Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan GYŰLÖLÖM az anyámat?...

Jogosan GYŰLÖLÖM az anyámat? Ti neki adtok igazat?

Figyelt kérdés

17 vagyok.

Kicsi korom óta degradál folyamatosan.

Apuval különmentek,mert részeges volt.Verte anyut.

Eljöttünk tőle.

Azóta majdnem minden nap azt hallom hogy olyan vagy mint az apád.Már mondtam neki hogy ezt nem mondja,mert amúgy sincs valami nagy önbizalmam ettől meg teljesen tönkremegyek.Nem hasonlíthatok rá,mert pont anyu mondta hogy mikor nem ivott nagyon kedves ember volt.Szóval csak az alkohol váltotta ki belőle.

Anyuval minden nap veszekszünk,mert nem bírjuk egymás természetét.Egyszerűen annyira idegesít hogy nem tudom elmondani.

Kicsi korom óta ilyen velem.A féltesóm persze szereti meg imádja.(akivel nem egy az apánk) Már ott tartok hogy utálom saját magam hogy az apám az apám.És ez anya miatt és a mamám miatt van akik mindig hajtogatják nekem.

Ha én kérek valamit akkor álljak a sarkamra és csináljam egyedül,ha a 30 éves bátyám kér valamit pl bemenni vele a bankba,vagy kifizetni a számláit akkor anyu pattan is.

A hülye mamám meg tömi anyunak a fejét,hogy küldjön vissza az apámhoz.

Múltkor össze is pakolt nekem és adott pénzt.Kitette a cuccaim a lakásból hogy üljek buszra és menjek el.

Anyu engem alapból utál szerintem apu miatt,én meg nem leszek vele kedves akkor.Ő meg érzi hogy bunkó vagyok vele.Dehát ezek után mit vár?

Régen is mikor kicsi voltam rajtam vezette le minden feszültségét.Mindig én kaptam.

2 hete elromlott a telefonom,de arra nem képes hogy adjon pénzt megcsináltatni.

Igen,durván beszélek vele,mert ezek után ne várja el hogy még kedves is legyek.


2012. okt. 16. 11:58
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

alig várom hogy elmenjek itthonról és saját normális családom legyen.

Soha többet nem jövök ide vissza....

/De akkor is én leszek a legutolsó gyerek,hogy milyen szemét vagyok mert nem látogatom őt.../

2012. okt. 16. 12:02
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Megértelek, és ezzel valószínűleg nem is tudsz mit kezdeni addig, amíg ténylegesen el nem költözöl, mivel csak utána tudod feldolgozni az otthon töltött évek fájdalmát.

Három 5letem lenne:

1. Próbáld meg leültetni édesanyádat, és végigbeszélni ezt a helyzetet - indulatok és üvöltözés nélkül.

2. Ha ez nem megy, kérjetek segítséget egy külső embertől, akiben mindketten megbíztok - nem lenne baj, ha nem csak barátnő lenne, hanem szakember (családterapeuta, lelkész, stb.)

3. Ha ez sem megy, próbálj te mindig normálisan viselkedni az otthoni hangulattól függetlenül, és a dühödet abban kiélni, hogy konkrétan tervezed a különköltözést (mit hogy teszel, egyetem, miből élsz meg, hova költözöl, stb.)


Nagyon drukkolok, sok boldogságot!

2012. okt. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Jaj szegénykém, nagyon sajnálom hogy ilyen veled és érthető hogy alig város hogy szabadulj. Sajnos már hallottam ilyet hogy egy nő a gyerekét azért nem "szerette" mert a volt férjre emlékeztette.... Ez egy nagyon primitiv gondolkozás.

Amit tehetsz hogy tanulsz és próbálsz minél előbb kitörni ebből a közegből. Hátha találsz egy rendes fiút aki segíteni is tud mindebben. Ez az ismerösöm is igy volt. El is költözött a barátjához és annak szüleihez amint tudott és ök segitették sok mindenben. Szülei helyett szülei voltak mindig is és azóta is. Remélem neked is ilyen jól végződik a dolog és minél elöbb sikerűl eljönni.

2012. okt. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%
Ne gyűlöld az anyádat. Az apádnak valószínűleg voltak olyan tulajdonságai amikkel bántotta anyádat, és te ezeket örökölted. Ilyen lehet például az indulatosság, akaratosság, makacsság, hirtelen haragúság... sok minden. Amikor anyád azt vágta a fejedhez, hogy olyan vagy mint apád, akkor azt kínjában tette amivel azt akarta elérni, hogy ha ezt mondja akkor abba hagyod azt a viselkedést. Nem ez volt a legjobb módszer az igaz, de ezért ne gyűlöld. Csak annyit akart vele, hogy jobban viselkedj. Nyilván ezek mellett még jó kis kezelhetetlen kamasz is vált belőled, így egymást hergelitek. Ő egyre jobban pipa, te egyre jobban eldurvulsz. Anyaként mondom neked, próbáld ki mi lesz ha változol. Ha nem beszélsz vissza, ha segítesz a házimunkában, ha kell valami szépen kéred, nem a tied az utolsó szó, azt teszed amit kér tőled. Csak próbáld kimutatni, hogy szereted. Annyira sokat segít ez hidd el.Meg fog változni a hozzáállása. A nagyanyád meg egy gyökér ha arra buzdítja a lányát, hogy a saját gyerekét zavarja el otthonról. Ezt azért ne mond neki. Anyádnak ne mond azt, hogy mit vár azok után amiket mondott, tett. Más anya is kivágja egyébként néha dühében a gyerek cuccát, de ne aggódj, ez csak ijesztgetés, hogy viselkedjél már. Vedd vissza a durvaságot, mutass szeretet, meglátod neked is jobb lesz. Ha neked is családod lesz, sokkal könnyebb és boldogabb lesz az életed ha anyáddal jó viszonyban vagy.
2012. okt. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

de most akkor olyan vagyok mint az apám?:'(

komolyan kinyírom magam esküszöm!

Nem akarok olyan lenni.Miért kell???

2012. okt. 16. 13:00
 6/15 A kérdező kommentje:

de hogy örökölhettem,hogyha apu csak akkor volt ilyen mikor ivott?

A részeg viselkedését nem örökölhettem.Azok max akkor jönnének ki ha én is részeg lennék vagy nem tudom.

Anyu mondta hogy apu nagyon rendes volt amikor nem volt részeg.

Akkor most hogy örökölhettem?

2012. okt. 16. 13:02
 7/15 A kérdező kommentje:

Egyébként meg azért bocsássak meg neki mert kínjában teszi?

Engem az hol érdekel?

Megbánt vele,és nagyon nem izgat miért teszi,úgy meg főleg hogy a mamámnál már sírva kértem hogy soha többet ne hozzák fel az apámat.

Szerinted megértették??...

2012. okt. 16. 13:06
 8/15 anonim ***** válasza:
18%
Te mit tettél azért, hogy szerethető legyél? Ha nemcsak az anyád, de a nagymamád is szabadulna tőled (ellentétben a többi tesódtól), akkor lehet, hogy valami hiba benned is van!
2012. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

jó akkor nem vagyok szerethető.

Nem kell szeretnie,csak ne mondjon ilyeneket.

Ennyi.

Pár év múlva úgy is elmegyek innen és soha többet nem akarom őt látni

2012. okt. 16. 13:11
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

dehogynem vagy szerethető, ne beszéld már be magadnak ezt.

Anyádat kiborítod a viselkedéseddel, ezért hülyeségeket vág a fejedhez. Te megbántod őt, ezért ő is meg akar bántani téged. És ahogy látszik, sikerül is neki. Azon meg ne pörögjél már, hogy olyan vagy-e mint apád vagy sem. Minden embernek, a kedves aranyosoknak is vannak hülye szokásaik, olyan ember nincs akinek ne lenne. Ha szereted az anyádat ő is szeretni fog.

2012. okt. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!