Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az apuka nem fizet gyerekta...

Ha az apuka nem fizet gyerektartást?

Figyelt kérdés
Mi a menete, ha a bíróság felé szeretnék fordulni? Be kell menni, vagy írni kell levelet? Az apuka nem igazán akar fizetni, mindig húzza az időt, hogy majd ekkor, meg akkor és már elegem lett! Mit kell tennem? Majd bíróságra fogunk járni? Eddig ezt szerettem volna elkerülni, de már betelt a pohár. Előre is köszönöm a segítséget!

2012. okt. 18. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
gyámügy megelőlegezi a gyerektartást,de ahhoz a bíróságtól kell olyan pípír,hogy az apánál behajthatatlan a gyermektartás fizetése!!!
2012. okt. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Karolin, nem vagy valami tájékozott. Kérdező, van mar jogerős bírósági ítélet a tartás díjról? Ha van, akkor kérj végrehajtást. Ha ez nem vezet eredményre, akkor a nemleges foglalása jegyzokonyvvel es a jogerős bírósági ítélettel kell a gyamhivatalhoz fordulni es kérni az állam általi megelolegezest. Jövedelemhatárhoz van kötve, illetve az is feltétel, hogy a kötelezett legalább 6 hónapja egyáltalán ne fizessen. Ha meg nem volt egyáltalán tartás díj kereset sem beadva a bíróságra, akkor azzal kell kezdened. Minden bíróságon van un. panasz nap,amikor be mehetsz es segítséget kerhetsz, hogy pontosan mit es hogyan kell tenned.
2012. okt. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
tájékozott vagyok,én csak a lényeget írtam le!de én nem kapok gyermektartást,és az állam sem fizet még,,,mert valami kifogás mindég van!!bocsánat!
2012. okt. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Karolin, a birosag nem ad ki olyan papirt, hogy az apanal behajthatatlan a tartasdij....
2012. okt. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!