Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az apuka fizette a gyerekta...

Ha az apuka fizette a gyerektartast de az anyuka ujra ferjhez ment es kulfoldre koltozott a gyerekkel, akkor mi tortenik a penzzel? Hova kene fizesse?

Figyelt kérdés
Ferjem volt felesegerol van szo,aki egy sima kezzel irott levelben lemondott ugyan a penzrol,de mi tudjuk hogy ilyesmi nem lehetseges mert a gyermeknek jar az a penz,viszont ugy lepett le a gyerekkel hogy nem tudjuk csak a varos nevet,ferjem telefonon tartja a gyerekkel a kapcsolatot
2010. okt. 20. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek be a biróságra panasznapra, ott tudnak normális felvilágositást adni.
2010. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha láthatási joga volt a párodnak a gyerekre (tehát nem volt eltiltva tőle), akkor ilyet nem is tehetett volna, akár nemzetközi elfogatóparancsot is ki lehet adni ellene, úgy tudom, és körözni fogják. Úgyhogy ezekkel csak óvatosan! Férjed aláírt valami nyilatkozatot, hogy hozzájárul a közös gyerek elköltözéséhez külföldre? Ha nem, akkor ezeket a kérdéseket nem ártana gyorsan tisztázni/rendezni. Bár, mint mondtam, én úgy látom, a gyerek anyja van nagyobb veszélyben a bürokrácia által, nem a párod.
2010. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem viheti el a gyereket az apa engedélye nélkül, vagy bírósági engedéllyel.

A gyerektartásnak semmi köze a láthatáshoz.

Fel tudjátok jelenteni , rendőrség vagy bíróság, bár utóbbi lassabb.

2010. okt. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A lathatas nem volt szabalyozva,mert amig itthon voltak akkor lathatta a kislanyt amikor akarta.
2010. okt. 20. 15:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,ha újra férjhez megy az,akinél a gyerek van,akkor nem kell fizetni! De abba mindkét szülő beleegyezése kell,hogy külföldre vigye a gyereket.
2010. okt. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A bíroságon mindenképp nézetek utána, ha nem biztok az anyában vonjátok be a rendőrséget mert ez jogilag gyerekrablás, nyisatok egy szálát ahova külön átutaljátok a pénzt ha kell oda tudjátok adni ne hogy feljelentse a párodat az ex. A kézzel irott papirt meg tegyétek el.
2010. okt. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bíróságra menjetek be, egyrészt apuka jelentse be, hogy a feleség elvitte engedély nélkül külföldre ismeretlen helyre a gyereket, másrészt a gyerektartást kössétek le a gyerek nevére nyitott bankszámlán, amit a bíróságon jelentsetek is be
2010. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy évnél nem hosszabb időre elviheti engedély nélkül is. Az "engedély" amúgy is annyiban merül ki, hogy pl. az útlevélhez mindkét szülő aláírása kell, tehát a lehetőségét engedélyezi a másik szülő is.
2010. okt. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,ha újra férjhez megy az,akinél a gyerek van,akkor nem kell fizetni!


Na ez hülyeség. Amerikában így van, de ez itt Magyarország, itt összesen 3 oka lehet a gyerektartás megszünésének-megszüntetésének: a gyerek betölti a 18.évet(ha kapja tovább a gyerektartást, mert tanul, az már onnantól hivatalosan rokontartás!), a tartásra kötelezett lemond a gyerekről, így a gyerek örökbeadhatóvá válik, akár az őt nevelő szülő új párja számára, aki ez esetben hivatalosan szülője lesz így a gyermek tartása is rá hárul(nem a vér szerinti apára/anyára), és halállal. Más kibúvó nincs a fizetés alól.


Ha engedély nélkül vitte külföldre akkor erőszakkal is haza lehet őket hozatni, akár nemzetközi körözéssel, hacsak nem ismeretlen helyen vagy olyan országban vannak akikkel nincs kiadatási szerződésünk, bár gyerek-ügyben szinte kivétel nélkül kiadják őket.

A pénz, elméletileg anyuka nyilatkozhat arról, lévén új házasságban gazdagságban stb él, hogy nem tart igényt a pénzre, de ha 5 év után mégis beperel te meg nem fizettél nagy valószinüséggel megszívtad... De közös megegyezéssel létrehozhattok egy számlát a lurkónak amit majd felvehet X évesen, és oda fizeted.

2010. okt. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!