Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felmondjak? Félek a reakcióktó...

Felmondjak? Félek a reakcióktól? Mit tegyek most?

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok, jelenleg a mekiben húzom az igát, de egyre nehezebben bírom, szeretnék felmondani, de félek az itthoni reakcióktól, leirom a benyomásaimat, hogy nagyjából állást tudjatok foglalni. Pozitívból 1 akadt, az hogy közel van. és ennyi, most írom a negatívumokat:

-főállásban havi 40ezret keresek vagy max 42öt.

-a menedzserek a venégek sokszor megalázzák az embert, olykor engem is.

-alig kapok szabadnapokat, van hogy 8-9 napot egyfolytában dolgozom

-éjjel járok haza

-nem ülhetek le csak kajaszünetben

-a rendes kajaszünetet sem kapom meg mert visszarángatnak hogy jönni kell mert sokan vannak

-most 2napig beteg voltam, hánytam, ment a hasam stb betelefonáltam IDŐBEN hogy sajnos nem tudok bemenni, én voltam a szemét hogy ezt hogy képzelem hogy beteg lettem, oldjam meg és ennek nem örülnek.


Mialatt itthon voltam betegként kényszerpihenőn és feküdtem gondolkodtam a jövőmön.

Eldöntöttem hogy ez nem állapot, mert lehet hogy az idegességtől készültem ki ennyire, itt untam meg, szeretnék a hónap végén felmondani.

Igen ám, de apám nagyon vaskalapos, tuti kiabálni fog velem ezért, és elfog hordani minden ingyenélő lusta majomnak, mondván hogy nekem nem jó ez a munkahely.

Anyám megért, de fateromtól szabályosan félek.

Mindig azzal jön hogy akkor "rajta keress mást ha tudsz, de nincs, jó ez neked" anyám arra bíztat hogy "Kincsem ha nem megy hagyd ott, tönkremész már idegileg, találsz te jobbat, ennél több van benned"


Nagyon fáj hogy csak anyum hisz bennem, apám sosem állt ki mellettem, sosem bíztatott hogy ne álljak meg egynél, hanem harcoljak. Plusz 2 bátyám van az egyik még adja is faterom alá a lovat, szóval félek hogyha felmondok ők ketten rámszállnak.

Eddig úgy fogtam fel hogy jó ez a meló amig nincs jobb, de nem jó. 3-22ig dolgozom multkor 3x csörgött a telefonom sztem tuti meló ügyben volt, mire odaértem már láttam hogy órákkal ezelőtt hívtak, még egy interjúra sem tudnék elmenni mert szabadnapot nem nagyon adnak, még a telefont sem tudom felvenni, esélyem sincsen igy váltani vagy mást keresni.


2012. okt. 22. 09:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
Pedig így nem tudsz eljárni interjúkra. Én felmondanék és ezerrel munkát keresnék. Nem éri meg tönkretenni magad.
2012. okt. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
52%

8-9 napot nem is dolgozhatnál egyhuzamban, miért nem olvasod el, mi van a munkaszerződésedben?


Főállásban hogy keresel kevesebbet, mint a minimálbér?

2012. okt. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

tudom hogy főnök mindenhol lesz és mindenütt kell majd dolgozni, nem azzal van a bajom, mert nemvagyok lusta, a pénzzel van a bajom főként, és azzal hogy ha sokan vannak az étteremben ez embertelen!!!

multkor 2óra alatt több száz angol jöt tbe (van vendégszámlálónk) 3 kasszával alig birtuk a tömeget, de azt mondják elég 1 kassza is hogy ne kelljen 3embert fizetni:O


Plusz napközben könyörögni kell hogy mehessünk inni 1 korty vizet, nem igazán akarnak elengedni pedig 10másodperc.

Drive felvevőben voltam pénteken rosszul lettem (azóta vok itthon) szoltam mikrofonon h szeretnék kérni 1 kis vizet, 3!!!órára rá kaptam akkor már remegtem, hányingerem volt, jött a menedzser ki sem akart engedni mondván hogy "nem kell a műbalhé nincs neked semmi bajod" akkor ijedt meg mikor közöltem vele hogy vagy levesz kasszából vagy telibe hányom, kb a wcig alig értem el:/

2012. okt. 22. 09:54
 4/30 A kérdező kommentje:

2. a szerződéseben az van hogy 5nap után jár nekem a 2 szabadnap, letöltöttem az első fizum után a bérlapot netről, és 10 szabadnapot számoltak a multhónapra megnéztema naptárba abba csak 6jött össze, tiszta átvágás.

elhiheted hogy mikor megláttam a fizut majdnem dobtam 1 hátast, apám arra is aztmondja hogy "nem álomfizetés de neked elég"

2012. okt. 22. 09:56
 5/30 A kérdező kommentje:

bruttó 535ös órabérrel vagyok, amiből lejönnek a levonások az kb 360as órabér a végére, az kb egy napra 2500-2700ft, nevetséges


most apám azzal vádol hogy nem mutattam meg neki a szerződést, ez nemigaz, mutattam csak nem érdekelte.

2012. okt. 22. 09:58
 6/30 anonim ***** válasza:
45%

Én sok mindent nem értek... pl.: ha főállásban vagy, hogy a viharban kaphatsz 40ezer forintot? 70körül van a minimálbér, az alá, pedig nem szabad menni!

Másik: ha 3-22-ig dolgozol, akkor pont, hogy el tudsz járni interjúkra. A legtöbb munkaidő 8-4ig szól, az interjúk is akkor vannak. Hazaérsz gondolom 23 óra körül, kialszol magad, másnap pedig elmész interjúra. Szóval én megértem apukádat, meg a tesódat. Akkor válts, ha van tuti lehetőség, és a másik munkahelyeden már meg van a szerződésed. 19 évesen, már csak a korodból itélve se hiszem, hogy lenne olyan tuti végzettséged, hogy kapkodnának utánad. Akár több hónapon vagy egy éven át is munkanélküli lennél. Gondolom a szüleid nem tehetik meg, hogy eltartanak, de szerintem te se várnád el tőlük, hogy fizessenek neked mindent, mert adott esetben te semmit se találsz! Amiket irtál a mekivel kapcsolatban negatívumokat azok minden más munkahelyen így vannak, vendéglátásban meg különösen! Kivéve a 40ezres bér, de ezt meg nem akarom elhinni! Nekem van egy olyan tippem, hogy ez első munkahelyed, és itt is még csak pár hónapja dolgozhatsz és azért birod ilyen rosszul a strapát! Kell még pár hónap , hogy át tudj lendülni: ha meg nagyon nem megy, akkor nézegesd az új helyeket, és járj el interjúkra 8-14 óráig (mivel akkor igenis van időd)

2012. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
100%
19 éves vagy, előtted az élet. Ne állj meg itt, mindenképp keress másik állást. Ráadásul ha találnál normális időbeosztásút, még tanulni is tudnál munka mellett, ha érdekel más szakma. Most már tudod, hogy mit NEM szeretnél, innen már csak jobb jöhet. Sok sikert!
2012. okt. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%
A munkaügyi bíróságon azonnal elkaszálnák őket, én ezzel kezdenék rögtön a felmondás után. Ráadásul plusz pénzhez is jutnál ezáltal.
2012. okt. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

köszi utolsó, tudod értek a számokhoz é scsak látom hogy mennyi pénz jön be a bankszámlámra, nem vagyok nyomi, és igenis hajszál pontosan 42899forintot kaptam, egy kanyival sem többet!!!

igen az interjúra ez mind szép és jó a baj csak annyi, hogy tömegközlekedéssel megyek mindenhova és ahol lakom oda pestre az út legalább 1,5-2óra, nos ha igy nézem akkor elég nehezen érek vissza a fél3as munkakezdésre, hiszen nekem fél3kor már öltöznöm kell, azt meg nemhiszem hogy én fogom megszabni hogy hányra akarok menni interjúra.

Dolgoztam már máshol is, csak ott leépítés miatt küldtek el sok embert, többek között engem is.

2012. okt. 22. 10:04
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Melyik Mekiben dolgozol? Én is dolgoztam ott, nem is főállásban, és többet kerestem, mint te. Ennyit nem is kereshetnél elvileg, hiszen a minimálbér alatt nem lehetsz bejelentve főállásban. Miért nem reklamáltál?
2012. okt. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!