Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felmondjak? Félek a reakcióktó...

Felmondjak? Félek a reakcióktól? Mit tegyek most?

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok, jelenleg a mekiben húzom az igát, de egyre nehezebben bírom, szeretnék felmondani, de félek az itthoni reakcióktól, leirom a benyomásaimat, hogy nagyjából állást tudjatok foglalni. Pozitívból 1 akadt, az hogy közel van. és ennyi, most írom a negatívumokat:

-főállásban havi 40ezret keresek vagy max 42öt.

-a menedzserek a venégek sokszor megalázzák az embert, olykor engem is.

-alig kapok szabadnapokat, van hogy 8-9 napot egyfolytában dolgozom

-éjjel járok haza

-nem ülhetek le csak kajaszünetben

-a rendes kajaszünetet sem kapom meg mert visszarángatnak hogy jönni kell mert sokan vannak

-most 2napig beteg voltam, hánytam, ment a hasam stb betelefonáltam IDŐBEN hogy sajnos nem tudok bemenni, én voltam a szemét hogy ezt hogy képzelem hogy beteg lettem, oldjam meg és ennek nem örülnek.


Mialatt itthon voltam betegként kényszerpihenőn és feküdtem gondolkodtam a jövőmön.

Eldöntöttem hogy ez nem állapot, mert lehet hogy az idegességtől készültem ki ennyire, itt untam meg, szeretnék a hónap végén felmondani.

Igen ám, de apám nagyon vaskalapos, tuti kiabálni fog velem ezért, és elfog hordani minden ingyenélő lusta majomnak, mondván hogy nekem nem jó ez a munkahely.

Anyám megért, de fateromtól szabályosan félek.

Mindig azzal jön hogy akkor "rajta keress mást ha tudsz, de nincs, jó ez neked" anyám arra bíztat hogy "Kincsem ha nem megy hagyd ott, tönkremész már idegileg, találsz te jobbat, ennél több van benned"


Nagyon fáj hogy csak anyum hisz bennem, apám sosem állt ki mellettem, sosem bíztatott hogy ne álljak meg egynél, hanem harcoljak. Plusz 2 bátyám van az egyik még adja is faterom alá a lovat, szóval félek hogyha felmondok ők ketten rámszállnak.

Eddig úgy fogtam fel hogy jó ez a meló amig nincs jobb, de nem jó. 3-22ig dolgozom multkor 3x csörgött a telefonom sztem tuti meló ügyben volt, mire odaértem már láttam hogy órákkal ezelőtt hívtak, még egy interjúra sem tudnék elmenni mert szabadnapot nem nagyon adnak, még a telefont sem tudom felvenni, esélyem sincsen igy váltani vagy mást keresni.


2012. okt. 22. 09:49
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

bocs 10:00nak ment

ja és még valami, az apámnak nem fenyegetőznie kéne hanem TÁMOGATNIA, függetlenül attól hogy 19 vagy épp 49éves vagyok, ő az apám, és nem az ellenségem.

2hónappal ezelőtt pont azzal cseszegetett hogy miért keresem a munkát, ez beteges, higgadjak le, majd lesz valami, nem vagyok ráutalva arra hogy dolgozzak.

2012. okt. 22. 10:06
 12/30 A kérdező kommentje:
nem szeretném kiirni a meki címét, mert osk kollégám látogatja az oldalt, igy is imádkozom hogy ezt a kérdést ne lássák.
2012. okt. 22. 10:08
 13/30 anonim ***** válasza:
A minimálbér 8 órás teljes munka időre vonatkozik. A kérdező nyilván 4 órára van bejelentve.
2012. okt. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
most kiváncsian várom az e havi fizumat, de biztos hogy sokkal többet nem fogok kapni.
2012. okt. 22. 10:10
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Én felmondanék, de lehet hogy úgy csinálnám, hogy elmennék betegállományba, amíg a doki tud tartani! Azalatt is tudsz állást keresni és valami minimális pénzt is kapsz, sőt van jogviszonyod, a TB kártyád él. (Betegácsi alatt nem tudnak kirúgni!) Utána pedig felmondasz, 1 hónap a felmondási időd, amihez ragaszkodhatnak, hogy ledolgozd, de el is tekinthetnek a ledolgozástól, de ki kell, hogy fizessék. Ja a szuper a dokid a felmondási időben is lehetsz betegállományban, az a felmondási időd részét képezni, ne dőlj be annak, hogy felmondási idő kitolódik a betegállománnyal, mert nem igaz. Ha te a teljes felmondási időt betegácsiban töltöd azt is megteheted.


Sok sikert és mindenképpen válts!

2012. okt. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
8órára vagyok bejelentve! főállásban dolgozom, sőt túlórázom is gyakran és mondanom sem kell hogy ki se fizetik, de ez még csak a kisebb bajom
2012. okt. 22. 10:11
 17/30 anonim ***** válasza:
65%
Jaj, hat persze, ha a minimálbérre vagy bejelentve, az bruttó 70. Mivel neked nincs gyereked, nem kapsz adókedvezményt, igy a max nettod 45.850.-
2012. okt. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, hogy lehet ilyen kevés a fizetésed. És azért tapasztalatom szerint a gyorséttermekre pont nem az a jellemző, hogy behúzzák a fizetést, elvégre a főnökeid nem a saját zsebükből fizetik.

Én pont ennyi idősen dolgoztam gyorsétteremben, csak nem a mekiben, hanem a másikban :) Azt nekem is nehéz volt megszokni, hogy leülni csak kajaszünetben lehet, rendesen kész voltak a lábaim egy idő után, főleg, hogy amúgy is van velük egy kisebb problémám, amire már gyerekkoromban megmondta az orthopéd orvos, hogy ne álló munkát válasszak, ha lehet. De hát akkor ez jutott.

A forgalom nálunk is nagy volt, de azért ott nem volt olyan, hogy csúcsforgalomban csak 1-2-3 kassza lett volna, például a déli csúcsnál mindig állt mind az öt kasszában ember. Azt már én is megéltem, hogy visszahívtak ebédszünetről, mert beállt a sor, de utána megkaptam a maradék akárhány percet. Inni is mindig kimehettünk, sőt, én hajlamos vagyok elfelejteni inni, ezért sokszor a műszakvezetők meg a menedzserek szóltak, hogy menjek már és igyak. Mondjuk nálunk elég jó csapat volt, meg ki merem jelenteni, hogy engem általánosságban véve szerettek ott, a kollégák is, meg a főnökeim is, talán mert igyekeztem nem kénszernek felfogni a munkát. Jó, néha nekem is tele volt a bugyrom az egésszel, de inkább úgy voltam vele, hogy csináljuk ezt vidáman, akkor gyorsabban telik a munkaidő.

Viszont nálunk is volt olyan, aki nem érezte ott jól magát. Tudod mi lett a megoldás? Átkérte magát egy másik étterembe. Meg lehetett oldani, két hét után már a város másik végében dolgozott, és ott sokkal jobb volt neki. Erre még nem gondoltál?

Egyébként meg azt tudom javasolni, hogy egyszer munkaidődön KÍVÜL beszélj a beosztásért felelős menedzserrel, amikor épp ő is jobban ráér, hivatkozz valami elfoglaltságra, ami miatt neked muszáj előre tudnod, hogy mikor leszel szabadnapos a héten, és akkor úgy tudod szervezni a dolgaidat. És ragaszkodj hozzá, hogy rendesen megkapd a heti két napodat. Meg lehet ezt normálisan beszélni, de ha nem szólsz, akkor csak azt látják, hogy veled mindent lehet, neked úgyis mindegy.

Ja, és még annyi, hogy abból azért ne csinálj óriási problémát, hogy órákkal később látod, hogy kerestek. Hívd vissza az illetőt másnap délelőtt, mondd meg, hogy elnézést, hogy csak ilyenkor telefonálsz, de tegnap későig dolgoztál, ezért nem tudtad felvenni, aztán egyeztess vele, hogy mikor vagy szabad.

2012. okt. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Te már írtál ki régebben is kérdést,emlékszem rá. Nem jött össze a fitness termes meló?
2012. okt. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
95%

Pedig hidd el, hogy leginkább is te szabod meg mikor mennél interjúra! Főleg, hogy az emberek jelentős része, úgy jár el interjúra, hogy már dolgozik valahol és nem munkanélküli, tehát a leendő munkaadó alkalmazkodik az időbeosztásához. Felajánlanak neked egy időpontot, te pedig megmondod, hogy alkalmas e... esetleg udvariasan azt is hozzáteszed, hogy délelőtt lenne neked alkalmas, mert egyébként másutt dolgozol! A szülőtől pedig egyáltalán nem várható el, hogy támogasson, főleg, ha rossz döntést készülsz meghozni, arra meg végképp nem kötelezhető, hogy a felnőtt gyerekét eltartsa, ki tudja meddig!

Egyébként ha értve olvasol, láthatod, hogy én se azt mondom, hogy maradj a mekiben, csak azt, hogy ne ugorj a bizonytalanságba. Mert bizony örül az ember ha dolgozhat, nem tehetjük meg, hogy válogatunk! Másik: miért Budapesten akarsz dolgozni, főleg, ha ennyit kéne buszozni? Fentebb irtad, hogy a mekiben az a jó, mert közel van? Most akkor ahol laksz, vagy valami környező településen van meki ezekszerint... akkor még se egy 300 fős faluban lakhatsz, ahol tuti nincs munka! A közelben keress valamit, ahol megoldható a bejárás! Hidd el, ha 1,5 órákat kell utaznod, csak hogy beérj Budapestre, és nincs bp-i lakcímed, akkor az ottani munkadók nem fognak kapkodni utánad... pont azért mert messze laksz, és feltételezik, hogy majd elalszol, lekésed a buszt/vonatot, télen csúszik az út, ritkásabb a járatok ki tudja, hogy beérsz e... stb...

2012. okt. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!