Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha önként elmegyek egy pszicho...

Ha önként elmegyek egy pszichológushoz, és szerinte gyógyszerre van szükségem, elküld egy pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a pszichológus nem orvos, nem írhat fel gyógyszert, de ez mindenre vonatkozik? Vagy mondjuk szorongásoldót adhat? Vagy feltétlen elküld egy pszichiáterhez? És ott végeznek valami vizsgálatokat, vagy csak felírja?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2012. febr. 28. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Semmit nem írhat fel, mivel bölcsész, ez olyan, hogy mondjuk egy filozófus vagy egy szabadbölcsész sem írhat fel neked gyógyszerket. Javasolhat recept nélküli gyógyszereket, de ezt random ugyanúgy megkapod a pszichológus nélkül bármelyik patikában is.

Akkor pszichiáterhez küld majd, az ambuláns pszichiátrián nem nagyon szoktak tökölni, kérdez párat és ad egy receptet, de ne a gyógyszer legyen az első. Inkább reménykedj, hogy a terápia elég neked.

2012. febr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

így van.

bár szerintem a pszichológusok is tisztában vannak mikor milyen gyógyszer kellhet, csak épp nem jogosultak rá, hogy felírják.

vannak recept nélküli gyógyszerek, ilyet pl. javasolhat pszichológus is és ha használ, akkor nem kell orvos.

2012. febr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. febr. 29. 10:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem minden (magán) pszichológusnak van egy pszichiáter "ismerőse", akihez elküldi a betegét, ha szerinte gyógyszerre lenne szükség. De előtte megpróbál máshogy kezelni, és ha nem megy, akkor fog csak gyógyszerszedést javasolni. De ha lehet és kibírod, próbáld meg gyógyszer nélkül. Vagy mondd el a pszichológusnak, hogy kipróbálnád a gyógynövényes cuccokat, mit szól? Kisebb mértékű szorongásra nekem jók voltak a teák (orbáncfű) meg a recept nélküli cuccok.

Egyébként a pszicho-szakemberek egymáshoz is állandóan járnak, név nélkül megbeszélik az eseteiket,egy ilyen körből kikerülő pszichiáter-pszichológus páros a legjobb, ha gyógyszeres támogatásra van szükség.

2012. febr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, pont az orbáncfű az egyetlen antidepresszáns hatású gyógynövény... Szorongásra inkább szedjen macskagyökeret vagy citromfüvet.
2012. febr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A gyógyteákon már túlvagyok, számomra nem volt hatásuk.
2012. márc. 1. 22:48
 7/10 anonim ***** válasza:
nem csoda, a gyógyszer vagy gyógytea vagy akármi csak kiegészítésnek jó!
2012. márc. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A gyógyszer csak kiegészítés? Ezt kifejtenéd?
2012. márc. 2. 17:55
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a pszichoterápiára gondolt, azt csak kiegészíti a gyógyszer. Pszichológiai problémáknál a gyógyszertől nem gyógulsz meg, csak a tüneteket csökkenti vagy iktatja ki. De a változáshoz a lélek változása kell. Ha az sikerül, akkor nem kell gyógyszer és akkoris jól leszel. Persze pl. epilepsziára a gyógyszer a terápia, mert az agyi rendellenesség.

Nem tudom, nekem az orbáncfűtől indokolatlan jókedvem lett, meg jókat is aludtam tőle. Persze nem mindig ugyanolyan a hatása. A vizsgadrukkot pl. csak félig tudta megszüntetni de rosszkedvre nagyon jó volt. Viszont pszichoterápia kell, hogy ne legyen az ember állandóan rosszkedvű. (Itt nyilván nem a klinikai depressziósokról beszélek, de a kérdező szerintem nem volt még pszichológusnál, és már gyógyszert "szeretne"(?))

2012. márc. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Itt nem szeretném az indokokat kifejteni, de a lényeg, hogy igen, gyógyszert szeretnék.

Köszönöm a válaszokat.

2012. márc. 9. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!