Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha mindkét szülő a mérgesnéni...

Ha mindkét szülő a mérgesnéni meg a mérgesbácsi miért kell folyamatosan megalázkodni előttük?

Figyelt kérdés

Ha veszek magamnak valamit azzal el kell számolni, szándékosan pénzelnek hogy a lekötelezettjük legyek, és ha nemet mondok valamire egyszerűen felhányják hogy ők mennyit segítettek mintha azt akarnák hogy örökre az adósuk maradjak. Ha meg problémájuk van például munkahely vagy a rossz anyagiak mindig végig kell hallgatni a panaszkodásukat és még csak ott sem hagyhatom őket mert ezt kötelező végighallgatnom amiért segítenek nekem meg felneveltek és iskoláztattak, holott ezeket nem kértem tőlük.

Miért pénzelnek még a rossz anyagi helyzetük ellenére is? Azért hogy a lekötelezettjük legyek? Ezzel engemet meg akarnak vásárolni? Kérdeztem már ezt tőlük de ezt tagadják én meg érzem hogy erre megy ki a játék. Miért kell a pesszimista szülőknek pitiznem még akkor is ha külön élek tőlük 140 km-re. Azzal zsarolnak hogy akkor leveszik rólam a kezüket és nem fognak segíteni ha nagy bajba kerülnék.


Meg még valami. Nem mondják el mi a bajuk elvárják hogy tudjam.


Volt hogy saját célomra használtam az autójukat pedig csak a vonatjegyemet mentem megvásárolni, abból egy napos cirkusz volt hogy már kellett volna az autó mert ők a tescoba akartak kimenni amit velem nem közöltek.


Miért csinálják velem mindezeket amit fent leírtam?


2012. okt. 21. 09:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%

Elég zavaros, amit írtál. Ha külön élsz tőlük, nem kell elszámolnod semmivel.

És mi az, hogy szándékosan pénzelnek? Nem fogadod el, ha nem akarod.

Ha elviszed a kocsit, illik elkérni.

Bocs, nekem az jön le, hogy a segítségüket elfogadod, de cserébe nem akarsz adni semmit, még csak meg sem hallgatod őket, ha valami bajuk van.

2012. okt. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Szultánia válasza:
Alapvetően minden szülő a lehető legtöbbet szeretné megadni a gyermekének/gyermekeinek. Az is természetes szinte a mai világban, hogy anyagi problémák jelentkeznek a mindennapokban. Az viszont tényleg nem világos számomra, hogy miért "zsarolnak". Igazán nem is érzem zsarolásnak, sőt problémának sem, amit leírtál. Hány éves vagy? És miért élsz ilyen messze a szüleidtől?
2012. okt. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Mert vidéken volt egy munkahelyem és belehajtottak egy lakáshitelbe hogy ne albérletet fizessek hanem a sajátomat. Én nem akartam, de lehülyéztek mert az albérlet soha nem lesz az enyém a devizahiteles saját lakással csak jót akartak 6 éve és ők az adóstársak. Ezért függök tőlük még 30 évesen is.


És még valami. Az autót elkértem aznap az mondták jó oké, mire visszaértem már habzó szájjal fogadtak mit képzelek hogy használni akartam és használtam.


Hiába próbálom a pénzüket visszautasítani azt nem írtam hogy erőszakosan szokták tukmálni.


És nekem még mindig alázkodni kell előttük még 30 évesen is?

2012. okt. 21. 10:15
 4/25 A kérdező kommentje:
Anyám napi szinten issza azt a 2 literes flakonos borokat, annak hatása alá kerül és annál jobban csinálja. Már évek óta.
2012. okt. 21. 10:29
 5/25 A kérdező kommentje:
Van mikor hívogat, mérges hangon hogy beszélj már apáddal. Csak én nem szívesen beszélgetek vele mert mindig vészmadárkodik.
2012. okt. 21. 10:35
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
Már ne is haragudj, de olyan nincs, hogy "erőszakosan tukmálják". Visszaküldöd postán és kész. Annyiszor, ahányszor "rádtukmálják". Egyébként az egész szövegből az jön le, hogy borzasztó infantilis vagy, hiába vagy állítólag 30 éves. Még mindig "anyuapupicifia" vagy, nem is akarsz leszakadni róluk. Annak van igaza, aki írta, hogy mindent elveszel, amit "rádtukmálnak", de cserébe kuss legyen nekik. Ezen már gondolkodtál?
2012. okt. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Szóval azzal, hogy a gyerekük vagyok örökre az adósuk maradok. Szoktam viszonozni a segítségüket de azt nem ismerik el viszonzásnak.
2012. okt. 21. 10:50
 8/25 A kérdező kommentje:
Ha én akarom őket segíteni azt egyszerűen nem fogadják el.
2012. okt. 21. 10:51
 9/25 A kérdező kommentje:
Lehet ócsárolni, hogy a kommentbe fényezem magam.
2012. okt. 21. 10:52
 10/25 A kérdező kommentje:
A másik úgy bánnak velem mint egy hülyegyerekkel.
2012. okt. 21. 10:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!