Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindig nekem van lelkiis...

Miért mindig nekem van lelkiismeret furdalásom?

Figyelt kérdés

Anyukám elég sokszor eljátssza, hogy nekem esik, mikor miért, többnyire telefonon, és utána nekem van lelkiismeret furdalásom, ha nem keresem.


De olyan szinten, hogy van amikor már komolyan leteszem a telefont, mert nem lehet vele beszélni, csak mondja a magáét, ha pedig megkérem, hogy hagyja abba és hagyjon békén akkor még jobban rákezdi.


Most legutoljára éjszaka dolgoztam, délelőtt felhív, mikor fekszek lefelé, hogy menjek át hozzájuk segíteni valamiben. Mondom, hogy most inkább nem mennék, főleg, hogy nem sürgős, épp aludnék, erre nekem esett, hogy én milyen vagyok már, de tök bunkó módon, én meg nem mondtam semmit erre, mert hát mit mondjak, erre lecsapja a telefont. Én meg úgy voltam vele, hogy azért basszus ő megkér valamire, utána leugat, hogy mi az, hogy nem megyek azonnal, amint megkér, ilyen vagyok olyan vagyok, úgyhogy nem hívtam fel, hogy most akkor kellek-e még vagy sem. És akkor most még nekem van lelkiismeret furdalásom, mikor józan ésszel belegondolva, ha valaki tök paraszt veled, akkor nem igazán neked kell teperni utána, hogy hé akkor hadd segítsek már... Hogy lehet erről leszokni?


Nem tudom ez valami érzelmi zsarolás vagy mi? A párom mindig azt mondja, hogy nem érti minek kattogok ennyit rajta, de hát én sem. Régebben míg otthon laktam egyetem alatt abból volt mindig cirkusz, hogy miért nem azonnal az első busszal mentem haza hétvégzni hozzájuk, minden egyes hazamenetelkor eljátszotta, hogy jól leugatott, hogy mit képzelek, miért nem jöttem azonnal, hát mit mondjak sok kedvem volt menni, mikor eleve tudtam, hogy így fog kezdődni az egész, hogy le leszek megint cseszve. Tudom, hogy én is tiszta hülye vagyok, mert egy csomószor volt az, hogy ott bömböltem hazamenés előtt, a párom meg mondta, hogy minek megyek akkor, de nem tudtam mit mondani, csak azt, hogy "mert kell".


Állandóan szarul érzem magam miatta. Mit csináljak?


2012. okt. 17. 18:08
 1/3 anonim válasza:
Kérdésedben benne van a válasz: érzelmi zsarolás. Az hogy így bánik veled, mindenképp az ő hibája. Biztos van oka (egydül él pl., unatkozik, nincs hobbija, és rád telepszik), de ez akkor sem normális. Nem akarja elfogadni hogy saját életed van, véleményed, döntéseid. Neked kell tudnod meghúzni a határt, biztosnak lenni abban hogy NEM te vagy a rossz mert éppen nem úgy ugrasz ahogy ő fütyül. Attól mert a szülőd, még meg lehet(ne)normálisan is beszélni a dolgokat.
2012. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Színtiszta zsarolás. Jelöld ki a határokat. Mikor látogatod, mennyit maradsz, milyen váratlan kéréseket teljesítesz és mikor. Annyit tegyél meg, amennyit a legjobb barátodnak is megtennél. Ami ezen túlmegy és nem fogadja el, az legyen az ő baja, nem kell érte rosszul érezned magadat.
2012. okt. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg saját maga meghosszabbításának tekintett egész életedben.

Nyugodtan haragudj rá, ne beszélj vele, hagyd el a lelkifurdalást, mert az ő hibája, te nem kérted az életet.

Aztán később már meg is bocsáthatsz neki, ha megérted, és rájössz, hogy ő is csak szenved.

Ha ezeken túl vagy, és van erőd, még egy normális emberi kapcsolatot is kialakíthatsz vele. Na persze megváltozni ő már nem fog, de talán akkor majd kezelni tudod ezt.

2012. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!