Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék pszichológushoz...

Szeretnék pszichológushoz vagy pszichiáterhez fordulni. Segítene valaki aki szintén jár? Lent.

Figyelt kérdés

Jövőhéten fogok elmenni az orvosomhoz és megkérem, hogy küldjön el pszichiáterhez családi problémák illetve alvási nehézségek miatt. Elég ennyit mondanom? Ugye nem kell részleteznem? És ugye nem kell szülői beleegyezés? És ez így ingyenes?


Egyébként melyikhez lenne célszerűbb fordulnom? Pszichológus vagy pszichiáter?


2011. szept. 4. 21:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hát sajnos nem tudom, de ez engem is érdekelne!
2011. szept. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Te milyen okokból szeretnél hozzá fordulni? És hány éves vagy?
2011. szept. 4. 22:00
 3/20 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább pszihologus, a pszihologus elbeszélget veled,lelki problémákkal foglalkozik, a pszihiáter pedig inkább idegi megbedegedésekkel.
2011. szept. 5. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ja és bocsi, psziChológus és psziChiáter...kifelejtettem a C betüt,most vettem észre... :D
2011. szept. 5. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam pszichiáterre, mert az úgy tudom írhat fel gyógyszert, a pszichológus meg nem.
2011. szept. 5. 06:52
 6/20 anonim ***** válasza:
Próbáltál már gyógynövényes szereket alvásra? Előbb azokat próbáld, hátha elég az is. Én a nyugtatómat váltottam le Nervenpflegere, alvásra szedtem.
2011. szept. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Első körben a pszichológust ajánlanám neked,ha ő úgy ítéli meg,még átirányíthat egy pszichiáterhez.Szerintem elég ha ennyit mondasz az orvosnak,de ezeket tőle is megkérdezheted akkor.


21/L

2011. szept. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Pszichiáterhez csak legvégső esetben fordulj, elvégre veled semmi probléma, csak az otthoni dolgok miatt vagy feszült.

Menj pszichológushoz és szedj gyógynövényes dolgokat, ha ezek nem elegek, akkor menj pszichológushoz.

Sokáig csak pszichiáterhez jártam, rengeteg gyógyszert felírtak, majd meguntam és elmentem pszichológushoz, államilag támogatotthoz, ingyeneshez. Pár hónap után elhagytam a nyugtatómat, persze a pszichiáternek nem tetszett, azt mondta a gyógynövény olyan mint az ópium... Utána pedig az antidepresszánst is el kezdtem csökkenteni, és így is sokkal jobban vagyok, mint amikor több gyógyszert szedtem. A terápia sokat segített.

2011. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
nem előző voltam, hanem még előtte, csak közben írtak :)
2011. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Menj pszichológushoz és szedj gyógynövényes dolgokat, ha ezek nem elegek, akkor menj pszichológushoz.


Elírtam, a végén pszichiáter akart lenni

2011. szept. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!