Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Minden...

Mit gondoltok erről? Minden ismerősünk felesége háztartásbeli, nagyon furcsa.

Figyelt kérdés

A férjem munkája révén nagyon jó egzisztenciát értünk el, elhozott magával külföldre (Nyugat-Európa), ahol ő menő alkalmazott egy menő cégnél, én meg folytatom az otthoni munkámat távmunkásként. Egy kisvárosban élünk, és itt új ismerőseink lettek, értelemszerűen főleg az ő munkatársai. Egyik feleség sem dolgozik, és komolyan mondom, hogy "lefitymálnak", amiért én igen. Nem tetszik a nőkhöz való hozzáállás, érezhetően lenéznek. A nők is, amiért dolgozok. Úgy tesznek, mintha ez csak valami hülye hobbi vagy hepp lenne, amihez én ragaszkodok.

A férjem is elkezdte mondogatni, hogy jó lenne, ha meleg vacsora várná, ha hazajön, meg megjegyzéseket tesz a munkámra, látom, hogy nem tetszik neki, hogy szakmailag még fejlődni akarok, és döntésekeket akar hozni helyettem a karrieremben. Soha nem volt ilyen régebben, otthon! (Amíg csórók voltunk :) )

Hozzátartozik, hogy idősebb nálam, családos korú, én 29 vagyok.


Mit gondoltok erről? Ez lenne a híres nyugati egyenjogúság? Vagy ezekben a társadalmi rétegekben ez így "szokás"? Milliomos családokról, párokról van szó.

Mert nekem szánalmasnak tűnik...


2011. szept. 15. 15:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Azért ilyenek,mert milliómosok.Ne igazán törődj velük.
2011. szept. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Na jó, de elvileg most mi is azok vagyunk vagy mi a szösz. És mégsem tudom azt gondolni, hogy azért mert megszaladt a szekér, az asszonynak a tűz mellett a helye :)
2011. szept. 15. 15:58
 3/20 anonim ***** válasza:
47%
A kettőt össze lehet egyeztetni. Ha pedig gyerek is van,akkor mindenképpen jobb,ha a feleség otthon marad. Kint nem tartják alsóbbrendűeknek a nők magukat,ha csak a háztartást vezetik. Ezt csak nálunk gondolják így.
2011. szept. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%

Engem meg azért néznek itt le Magyaro-n a dolgozó nők, mert a férjemnek van egy nagyon jól fizető állása, így mi megengedhetjük, hogy nekem ne kelljen dolgozni, és itthon tudjak lenni a 2 kicsi gyerekünkkel, s tudjam vezetni a háztartást.

Még jó, hogy nem mondják egyenesen az arcomba, hogy ingyenélő vagyok :) Pedig egyik másik nő ismerősömnek ez van az arcára írva..


Egyébként, hogy érted azt, hogy a férjed családos korú? :) (Én 25 éves vagyok, a férjem 32)

2011. szept. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
A nyugat-európaiak szeretnek így bánni a kelet-európaiakkal. Ennyi az egész.
2011. szept. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem csak a helyiek ilyenek. Az összes orosz, román ismerős, mindenki körülöttünk. Inkább valami társadalmi dolog lehet. Nem hiszem el, hogy ennek a csomó nőnek ez volt valaha az életcélja... Nem azt mondom hogy baj, ha valaki háztartásbeli, de nem hiszem el, hogy negyven nőből negyvennek így jó.
2011. szept. 15. 16:07
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Szokás dolga. Nálunk az elmúlt generációban erényt csináltak abból, ha a nő dolgozik. Pedig nem erről van szó, hanem egyszerűen egy keresetből nem lehet fenntartani egy családot.

Viszont egy háztartás magas szintű vezetése egész embert kíván. Egy dolgozó nőnek nincs ideje arra, hogy ne instant vackokkal etesse a családját, mert nincs ideje főzni. Nem tudja délután különórára vinni a kicsi gyerekeket, nem tud velük leülni tanulni, hiszen munka után várja a háztartás minden gondja.


Márpedig tény, hogy sokkal jobb, ha utána tudsz járni pl. annak, hogy bio élelmiszert fogyasszatok, hogy friss étel várja a családot, hogy legyen időd, energiád és türelmed játszani a gyerekekkel. Nyugaton talán ezt ismerték fel, illetve nem voltak rákényszerülve a nők, hogy dolgozzanak.


Az, hogy melyik a szánalmas, felfogás kérdése. Igazán egyik sem. Csak más.

Én Magyarországon nőttem fel, itt is élek, de anyukám háztartásbeli volt, mert megengedhettük magunknak. S már gyerekként feltűnt, hogy mennyivel jobb gyerekkort tudott biztosítani nekem. Ha egy mód lesz rá, én is így szeretnék élni, hogy valóban mindent megadhassak lelkileg is, nem csak anyagilag a gyerekemnek. Hogy legyen időm foglalkozni a férjemmel. Hogy azért le tudjak ülni egy kicsit zongorázni, vagy olvasni egy könyvet minden nap..

2011. szept. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
92%
Ne törődj azzal mit mondanak, egy nőnek nagyon is fontos hogy dolgozzon, és hogy sikeres legyen a munkájában, mert úgy sokkal többnek érzi magát. A többi nő valószinüleg csak irigykedik, mert tudnak semmit hozzáfűzni a munkaügyi témáidhoz.
2011. szept. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

Figyi, nem biztos, hogy nekik így jó...egyszerűen ott inkább ez a "normális" a megszokott. Nálunk a dolgozó nők megkövezik azt, aki nem dolgozik, pedig minden bizonnyal lennének itt is olyan nők, akik inkább vezetnének háztartást. Ott meg fordítva van. Biztos van olyan nő, aki szeretne dolgozni, karriert, csak ott a főbb társadalmi elvárás az az, hogy otthon legyen a gyerekekkel, és háztartást vezessen...ennyi.

Nem kéne, hogy elvárások legyenek.. Mindenki nyugodt szívvel azt csinálhatna (vagy dolgozik, vagy háztartást vezet) amit csak szeretne, s mégsem szólnák meg érte. (Persze ez függ attól is, hogy ki mennyire engedhet meg ilyesmit magának anyagilag)

2011. szept. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%
Hany eves a ferjed? Ne haragudj, de mar te is csalados koru vagy, es ez nem hiszem, hogy nezopont kerdese, sot biologiailag,mar csak 3-5ev,es utana a gyerekvallalas csak szerencse kerdese,ha egeszseges is vagy. En is nyugaton elek, amig az orvosira jartam a ferjem tartott el 22eves korom ota, mert ez volt a legjobb megoldas, mar rezidenskent 1 ev alatt visszahoztam azt a penzt,amit o 6even alatt "belemfeccolt", mivel jo szakteruletet valasztottam napi 8ora a munkam mindossze,nem kell se tulora,semmi ahhoz,hogy elorebb jussak. A pici bolcsiben van,vagy a nagymamaval,delutantol estig,csak a csalade vagyok, nem kell dolgozatot javitanom,keszulnom ceges dolgokra, reszben ezert is lett ez a hivatasom,mert itt ha van esze az embernek, ez csaladbarat. Lehet nekik is van diplomajuk,akar nem is egy,sok ilyet ismerek itt, de ha nekik ez a legjobb megoldas,akkor miert ne csinalnak ezt? Nem tudom mi a munkad,de ha tavmunkaban vagy,otthoni fizetessel, olyan nagyon jol nem kereshetsz, a tavmunkaban hatalmasat elore lepni nem lehetsz, es lenyegeben most is otthon vagy, csak extra penzt kapsz. Talan ezert gondoljak igy...
2011. szept. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!