Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire nehéz egy szülőnek...

Mennyire nehéz egy szülőnek elfogadnia, ha valamelyik gyereke nem akar utódokat?

Figyelt kérdés

Nagyon kínos erről beszélnem, de úgy érzem, mindenkinek jót tennék azzal, ha nem házasodnék meg és nem lennének gyerekeim sem. A környezetemet, rokonaimat ez bizonyára sokkolná, mert én vagyok az az ember, akiről egyszerűen semmi rosszat nem feltételezne senki, mivel kellemes és szimpatikus embernek gondolnak.

Az igazság az, hogy belül nagyon negatív emberré váltam az utóbbi években. Tele vagyok gyűlölettel, frusztrációval és kisebbrendűségi érzéssel. Az én fajtámat elég durva szavakkal szokták illetni, amikor kiderül, milyenek valójában.

Mivel sem jó férj, sem jó szülő nem lenne belőlem, ezért nem is akarok egyik sem lenni.

Nem szeretném elmondani senkinek a valódi okot, nem akarom összetörni őket. Van valamilyen magyarázat, amit elfogadhatóként előadhatnék?



2012. okt. 19. 23:53
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
86%

Miért kéne megmagyarázni?

Szerintem ha van rá magyarázat, akkor igazából nem is biztos, hogy úgy van. Pl. ha megkérdezik tőlem, hogy miért nem járok hegyet mászni, azt mondom: mert nem akarok. Mert ez az igazság.


Én sem akarok gyereket, a húgom sem. Anyu tudja, és nem zavarja. Elvégre tőle kaptam az életet, hogy úgy éljem, ahogy szeretném.

2012. okt. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Senkinek sem kell magyarázkodnod.

Én sem akarok gyereket, nem is lesz soha, ezt garantálom, de senkinek nem vagyok hajlandó elszámolni. Egyszer közöltem, mikor kérdezték és egyszer üvöltöztem, aki azt mondta, hogy márpedig muszáj,azóta mindenki felfogta.


Ez az én életem, én döntöm el miként akarom leélni és én gyerek nélkül vagyok boldog. Nálam jobban ezt senki nem tudja, ezért nincs is beleszólása.


A szüleim egyébként ugyanezt vallják, hogy ez az én dolgom, ők sosem szólnának bele. Mamám néha kitalálja, hogy márpedig de majd meggondolom, de lassacskán benne is tudatosul, hogy ez az érzés sosem fog változni.

2012. okt. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig a te dolgod, senki se szóljon bele. Tudod, én is ilyen vagyok, én sem akarok gyereket, én is meg vagyok keseredve évek óta. De szerintem még mindig jobb a jelyzete annak, aki felismeri hogy nem tökéletes, mert tud változni. De mi van azzal, aki nem hajlandó, vagy egyszerûen nem tudja felismerni, hogy igenis ô maga is ember és elôször a maga szemébôl kellene kivenni a gerendát ilykor ahelyett, hogy a másikéban zavarja a szálka. Próbáld me jobbban megismerni magad még jobban, aztán jöhet a gyógyulás. Szerintem simán lehetne belôled jó férj és apa, mert bármi bajod is van, azon lehet változtatni olyan szinten, hogy találhass majd olyan embert,aki szeretni fog és te is szeretheted ôt. És az önbizalomhiány az mindenképp nem oda való, talán azt kellene elôször kezekésbe venni. Sok sikert, ne mondj le magadról!
2012. okt. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Szülőként írom. Elfogadja.

Lányaim még nem "érettek" az anyaságra.Koruk szerint lehetnének, de nem. Társadalmi elvárás, legyen gyerek..

Főleg a nőket ítélik el, ha nem szülnek..

De ez mindenkinek a saját döntése, saját élete...Nincs beleszólása még a szülőnek sem...

Mikor unokáért "reklamáltam, elmondták: majd..vagy nem is..

Nem firtattam tovább..

Szereztem egy macskát..:)) Ő az "unokapótló".

Ja, a szülő kevéssel is beéri..:)

2012. okt. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a macsek tök jó :))


Én nagy macskás vagyok, meg nagyon állatbarát vagyok, a menhelyeken is szoktam forgolódni és nem tudtak még olyan kóbor macsekot mutatni, amit ne fogadtam volna be.

Szóval nem feltétlenül rossz ember, aki nem akar gyereket. :)


Nálad utolsó válaszoló gondolom királyimód el van kényeztetve a macska :D Nálam is így van :))

2012. okt. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Itt a kutya tölti be ezt a szerepet. Bár van macska is. Ami megkönnyíti ezt a helyzetet, az az, hogy van egy húgom, aki viszont mindenképpen szeretne.
2012. okt. 20. 09:57
 7/41 anonim ***** válasza:

Ez nem könnyít a helyzeten, mivel nincs is probléma.

Ha nem akarod, nem akarod. Mint látod, a szülőket különösképp nem érdekli. Ők már szültek, a gyerekvállalás mellett voksoltak.

2012. okt. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
De van probléma, mert mentálisan komoly bajok vannak velem. Lehet, hogy pár év múlva már nem leszek és akkor könnyebb lesz majd elviselni a hiányomat, ha vannak unokák.
2012. okt. 20. 10:03
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Az unoka nem pótolja a gyerekünket..

Ha Te már nem leszel, és lenne unoka, nem lenne semmivel sem könnyebb.Nem tudom, ezt miből gondolod.

Azt pedig, hogy meddig élünk, nem tudjuk..szerencsére.


Ui: szivemcsücske unokapótlómnak tényleg jó sora van...:))

2012. okt. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Te nem értetted meg, amit írtam. Ha így megy tovább, akkor majd én teszek róla, hogy ne legyek többé.
2012. okt. 20. 10:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!