Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez szerintetek is furcsa,...

Ez szerintetek is furcsa, vagy csak én fújom fel? Gyermekem érdekes nyilatkozott az anyja új párjáról.

Figyelt kérdés
Az exem és én már egy ideje nem vagyunk együtt. Mivel messze költöztünk, kislányommal hetente többször is beszélek telefonon, ritkán találkozunk, sajnos. Még kicsi, 4 éves. Legutóbb, amikor hívtam, azt mondta, hogy van náluk egy pasi, és nem tudja, még meddig fog náluk aludni, és hogy mindig azt mondják rá, hogy rossz, meg hogy még kicsi. Hallottam a hangján, hogy nagyon csüggedt. Nem az új férfival van a bajom, hanem azzal, ahogy ő ezt elmondta, hogy ott alszik velük, de mégsem a nevén nevezi, hanem pasinak. Úgy érzem, hogy elhanyagolják. Az anyával nem beszéltem, mert csak arról szoktunk beszélni, hogy a gyerek hogy van, ill. mikor megyek érte. Vagy ha neki van valami problémája, pl. pénz. De ez is ritka. Még a gyerek életében lényeges dolgokat sem mondja el, volt, amit ismerőstől tudtam meg. Ezt azért írom, hogy lássátok, megbeszélni nem nagyon tudom vele, és amíg konkrét gond nincs, inkább nem is szólok. Csak a véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy vajon ez tényleg gáz-e?

2012. okt. 19. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, lehet, hogy tényleg neked van igazad, és jól látod a helyzetet, de az az igazság, hogy egy 4 éves még nem nagyon tud objektív képet alkotni erről. Meglehet, hogy amikor beszéltél vele, előtte éppen valamiért rá kellett szólni, és ez nem esett neki jól. Azt is el tudom képzelni, hogy kicsit féltékeny, amiért az anyukája életében lett egy új férfi, és egy kicsit féltékeny, nem szokott még ehhez hozzá. Majd idővel valószínűleg benne is leülepszik a dolog, és akkor majd máshogy fog róla beszélni.
2012. okt. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fontos, amit észre vettél, mert a gyerkőc a legjobb jelzője a problémáknak, még akkor is, ha pici, sőt talán ők sokkal jobban érzékenyebben reagálnak az ilyenre. Ha legközelebb mész a piciért, kérdezz rá az anyjánál, hogy miért lehet ez, mindenképp fontos, akkor is ha nincs gond, mert legalább te is megnyugodsz. Egyébként az meg előfordulhat, hogy az anya most próbál az új kapcsolatába mindent beleadni, szerelmesnek lenni meg ilyenek és azért hanyagolja el jobban a picit, amit nem lenne szabad. Ha tárgyalóképes az anyuka, akkor megbeszélhetnéd vele azt is, hogy egy kissé részletesebben számoljon be neked a gyermeketek életéről, hiszen a kettőtöké.
2012. okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!