Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Számít-e gyermektartásdíj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számít-e gyermektartásdíj megemelési perben az, ha a gondozó szülő folyamatosan akadályozza a kapcsolattartást és emiatt elég nagy összegű bírságokat kapott már?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy a gyermeknek nem elég a gyermektartás a szükségletei magasabbak ezért kéri legfőképpen az emelést, közben meg a bírságok jóval magasabb összegűek, mint a tartásdíj amit fizetek.

Pénz az jó lenne neki, de a gyermeket nem adja!!!


2009. nov. 18. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
És a bírságokat befizeti?Mert nálunk úgy volt, hogy mivel jogtalannak ítélték a kérését a perköltséget meg kellett volna fizetnie, de persze nem tette.Szerintem számítania kellene a logika szerint, bár jogász nem vagyok.
2009. nov. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hiszen ő arra appellál, hogy nem elég a pénz a gyermek megnövekedett szükségletei miatt. Valamint az, hogy én külföldön dolgozom ez kicsit megvakította és úgy gondolja, hogy akkor jöhet havi 100 minimum. Abból majd futja 80000-100000 ft-os bírságokra
2009. nov. 18. 15:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi az hogy korlátozza? Én ilyenkor a gyermektartás elkölteném a gyerekre, vennék ruhát, ennivalót stb. Tudom, hogy ez sem törvényes, de az sem, ahogyan ő jár el. És igenis számít, ilyennek nem fognak többet ítélni, mert nem érdemli meg, nincs joga korlátozni a láthatást.
2009. nov. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos így van ez már lassan egy éve, én megyek rendesen haza a gyermekemhez, ő pedig nem adja,nem érdekli a bírság
2009. nov. 19. 07:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Iszonyatosan szomorú ezt hallani, szégyellje magát. Ha bírságra futja neki, akkor érje be ennyivel. Majd ha emgedi látni a gyermekedet, akkor esetleg járhat a szája, hogy minden drágább. Ezt nőként mondom, hogy undorító, ahogy a volt párod eljárt.
2009. nov. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! A tartásdíj összege és a kapcsolattartás nem függnek össze. Nem tudom, most mennyit fizetsz, de ha megnövekedett a fizetésed és ő egy olyan összeget kérne havonta, ami reális, akkor lehet, hogy meg fogják adni. A kapcsolattartás akadályozása miatt pedig ne a gyámügyre vagy a bíróságra menj, hanem a rendőrségre és jelentsd fel! Ugyanis büntetőjogi esetnek számít, csak a legtöbben ezt nem tudják. Legyenek tanúid arra, hogy akadályozza a kapcsolattartást, illetve mutass be minden iratot, ami bizonyítja, hogy ez már többször megtörtént. Kitartás!
2009. nov. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A gyámhivatal már megtette ellene a feljelentést már rendőrségi szakban van, csak ő közben beperelt gyerektartás megemelése miatt.Tudom hogy nincs a kettő között kapcsolat, csak arra céloztam, hogy nagyon sok felesleges kiadással, mint a bírságok csökkenti a megélhetésre fordítható pénzt a gyermekeimnél. Ha ő ki tudja fizetni a bírságot, szerintem akkor az számít abban is, hogy én ne fizessek többet egy fillérel sem, hiszen akkor én is arra ösztönzöm, hogy nyugodtan ne add oda, majd én kifizetem a bírságot is...
2009. nov. 21. 08:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Lehet valami abban, amit írsz, bár nem vagyok jogász, de ezt szerintem tényleg meg lehet lovagolni. Esetleg abba egyezz bele, hogy a gyermek különóráit te fizeted - ha van ilyen -, vagy az iskolában az ebédet, természetesen egyik esetben sem az édesanya kapná a pénzt, hanem te rendeznéd közvetlenül. Gondolom ez neked sem lenne ellenedre, ha tényleg megengedheted a fizetésedből.
2009. nov. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!