Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon stresszes és kimerült...

Nagyon stresszes és kimerült vagyok mostanában, ami nagyon bánt. Mit lehet tenni akkor, ha már a kapcsolat is kezdi sínyleni?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja új állásom van, ami nagyon stresszes és kimerítő, elég nagy felelősséggel jár. Az utóbbi időben rengeteg időt töltök az irodában, szikráznak a fejem felett a villámok, de muszáj jól teljesíteni.

Egyre többször esek hulla fáradtan este az ágyba, egyre többet jár az eszem itthon is a munkán, és nem bírok kikapcsolni. Ott tartunk, hogy már az együttlétekhez sincs energiám, sőt, igazából kedvem sem, mert nem bírok ráhangolódni. A múltkoriban megemlítettem a páromnak, hogy stresszelek már azon is, hogy ebben sem tudok úgy teljesíteni, ahogy szeretnék. Azt mondta megérti, nem is nyaggat vele igazából, de látom, hogy fáj neki, mert nem voltam ilyen.

Tegnap este 10 órakor hullaként omlottam az ágyba, amikor kitört belőle, hogy rettentően dühös, amiért ennyire magamon felül kell teljesítenem, és nem tudja miként segíthetne. A minap volt egy fél szabad délutánom, amikor üres volt a lakás, és kértem, aznap ne találkozzunk, muszáj csendben meditálnom kicsit. Ez bántotta, azt mondta olyan, mintha eltaszítanám, hogy próbál segíteni. Pedig tényleg csak arról van szó, hogy éjjel-nappal emberekkel vagyok körülvéve, részben velük is foglalkozom, és nagyon-nagyon hiányzott már egy nyugis délután.

Tanulok munka mellett, és elég zűrös a családom is, szóval nem csak egyfelé kell koncentráljak.

Komolyan kezdek aggódni, hogy rámegy a kapcsolatom arra, hogy fizikailag képtelen leszek lassan részt venni benne. Nem élünk együtt, de heti 3-4 napot/estét együtt vagyunk legalább, és ilyenkor együtt is alszunk. Már több, mint két hete nem volt köztünk semmi!!! És előtte is már csak heti 1-2 alkalommal.

Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tehetek? Nagyon elkeserítő...

23/L



2012. okt. 18. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Döntsd el mi a fontosabb, a kapcsolatod, vagy a munkahelyed, mert az egyik erre rámegy. Én nagyon meggondolnám a helyedben, hogy tényleg kell-e ez neked?
2012. okt. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Muszáj letenned pár problémát, különben rámész. Változtass, mert nem lesz jó vége!
2012. okt. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Muszáj... Úgy vettek fel főállásban, hogy még csak nemrég kezdtem adott szakon a főiskolát. Gyakorlatilag mire kikerülök onnan, már szakmai tapasztalattal rendelkezem.

Ez eldöntött kérdés, hogy jelen esetben nem mehetek el, már csak azért sem, mert a sulit sem tudnám fizetni másképp...

Ez a hatalmas hajtás lecseng idővel, úgy egy hónap múlva. Emellett az elején nyilván sokkal több energiába került, mivel először dolgozom ilyen területen.

Nekem olyan megoldásra van szükségem, ahol egyik nem zárja ki a másikat.

2012. okt. 18. 16:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Amint a mellékelt ábra mutatja, a mostani felállás nem működik. De Te tudod... :-)
2012. okt. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha fontos szamodra a parkapcsolatod, akkor lassits mindenkepp, mert igy könnyű elveszíteni a másikat.

Az új pozícióban esetleg van egy diplomakenyszer? Felsz, hogy nem felelsz meg nekik? Nem kell, mert valamiert teged valasztottak!


Meg fogsz nekik felelni, akkor is, ha csak a normal munkaidoben dolgozol. Persze az elejen kicsit tobbet kell, de vigyazz, mert konnyen elvaras lesz...


Gondold át mi a fontossági sorrend az eletedben!

Sok sikert kivanok!

2012. okt. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ha a párod nem tanúsít megértést, akkor az az ő baja. a mai világban nagy kincs, ha az embernek van egy normális munkája, és azzal foglalkozik, amit szeret csinálni.


beszélj vele, kérd, h legyen türelmes, menjen át este, bújjatok össze, aludjatok egymás karjában. mondd, h örülnél, ha csinálna neked reggelit, ilyesmi. így érezheti, hogy része az életednek, segíthet könnyebbé tenni a napjaidat.


most nálunk is hasonló a helyzet, a párom munkahelyén húzós időszak van, nyomni kell a melót több mint 12 órában, mert ha nem, akkor kalapkabát. maximálisan megértem, hiszen a megélhetésünk, a jövőnk múlik rajta. én is dolgozom, igaz nálunk nincs akkor nyomás a népen, de azért ott kell lenni fejben. legszívesebben 8kor beájulnék az ágyba.

de nincs hiszti, most vagyunk fiatalok, meg kell alapozni az életünket. és én úgy tanultam, hogy ezt többnyire munkával lehet...

2012. okt. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia!

Ugyan ebben a cipőben jártam mint te, sőt ugyan ebben vagyok még most is, olyan volt ez az egész leírás mintha én írtam volna szó szerint, ezért is írok neked!!!

Hogy magamról írjak egy pár szót én üzem vezető vagyok egy élelmiszeripari cégnél jelenleg 98 emberem van és pontosan tudom milyen stresszel jár ez és azt is tudom, hogy mikor haza megy az ember kicsit szeretne egyedül lenni a szobában, Januárban diplomázok és agyilag teljesen lefoglalt vagyok,én is együtt jártam egy lánnyal, amit azóta tudok hogy álmaim nője volt és pontosan ezek az események játszódtak le, mi sem éltünk együtt csak nála aludtam pár napot hetente, és bár akkora stressz zúdult rám a munkahelyen, hogy már a szexhez sem volt kedvem, pedig nekem ez az egyik lét elemem, szóval úgy történtek az események, hogy már végül én is annyira rá stresszeltem a dolgokra mikor fáradt voltam és nem jött össze a szex, és a rákövetkező napok is arról szóltak hogy azon stresszeltem hogy remélem most összejön,hát mit ne mondjak elég nehéz volt, néha összejött néha nem bele kerültem egy ördögi körben amire ráment a kapcsolatunk, igaz ő mondta hogy hagyjam ott ezt a munkahelyet és váltsak míg nem késő, mert ez így nem mehet ugye természetesen ő is stresszelt az egészen pedig mind a ketten rá voltunk gerjedve egymásra még az elején. Szóval a tanácsom a következő: nem tudom milyen pozíciód van de most azt kell letisztáznod magadban hogy ér e ennyit, hogy itt dolgozol, én a magam részéről nem egyáltalán nem és nagyon bánom az egészet. :(

2012. okt. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a barátoddal kéne beszélni, mondván, hogy így is nehéz most az életed, és értse meg ha egy kis pihenésre, magányra is szükséged van... ne pedig nehezítse a helyzeted a "nyafogásával". Idővel majd átálsz a munkára, akkor már kipihentebb leszel, többet is tudtok majd együtt lenni, de türelmesen ki kell várnia. Másik meg, hogy szerintem a munkát meg a kapcsolatot nem lehet mérlegre tenni, hogy melyik a fontosabb. Szereted a párod ezt természetes, de a munka meg kell, hogy pénzed legyen, illetve, hogy előrébb jussatok! Én azt javaslom, hogy találd meg az egyensúlyt: legyen idő, amikor dolgozol, amikor kipihened magad egyedül, de arra is legyen időd, amikor a kedveseddel vagy. Viszont arra figyelj, hogyha a találkozásaitok, együttléteitek száma le is csökken, legalább minden téren törekedjetek a minőségre! Dobjátok fel a közös napjaitokat, és lehetőleg ilyenkor ne nyafogj a barátodnak, hogy milyen fáradt vagy, milyen rossz a munkahelyeden, mert be fog sokallni! Amikor találkoztok hozd a legjobb, formádat, légy kedves és vidám. Így legalább látni fogja, hogy van értelme kicsit magadra hagyni téged: mert addig is legalább töltekezel (van aki egyedül tud a legjobban pihenni, én is ilyen vagyok). Aztán csináljatok minél tartalmasabb izgalmasabb programokat, randizgassatok, a szexuális életetekre is figyeljetek! Ne hagyd, hogy belekerüljetek a taposómalomba és befásuljatok!
2012. okt. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem az összes kapcsolatom ráment a melómra :(

De nem hibáztathatok senkit, nem véletlen, hogy senki nem bírja így mellettem, hogy másodhegedűs a sorban, sokszor még az sem.

Imádom a munkámat egyébként, de amúgy azt is mondhatom rá, hogy fizetett agyvérzést okozó rizikófaktor :)

Azzal is tisztában vagyok, hogy hiába hajtok most ennyire, hogy fiatalabb koromban legyen meg a szép karrier és egzisztencia, a végén kénytelen leszek egyedül kiélvezni az eredményét.

Most már el tudom fogadni, hogy a vőlegényem is ezért hagyott el, de akkor nagyon nehezen emésztettem meg.

Nem tudom ez mennyit segít rajtad, de én is eltaszítottam magamtól ezzel a viselkedéssel. Az elején kellett volna ügyesebben rendeznem, de mára munkafüggő lettem. Kell nekem az a stressz :) Viszont ha hallgatsz a nem sokkal idősebbre, akkor tényleg vond bele az életedbe, mert sajnálni fogod. Nagyon magányos élet ez így...

Most, hogy mindig hulla fáradt vagy, butaságnak fogod érezni a tanácsom, de nekem bevált: munka után /néha azért még folytatom utána a melót:) / elmegyek futni, vagy tornázni. Egy részt mentesít a stressz alól, más részt ha hiszed, ha nem utána tele vagyok energiával és remek "nyitott" kapcsolatom is van, vágyok a szexre igen gyakran :)

Az érzelmek most sajna elmaradnak, de azokat én nem igénylem annyira.

Szóval szerintem sportolj valamit, a lehető legjobb lenne a párodat is belevonni egy-egy közös futásba, hidd el, már a zuhany alatt egymást fogjátok további energiával tölteni ;)

És nem mellékesen a stresszt is nagyban csökkenti.

2012. okt. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: 32N

ezt elfelejtettem az előbb :)

2012. okt. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!