Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérletben lakó gyerekes...

Albérletben lakó gyerekes családok, ti hogy éltek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tulajdonképpen arra vagyok kíváncsi , hogy milyen albérletben lakni egy gyerekkel, megvolt már a gyerek mikor albérletbe költöztetek vagy mindig is abban laktatok és úgy jött a baba? Nem stresszes biztos lakhatás nélkül gyereket vállalni?


A többiektől pedig, hogy elmennétek otthonról albérletbe úgy, hogy oda többet nem mehettek vissza és így gyereket vállalni x év után, vagy maradnátok , de idegileg kikészülnétek?



2012. okt. 19. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Rokonomék ott élnek több gyerekkel.

Hát, nem leányálom, egész életükben csak mutogatták a vagyont, ami látszat volt, mert sokszor kajára nem futotta, de persze látszatcikkek, drága kabátok, ruhák, ha kell hitelből, az volt.

A gyereknek ég a pofájuk és nem is nagyon férnek, szóval nem egy leányálom, de ezt nem az albérlet okozza, hanem a felelőtlenség és meggondolatlanság.


Más párok kiválóan elvannak albérletben, szóval szerintem nincs mitől tartanod.

2012. okt. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Szia,mi albérletben élünk a gyerekünkkel(ide született már),de én egyáltalán nem érzem,h ne lenne biztos a lakhatásunk..Szóval abszolút nem stresszes..Sőt,nem vagyunk helyhez kötve,ha netán munkanélküliség vagy ilyesmi fenyegetne,bárhová költözhetnénk,ahol munka van,nem az van,h "dehát itt a ház"...Ha nem tudnánk fizetni,keresnénk olcsóbbat,ennyi történne...Semmi egyéb.
2012. okt. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. okt. 19. 19:30
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Most ha így nézzünk akkor a bank pénzéből kölcsönre vett lakás még annyira sem biztonságos mint az albérlet. Mert ha az nem tudod fizetni attól nem olyan könnyű szabadulni mint egy olcsóbb albérletbe átköltözni.
2012. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz , de mi van ha végig tudom fizetni? mert ugye az indok mindig, hogy : mi van ha nem? :) és ha igen? aztán lesz egy sajátom:) mondjuk nem akarok kölcsönt felvenni, eszem ágában sincs, csak elméleti kérdés ez a hitel dolog :)
2012. okt. 19. 20:07
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Sokan esnek abba a hibába (szerintem!), hogy a lakást nem egy "eszközként" fogják fel, hanem életcélként. Emiatt képesek felvenni iszonyatos hiteleket, 100.000-res havi törlesztővel, merthogy így a lakás 20 év múlva végül az övék lehet. Nyögik egy életen át, közben ugye az igények változnak (jön a gyerek -> nagyobb kell, kirepül a gyerek -> ismét elég a kisebb). Közben végig röghöz voltak kötve.

Mi a barátommal most fontolgatjuk az összeköltözést, de így, hogy igazából nincs 5-6 millánk az önerőhöz, csak albérletben gondolkodhatunk és gyereket is így fogunk vállalni.

Szerintem egy saját lakás (ami nem is a sajátod, amíg a banknak fizeted) sem sokkal stabilabb, mint egy jó albérlet.

2012. okt. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én spórolnék albérlet mellett és csak nagyon minimális hitelt vennék fel. Albérlet mellett 30-40. ezret félretéve 5-6. év alatt azért elég sok pénzt meg lehet spórolni.
2012. okt. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak megerősítést kapok :) a hitel csak tényleg elméleti kérdés, mert eltartási szerződés alapján nagyszüleim után családi házat kapok , de addig nem bírjuk ki itthon a párommal, mert a nagymamámon kívül család többi tagja elviselhetetlen, egyedül őt sajnálom a legjobban.
2012. okt. 19. 20:24
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Hozzám biztos egy gyerekes sem költözne
2013. jan. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem is kérdeztünk ilyen taplókat ne aggódj ;)
2013. jan. 27. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!