Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hagynak élni?

Miért nem hagynak élni?

Figyelt kérdés
Valaki tapasztaltabb segítene? Anyósom és sógornőm mindenbe belekötnek. Segítséget sosem kértem/kértem tőlük. Pletykálnak és valótlan dolgokba kevernek bele. Elhallgattam mostanig. Egyszer szóltam "vissza", azt is SMS-ben, diplomatikusan, de azóta még nagyobb a baj. Mit tegyek? Mit javasoltok?
2012. okt. 21. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Pontosítanál kicsit? Mibe szoktak belekötni, beleszólni? Párod mit szól ehhez?


Ennyi információ alapján azt tudnám javasolni, hogy ülj le velük hármasban (esetleg a pároddal, négyesben) és beszéljétek meg, hogy miért csinálják ezt. Lehet, hogy jót akarnak, csak rosszul kommunikálják ezt feléd. Nem visszaszólni kell, hanem leülni megbeszélni.

2012. okt. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja persze, siettem és nem akartam "unalmas" lenni hosszú szöveggel. Tehát arról van szó, hogy most már a férjem is nekem ad igazat. Ő megy és meglátogatja az anyját, én nem tudok menni. Úgy érzem, hogy nem hiányzik, hogy ismét belekeverjen valamibe. 20 éve vagyunk házasok és csak hallgattam. Annyi szidást a szüleimtől nem kaptam, mint anyósomtól és sógornőmtől. Pedig a szüleim neveltek fel. Már az eljegyzéskor megkezdődtek a pletykák. Aztán jött a lakodalom és nem tudtam anyunak/apunak szólítani őket. A sok minden után. Mert nekem volt édesanyám, édesapám, akik mellettem álltak és nem sértegettek. Folyamatosan dolgoztam, a fiuknak (férjemnek) van egy betegsége is, ami különös odafigyelést igényel, de ez sem számít. Én mellette vagyok, vigyázok rá. Ők ellenem. Büszkélkedik velem az anyósom, de ha szemtől szembe vagyunk sérteget, nevelni próbál. Nagyon erős egyéniség, a férjem is fél tőle. Nagyon hangosan beszél, kiabál és van egy huga, aki megtölti a falut rólam és a sógornőmről szóló pletykákkal. ( a sógornőm nem itt él, lehet, hogy nem is tud róla). Tehát én még ilyen helyzetben nem voltam, mindenkivel jól vagyok, szeretem és tisztelem az embereket. (Édesapám mindig azt mondta, hogy védjem a gyengéket, az erősek megvédik magukat). A munkám is olyan, hogy sok emberrel van dolgom és alkalmazom az édesapám szavait. Sajnos ő már nem él. De nagyon sokat segítek az embereken. Most viszont teljesen tanácstalan vagyok.
2012. okt. 21. 18:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából értem, miről van szó. A férjed beteg, gondolom mielőtt Te ott lettél volna neki, az édesanyja ápolta, vigyázott rá. Az anyósod talán úgy érzi, az ő helyét foglaltad el. Amiért egyrészt hálás is, és megbecsül (elvégre másoknak dicsér téged), másrészt mégiscsak ő a nagybetűs Édesanya, akinek törődni kell a fiacskájával, ezért szemtől szembe undok veled. Véleményem szerint tehát küzd benne a hálás anyós és az Édesanya. A sógornő szerepét nem igazán értem, talán csak pincsiként követi anyukát(?).


Megoldásként továbbra is a "leülünk és megbeszéljük"-taktikát javaslom. Próbáld éreztetni az anyóssal, hogy megérted az ő érzéseit, cserébe ő is legyen tekintettel a tieidre. És elmondod mik is azok, anélkül, hogy akár véletlenül is megsértenéd az Édesanyát. Mindenképpen próbáld fenntartani a békés hangulatot, ha esetleg az anyós felemeli a hangját, szépen nyugodtan szólj neki, hogy legyen kedves kicsit halkabban beszélni, stb. Ne hagyd egyszer sem elszabadulni az indulatokat, mert ott lesz vége az egésznek. (Végülis a sógornő ebből a beszélgetésből ki is hagyható, legjobb az 1:1 felállás, és a beszélgetés után a sógornő véleménye úgyis az anyósodét fogja tükrözni...)


Remélem, tudtam segíteni :) Sok sikert!

2012. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, megpróbálom. Köszönöm. Annyit azért pontosítanék, hogy a férjem betegsége még nem volt ismert a házasságunk elején. Sőt! Országos válogatottban játszott. És sok pénzt keresett. Innen indult sok baj. A szüleinek is ő segített és nem akarták a nősülést.
2012. okt. 21. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!