Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itt a családi kapcsolatok...

Quorra kérdése:

Itt a családi kapcsolatok kategóriában miért küldik el az embert pszichológushoz és pszichiáterhez minden piti ügy miatt?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy ez egy újabb dili a "beszéljétek meg" és "költözz el" után.
2012. okt. 21. 20:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%
Mert azt mégse mondhatják, hogy menj a p*csába
2012. okt. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

A pszichológus meg a pszichiáter két TELJESEN különbözö kategória.


A pszichiáter tényleg betegekkel foglalkozik, de ebbe már a depressziv emberek IS beletartoznak.


A pszichológus viszont NEM betegeket kezel, hanem olyan esetekben ad tanácsot embereknek, akik nem találnak egy adott helyzetben kiutat és EBBEN segit nekik. Ennek semmi köze betegségekhez, egyszerüen csak tanácsadás.


Sok esetben segithet az emberkneka problémáik megoldásában.

2012. okt. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
34%
Mert van pár hülye kérdés amire csak ilyen választ lehet írni.
2012. okt. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ma is volt, akit oda küldtünk.Öngyilkos akart lenni. Vagy csak hisztizett.

Jó szívvel tanácsot adtunk neki. Kisbetű nem véletlen.

Aztán "hálából" k..anyázott minket, és közölte, dögöljünk meg...

Na ezt Te hová küldenéd ??

2012. okt. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%

Mert nem gazdagok érzelmileg, tehát nem is tudnak emberekkel beszélgetni és nem is akarnak.

Ezért aztán más megoldást nem is tudnak tanácsolni.


Biztos ismered azt a sztorit, hogy a szülők elvitték az ovis gyereket pszichológushoz, mert a gyerek nem egyenesen ment, hanem a falnak dőlve, és morgott közben. És ezt már csinálta eg y ideje.

Mondja neki a szaki:

- Szia, én vagyok a Klári néni, a szüleid azért hoztak el, mert azt mondják, hogy a falnak dőlve mész, és morogsz. Miért csinálod?

- Metrósat játszom.


Ez most komikus, de sokkal inkább tragikus, mert azt jelenti, hoyg nem volt a gyerek kornyezetében SENKI, akinek eszébe jutott volna, hogy megkérdezze, hoyg mit csinál és miért csinálja. Ehhez nekik már szakember kellett.... és azt is jelenti, hogy ez ma már egy szakma, hogy képes valaki kapcsolatot teremteni egy másik emberrel...

2012. okt. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
37%
Mert megerőltető nekik egy értelmes választ adni.
2012. okt. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert valójában az emberek nem érzékenyek a másik problémájára, sőt idegesíti őket, és rövid úton le akarnak rendezni. Itt persze kérdezhetnéd, hogy akkor minek válaszolnak egyáltalán. Nekem erről az a hipotézisem, hogy azért, mert beszél(get)ni viszont szeretnének. Meg van benne egy irracionalitás faktor is. Ez olyan mint amikor megkérdeztem egyszer itt hogy "nálatok mennyi az egy főre eső jövedelem", amire elméletileg minden egyes személy tudna válaszolni, mégis összesen 3 válasz jött és azok is olyanok voltak, hogy "ez azért elég személyes kérdés". Mondják ezt egy olyan oldalon, ahol egyébként a "hogyan szopjak egyszerre két f*szt" című kérdésre mindenki gátlástalanul válaszol, amúgy meg tök anonim az egész.
2012. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nagyon sok kérdésről ordít, hogy kamu kérdés, sőt, hogy azért írják ki, mert tudják, hogy milyen válaszokat fognak kapni és akkor kitombolhatják magukat a kapott válaszokon, a válaszírókat büntetlenül és névtelenül küldözgethetik a ....ába. Ezek az emberek szerintem tulajdonképpen lelki szegények, akik képtelenek arra, hogy értelmes elfoglaltságot találjanak és tartalmas emberi kapcsolatokat alakítsanak ki. Itt viszont a névtelenség mögé bújva kiereszthetik a gőzt.
2012. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
Értelmes választ nem tud adni de azt sebírja ki hogy ne szóljon hozzá
2012. okt. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
A 8-as elméletét nem értem. Hogy miféle érzelmi nyeresége lehet egy kérdezőnek ebből. Értelmetlennek látszik. Pláne hogy nem szoktam látni, hogy a kérdező elküldi a fenébe a válaszolókat... Tehát még alátámasztva sem látom az elméletet semmilyen bizonyítékkal.
2012. okt. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!