Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az egyház elítéli az "együttél...

Az egyház elítéli az "együttélés"-t, de az albérletben lakó egyetemistákkal mi a helyzet? Bővebben alább

Figyelt kérdés

Nálunk a pap nem engedi gyónni, áldozni azokat a fiatalokat, akik összeköltöztek a párjukkal, de nem esküdtek meg.


Akik más városban vannak albérletben, azokról honnan tudja a pap, hogy ők nem-e a párjukkal élnek együtt?


Itt most arra szeretném kiélezni a kérdést, hogy az egyház álláspontja mennyire ingoványos ilyen téren.


2010. dec. 19. 21:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

Na én ezt már utálom, mármint az álszent egyházi dolgokat..

mi az, hogy nem engedi gyónni azokat akik együtt élnek...legnagyobb szélhámos a katolikus egyház, hiába engem annak kereszteltek a gyerekemet reformátusnak kereszteltettem..bűn a válás meg nem ad újra össze utána templomba, bezzeg Ádám első nője Lilith volt nem Éva, akkor végül is Ádám is elvált nem?? ÓÓÓÓÓÓÓ

2010. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%

Igaz,ma divat együttélni,de az egyháznak is igaza van. Nem ítélem el,akik együttélnek,de házasság nélkül gyereket vállalni felelőtlenség a gyerekkel szemben. Csak ezt sokan nem látják be.

27/F

2010. dec. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Csak a hülye besavanyodott öreg papok ilyenek szerintem. Nálunk a pap nagyon közvetlen szinte a melegséget is elfogadja, csak annyit kér hogy ezt az "úr" előtt ne hangoztassuk. Meg ha káromkodunk véletlen, akkor is benyög egy poént, hogy ne rám nézzetek, ti fizettek meg ezért!

Tehát szerintem azért mert a papok hülyék, még meg lehet találni a vallásban az igazságot. A biblia értelmezésében, meg mindenki mást ért, tehát amit a pap prédikál nem feltétlen az amit a biblia vagy a vallás mond!

2010. dec. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igazatok van.


Hadd írjak le még valamit. A katolikus házasság ugye felbonthatatlan, mert amit isten egybekötött, ember szét ne válassza.


Nekem egy katolikus pap ismerősöm mondta, hogy léteznek olyan eljárások az egyházon belül, amikor pápai engedéllyel fel lehet bontani egy házasságot. Pl ha a férj bevallja hogy meleg, vagy ha kiderül hogy az egyik fél nem volt szerelmes, vagy ráerőltették.


Tehát elvileg felbonthatatlan a házasság, gyakorlatilag viszont mindenféle hókuszpókusszal lehet találni kiskapukat,... ez milyen már...

2010. dec. 19. 21:59
 5/16 anonim ***** válasza:

1, nyilván a pap nem mindentudó, tehát csak az ellen léphet fel, amiről maga is tud


2, nincsen semmiféle hókuszpókusz, az egyház a saját törvényei alapján dönthet egy házasság érvénytelen megkötéséről! és nem felbontásáról

ezek a törvények nyilvánosak, mindenki elolvashatja őket, te is

2010. dec. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az "együttélés" kifejezés alatt nem a közös pl. kolis együtt lakást érti az Egyház, hanem az éllettársi kapcsolatot, vagyis a végleges elkötelezési szándék nélküli szándék nélkül (nyilván a szexualitást is magában foglaló) kapcsolatot.
2010. dec. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%

"Itt most arra szeretném kiélezni a kérdést, hogy az egyház álláspontja mennyire ingoványos ilyen téren"

igen jól látod a helyzetet,ingoványos talajra nem lehet házat építeni.összevissza beszélnek,nevetséges az egész amit művelnek.

2010. dec. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Nekem egy katolikus pap ismerősöm mondta, hogy léteznek olyan eljárások az egyházon belül, amikor pápai engedéllyel fel lehet bontani egy házasságot. Pl ha a férj bevallja hogy meleg, vagy ha kiderül hogy az egyik fél nem volt szerelmes, vagy ráerőltették.


Tehát elvileg felbonthatatlan a házasság, gyakorlatilag viszont mindenféle hókuszpókusszal lehet találni kiskapukat,... ez milyen már..."


Nem lehet találni kiskapukat, mert ha a pápa bontja fel, akkor az törvényes, hiszen jézus azt mondta péternek (az 1. pápának)h amit a földön megkötsz, a mennyben is meg lesz kötve, és amit feloldasz az a mennyben is fel lesz oldva!! Tehát ezekről a kérdésekről a pápa, mint isten földi helytartója dönt!!


Az meg, h a ti papotok olyan amilyen, az nem az egyház hibája!!

2010. dec. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Értem... tehát akkor amit a pápa mond, az úgy van....A történelem folyamán hány embert megölettek a pápák (pl. inkvizíció, keresztes hadjáratok), olyankor is szent és tévedhetetlen volt a döntésük?


Tehát egy földi ember dönthet arról, hogy egy Isten által egybekötött házasságot feloldjanak.. érdekes.


Ne essék félreértés, énis hívő katolikus vagyok, és tisztelem a Szentatyát, de ő is csak egy ugyanolyan ember mint bárki más.

2010. dec. 20. 16:20
 10/16 anonim ***** válasza:

nem az a katolikus, aki azt mondja magáról...


nem, akkor tévedhetetlen, ha hit és erkölcs dolgában, kötelező érvénnyel, ex cathedra, az egész Egyház számára nyilatkozik

csakis e feltételek együttes teljesüléses esetén- "katolikusként" ezt illene tudnod


és mint mondtam, nem felbont házasságokat, hanem azok megkötéséről mondja ki, hogy érvénytelen volt

2010. dec. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!