Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek adódhat olyan...

Szerintetek adódhat olyan szituáció ahol a nevelőapa jogosan üti meg a nevelt lányát?

Figyelt kérdés
2012. okt. 14. 13:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
44%

Igen, elvégre a nevelöapa is embert. (Most feltélelezve, hogy normális, rendes ember, akinek csak annyi ebben helyzetben "hátránya", hogy a gyerek nem az övé)


Ha együtt élnek egy lakásban, akkor a nevelöapát is megilleti a köteles tisztelet a nevelt gyerek részérröl. Ha a gyerek ezt nem adja meg, illetve valami miatt annyira kihozza a sodrából, akkor elöfordulhat egy pofon, de ilyenkor az édesszülövel is.

2012. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Andizsuzsi ***** válasza:
78%
Mivel szerintem a fizikai erőszak nem megoldás semmire, ezért nem. De olyan szituáció előfordulhat, ahol felmerül ennek is a lehetősége. És semmi jelentősége, hogy nevelőapáról, vagy vér szerintiről van szó.
2012. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
30%

Nem az apa sem ütheti meg a gyerekét soha jogosan.

Nem állatok vagyunk,. mindent meg lehet beszélni verés nélkül is.

2012. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
92%
ha a lány nagyon szemtelen, vagy szidja a nevelőapa felmenőit, akkor egy suhintás jogos. de inkább az anyával kéne beszélnie a pasinak, ha valamit kifogásol.
2012. okt. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Én úgy vagyok vele,hogy egy erősebb férfi soha nem emelhet kezet egy nőre.

ha nem úgy nézzük hogy apa lánya,hanem férfi nő akkor ez soha nem megengedett.

2012. okt. 14. 13:28
 6/37 anonim ***** válasza:
69%
Igen általában soha nem megengedett, csak a nő verheti a gyereket meg a férfit is de azt töménytelen mennyiségben.... legalábbis ma a "nők" így gondolják.(tisztelet....)
2012. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
78%
Ha nevelesi szandekbol teszi, akkor joga van, mivel az edesapa szerepe van, hiszen nevelt lanya, tehat gyerek!
2012. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
33%
néhány verés símán belefér. ez az élet rendje. a gyereknek kötelességet kell adni, nem jogokat, másképp elkallódik.
2012. okt. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
95%

Elvileg senki nem üthet meg gyereket. Elvileg. Gyakorlatilag pedig néha rohadtul elszakad a cérna, és igen, előfordulhat, hogy a nevelőapa ad egy nevelő célzatú átszállót. Jelzem, ha pl ez a mi családunkban előfordulna, rossznéven venném a férjemtől, hogy veri a kölkömet. még, ha igaza is van, csak én pont nem voltam kéztávolságban.

Amúgy nálunk egyébként sem divat a csapkodás, de már előfordult, mint még nagyon sok családban.

2012. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Engem megütött már nem egyszer,úgy hogy el is estem.

Ha akkor rosszul esek el akkor ottmaradok simán.

Szerintem ez nem megengedett soha

17 vagyok,és így mondom,hogy egy gyerek tehet bármit,semmi joga nincs megütni,főleg ha lány. Ő a felnőtt ember neki kell gondolkodnia.

Egy lány nem tud úgy védekezni,és valószínüleg ti még nem kaptatok férfitől ütést.

Nem olyan mint mikor anyuci pici korodban rácsap a popsidra...

legalábbis én nem akkorát kaptam

2012. okt. 14. 13:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!