Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az apáknak a jogairól szoló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az apáknak a jogairól szoló kérdés ha za apuka nem fizet gyerektartást és nem is foglalkozik a gyermekével úgy ahogy kellene. Mi van ha az apuka nem akarja elengedni a fiát külföldre?

Figyelt kérdés
Röviden 2005-ben szültem meg a közös fiunkat. Nem laktunk együtt, csak igérgette, hogy így lesz. Évekig segítettem neki mint lélekben de még anyagilag sem, ugyan erről nem készült papír ezért bizonyítani sem tudom. A fiúnkra sosem adott pénzt, hogy segítsen a felnevelésébe és nem is foglalkozott vele. Akkor találkoztak ha bevittem hozzá a munkahelyére. Telt az idő, én jól kerestem, ezért kicsit elnéztem fölötte mert mivel mindíg az volt a válasz, hogy annyi pénze sincs, hogy buszra szálljon. De tavaly februártól megszűnt a munkahelyem és alkalmi munkából éltem. Nagyon nehéz. Októbertől viszont komoly problémám akadt az orvosokkal kétszer műtöttek, ezért olyan helyzetbe kerültem, hogy dolgozni sem tudok. Akkor megkértem, hogy segítsen mivel sosem adott pénzt és a gyerektartáson kívül még én segítettem 2000.000 ft-al. Viszont most ő segítsen, hát úgy ahogy kapok tőle 40-50 ezer ft-ot de nagyon nehezen. Albérletben lakom és 4 gyereket nevelek egyedül. Nagyon nehéz tőle pénzt kapni,a lényeg, hogy júniustól kaptam külföldön egy jó munkalehetőséget. Ezért ki szeretnék menni a gyerekeimmel oda lakni és élni, mert minden megoldódna, és nem kéne itthon szenvedni. Csak akkor vihetem ki a gyermekemet, ha az apuka aláírja közjegyző előtt egy lemondó nyilatkozatot, hogy kivihessem a gyereket. neki az a válasza, hogy nemtudja, hogy aláírja-e a papírt még gondolkodik rajta. Húzza az időt mert nem akarja, hogy kivigyem a gyereket. Mit csináljak. Nem ad pénzt, és nem is foglalkozik vele, akkor miért akar beleszólni, hogy hol tudom megoldani a gyermekeim megélhetését. Ezt nem tartom fernek. Nagyon kiszeretnék menni, és boldogan élni, csak ha az apuka nem jön el, hogy aláírja a papírt akkor segítséget szeretnék kérni, hogy mit csináljak hogy a célomat elérjem.
2011. jan. 24. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos megnehezítheti a dolgodat nagyon, ha nem írja alá, hogy kividd a fiát. Ügyvédtől kérj tanácsot (akár itt neten is, a www.jogiforum.hu -n).


Én ezért nem merek két gyereket sem bevállalni, hogy mi lesz velünk, ha én is ilyen helyzetbe kerülnék egyszer.. Nagyon bátor voltál a 4 gyerekkel. De ha már így alakult, kívánom, hogy minden jól "süljön el" és megoldódjanak a gondjaitok!

2011. jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hol a másik 3gyerek apukája? neki is bele kell egyezni.
2011. jan. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
tudod házas voltam és a legelső házasságomból született 2 fiam amiből az apuka jóvoltából az első meghalt 2 évesen, akkor megbocsátottam neki gondolván, hogy megváltozik de nem így lett ezért elváltam. A másik gyermekem 19 éves. Én kaptam egy idegösszeroppanást de kigyógyultam és a msik kapcsolatomból lett egy fiú és egy lány ő aláírja a papírokat mert tudja, hgy én mindíg megoldottam a gyermekeim megélhetését, és mind azt ami kell nekik. Vele jó volt de jöttek a haverok a kaszinó és a kupleráj stb. elkezdett inni és agresszív lett. Ezért elváltunk. A harmadik kapcsolatomnál meg minden szép volt és védekezés mellett lett véletlenül az utolsó fiú, először el akartam vetettni de nem vitt rá a lelkiismeret. De ő nála sosem értettem miért nem akar velem élni. Hát azért mert később kiderült, hogy nős. Hát mivel ígérte, hogy elváll, adtam neki még lehetőséget de csak telt múlt az idő meg a vakítás és sose változott semmi. Hogy ismeri a fiát annak köszönhető, hogy oda vittem mindíg hozzá. Sok volt közöttünk a konfliktus. És most, hogy így alakult nem értem miért nem hadja, hogy kimenjek és boldogan éljek a gyerekeimmel amikor ők is ezt szeretnék. De azért köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2011. jan. 25. 10:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha EU régióba mennél dolgozni és az apuka nem írja alá a papírokat egyszerűen menjél...


Határ nincs is, nem kérdeznek semmit.


Ha ennyire lesz@rja az apuka a gyereket és téged is akkor nem fog komoly erőfeszítéseket tenni a megtalálásotokra. Ha pedig simán bejelenti itthon valami sóhivatalba az sose jut át nemhogy az országhatáron, de még a hivatalon sem.

2011. jan. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!