Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bántó lehet egy férfinek, ha...

Bántó lehet egy férfinek, ha a leendő felesége nem akarja felvenni a vezetéknevét?

Figyelt kérdés

Egyenlőre még nem aktuális nálam a dolog, de én úgy gondolom, hogy nem szeretném felvenni a majdani férjem vezetéknevét semmilyen formában. Úgy vagyok vele, hogy van nekem rendes nevem, amit viselek immár 22 éve, miért kéne nekem másik név azért, mert férjhez megyek? Eleve miért pont nekem kéne megváltoztatni a nevem? (tudom, hogy a férfi is felveheti a feleség vezetéknevét, de arra sokkal kevesebb variáció van, meg ahogy látom, a pasiknak sem nagyon akaródzik ezt tenni) De vajon ez nem bántó egy férfinak?

Légyszi ne írjatok olyat, hogy majd ha nagyon szerelmes leszek, akkor máshogy fogom gondolni, mert voltam már menyasszony, de akkor is ugyan így gondolkodtam erről, csak valahogy aztán ezt nem beszéltük meg anno.


2009. aug. 8. 00:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
67%
dehogy bántó!!! miért adnád fel a személyiségedet?
2009. aug. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%
bocs, 49/F
2009. aug. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
69%

teljesen megértelek...én sem fogom megváltoztatni a nevem csak azért,mert ez így "szokás".ha bántó is a párodnak,ha elmondod neki hogy miért nem szeretnéd felvenni a nevét,normálisan,kedvesen érvelsz neki,biztosan megérti.

ráadásul az én páromnak ugyanaz a vezetékneve,mint nekem XD

2009. aug. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%

A válasz megírásának időpontja: ma 00:46


akkor te simán felveheted az ő nevét :D:D:D

2009. aug. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
XD igen,én mondhatom,hogy drágám,felvettem a neved XD
2009. aug. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%
A tesóm sem vette fel a férje nevét.Pont azzal érvelt,amivel te,hogy van saját neve :) Egyébként azt látom a környezetemben,hogy a lányok többsége (tényleg tisztelet a kivételnek)direkt várja,hogy végre felvehesse azt,hogy ....né és ahol csak lehet hangoztatja is,hogy ő már feleség.Szerintem ez hülyeség és pont ezért örültem,mikor megláttam ezt a kérdést :)
2009. aug. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
60%

szia, én 17éves vagyok, de már most tudom hogy nem fogom felvenni, nah de én nem azért mert nem tetszene, hanem mert a név az a személyiségünk, az életutunk, a faladatunk/számmisztika/. Nekem már volt egy névváltoztatásom, és nem szeretném évek múlva újra átírni az utamat.


Az meg hogy bántó e vagy sem:S ezen én is gondolkoztam már, az biztos hogy én megfogom mondani már jó előre hogy nem fogom és ne is akarja senki se hogy felvegyem:)

2009. aug. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
64%

Ha tiszteli benned az egyéniséged, és nem tartozéknak tekint, akkor biztosan nem fogja bántónak érezni.

Én is megtartottam a nevem, nem ellenkezett a férjem. Egyáltalán nem lett belőle vita, pedig előzően elhatároztam, hogy ha ragaszkodik a névfelvételhez, akkor inkább nem megyek férjhez :)

Sőt, nálunk a gyerek kötőjeles lesz, mindkettőnk vezetéknevét viselni fogja.

2009. aug. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%
Ha egyszer házasodnék, nem venném fel a férjem nevét, hisz már átestem egy névváltozáson és rengeteg bonyodalommal jár.
2009. aug. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%
Nem igazán lehet általánosítani, van, akit hidegen hagy, nem foglalkozik vele, azt csinálsz a neveddel, amit akarsz, van aki meg besértődik, bevonul a család védőbástyája mögé és hallgathatod, hogy ilyet még nem látott a világ...
2009. aug. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!