Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felmondjak? Félek a reakcióktó...

Felmondjak? Félek a reakcióktól? Mit tegyek most?

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok, jelenleg a mekiben húzom az igát, de egyre nehezebben bírom, szeretnék felmondani, de félek az itthoni reakcióktól, leirom a benyomásaimat, hogy nagyjából állást tudjatok foglalni. Pozitívból 1 akadt, az hogy közel van. és ennyi, most írom a negatívumokat:

-főállásban havi 40ezret keresek vagy max 42öt.

-a menedzserek a venégek sokszor megalázzák az embert, olykor engem is.

-alig kapok szabadnapokat, van hogy 8-9 napot egyfolytában dolgozom

-éjjel járok haza

-nem ülhetek le csak kajaszünetben

-a rendes kajaszünetet sem kapom meg mert visszarángatnak hogy jönni kell mert sokan vannak

-most 2napig beteg voltam, hánytam, ment a hasam stb betelefonáltam IDŐBEN hogy sajnos nem tudok bemenni, én voltam a szemét hogy ezt hogy képzelem hogy beteg lettem, oldjam meg és ennek nem örülnek.


Mialatt itthon voltam betegként kényszerpihenőn és feküdtem gondolkodtam a jövőmön.

Eldöntöttem hogy ez nem állapot, mert lehet hogy az idegességtől készültem ki ennyire, itt untam meg, szeretnék a hónap végén felmondani.

Igen ám, de apám nagyon vaskalapos, tuti kiabálni fog velem ezért, és elfog hordani minden ingyenélő lusta majomnak, mondván hogy nekem nem jó ez a munkahely.

Anyám megért, de fateromtól szabályosan félek.

Mindig azzal jön hogy akkor "rajta keress mást ha tudsz, de nincs, jó ez neked" anyám arra bíztat hogy "Kincsem ha nem megy hagyd ott, tönkremész már idegileg, találsz te jobbat, ennél több van benned"


Nagyon fáj hogy csak anyum hisz bennem, apám sosem állt ki mellettem, sosem bíztatott hogy ne álljak meg egynél, hanem harcoljak. Plusz 2 bátyám van az egyik még adja is faterom alá a lovat, szóval félek hogyha felmondok ők ketten rámszállnak.

Eddig úgy fogtam fel hogy jó ez a meló amig nincs jobb, de nem jó. 3-22ig dolgozom multkor 3x csörgött a telefonom sztem tuti meló ügyben volt, mire odaértem már láttam hogy órákkal ezelőtt hívtak, még egy interjúra sem tudnék elmenni mert szabadnapot nem nagyon adnak, még a telefont sem tudom felvenni, esélyem sincsen igy váltani vagy mást keresni.


2012. okt. 22. 09:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: lehetetlen, hogy a nettód ennyi legyen, ilyen nincs. Én ugyanezt csináltam, csak még 2006-ban, azóta emelték már párszor a minimálbért, és még akkor is többet kerestem, mint te most, pedig ugyanígy 19 éves voltam, gyerektelen (adókedvezmény semmi), hasonló beosztásban dolgoztam. De eleve többet kerestem, mint a minimálbér, mert kaptam délutános, meg éjszakás pótlékot, ami JÁR, ha abban az időszakban dolgozol.
2012. okt. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

17-es!


Bérszámfejtőként sírva fakadtam a válaszodon! Ha valamihez nem értesz, nem tudsz akkor inkább ne írj semmit!

2012. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
20-as. Igenis van, hogy nem tudsz eljárni interjúra. Pl. 1 hónapja kezdtél el dolgozni. M.időd tart. H-P 8-16,20-ig (ebédidőt le kell dolgozni). Szabit nem tudsz kivenni, próbaidőn (ami lehet akár 3 akár 6 hónap is) vagy. Na szerinted mikor megy el valaki fű alatt interjúra? Esetleg melyik munkaadó hajlandó veled este 6-kor találkozni?
2012. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

este 6kor persze, hogy nem tud interjúra menni

de írja is, hogy a munkaideje 15-22ig tart.

8-14 óráig megy interjúra!

2012. okt. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Köztes megoldás lehet, ha szabadnapokon (ami feltételezem, főleg hétköznapra esik) egy marék fényképes önéletrajzzal, meg egy-két "gumi-motivációs levéllel" (több esetre rá lehet húzni, nincs kiélezve egy cégre), nyakadba veszed a várost. (Ahol a meki van...meg esetleg egy-két másikat, sőt Pestre is fel tudsz menni.)

Bemész cégekhez, hogy xy vagy, érdeklődni szeretnél, beszélhetnél-e két percet a HR-essel/van-e felvétel, és ha lehet, otthagynál egy önéletrajzot, mert nagyon szeretnél az ő cégüknél dolgozni.

Ha tudsz, készíts "útitervet", milyen cégeket tudsz meglátogatni, és rájuk specializált motivációs levelet is tudsz készíteni.

Felkereshetsz munkaerő-kölcsönzőket is. Nem lesz kolbászból a kerítés, arra mérget vehetsz, de ha van náluk bármilyen céghez felvétel, szinte egyik napról a másikra el is tudnak helyezni. Általában gyári munkáról van szó, ami elég vegyes...de a legtöbb esetben csak rajtad múlik, hogy sikerül-e feljebb lépned (sorvezetőket, adminisztrátorokat, stb. legtöbb cégnél CSAK belső pályázaton keresnek, meg se hirdetik).


Van családod, csak akadnak haverok, azoknak családja, és azoknak haverjai: kérd meg őket, hogy a munkahelyükre legyenek szívesek beadni az önéletrajzodat, ha tudnak, szóljanak mellé pár jó szót az érdekedben.


Ha valahová behívnak interjúra, akkor pedig tényleg kérj olyan időpontot, ami megfelel, a lényeg, hogy érezzék: tényleg el akarsz menni, nem csak kifogásokat keresel. Nyugodtan tedd hozzá, milyen a munkarended, stb, nem fogja senki leharapni a fejed, ők is emberek.


Sajnos az van, hogy kapcsolatokon keresztül sokkal könnyebb állást találni, mint hirdetéseken keresztül, úgyhogy dolgozz ezen. Minél több ismerősöd tudja, hogy állást keresel, annál többen szólnak, ha tudnak valamiről, és ők is rá tudnak kérdezni egy-egy helyen, van-e most felvétel.


Önéletrajz beküldés legtöbb esetben amúgy is e-mail-ben történik, motivációs levélben vagy a kísérő levélben írd meg, hogy elsősorban délután 3-ig vagy elérhető, vagy e-mail-ben. A HR-esnek az a fontos, hogy egyáltalán el tudjon érni, ha tudja, mikor kereshet, mindkettőtöknek könnyebb.


Feladni nem szabad!


Az sem lenne rossz megoldás, ha rögtön "cégen belül" igyekeznél elhelyezkedni. Lehet, hogy egy családiasabb hangulatú, emberibb munkakörnyezetben a Meki sem olyan rossz. Pl. Budapesten is van egy tucat. Ha jól tudom, ott is van időnként előrelépési lehetőség is akár...


A felmondás pedig mindig kockázatos, ezzel jó, ha tisztában vagy. Valóban nem olyan a világ, hogy ha akarsz, egy-két hónapon belül biztos elhelyezkedsz. Van, akinek egy-két év kell hozzá, és tényleg folyamatosan keres munkát.

Ezt is kalkuláld be, amikor felmondasz.


Az álló munka, a bunkó főnök, az ordítozás, hogy nem szeretik, ha lebetegszel, és helyettesíteni kell, a ritka és rövid szünet, a munkavállaló kihasználása: ezek "tök alap" dolgok ma Magyarországon, nem áltatlak azzal, hogy máshol biztosan jó lesz.

Arra inkább van esélyed, hogy jobban fizető állást találj.

2012. okt. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Ja és a munkáltató nem fog várni rád heteket, míg felmondasz. Sok a jelentkező, könnyen talál mást. Szóval kérdező: mondj fel, pihenj és menj el munkát keresni. Közben meg élj egy picit.


Nem azért élünk, hogy dolgozzunk, hanem azért dolgozunk, hogy éljünk. Csak sajnos egyre több a robot munka. Persze mivel egyre butább az emberiság, szépen beállnak a sorba, de neked nem kell őket követni.

2012. okt. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Én apám is ugyanilyen vaskalapos,ha nem mennek a dolgaim,vagy segítségre szorulok,akkor nem áll mellém.De én letojtam,kirúgattam magam és úgy adtam elő,hogy nem az én hibám,de még így sem értett meg.Szerintem mondj fel,én már rég megtettem volna,nem éri meg ez a rabszolgamunka 40 ezerért.Még 80 ezerért sem.Értelmetlen az egész.Inkább menj tanulni.
2012. okt. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

anyám 6 órában dolgozik ott mind lobbys és ö kap havonta olyan 60-65 ezret

heti 5 nap a max amit dolgozik átlagban


mit számolhatóak el nálad ?

mert ez alapján legalább 70-75 ezret kellene kapnod

2012. okt. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Szia!

A jelenlegi bruttó minimálbér 93 000 Ft. Ha nincs gyereked, akkor is kellene minimum 60 000 körül kapnod havonta. Szóval szépen állj a sarkadra, menj oda a főnöködhöz kérdezd meg, hogy mi a fene ez a 40 000 Ft a számládon, mikor te teljes munkaidőben dolgozol. (+ túlóra, te azt ingyen csinálod egy ilyen szar helyen?? még ha havi 9 millát keresnél megérteném, de így ezt miért csinálod?)

Figyelj, 19 éves vagy, a mekiben nem egy bűnszövetkezet, nyilván be vagy jelentve, ezt nem tehetik. Szóval szépen nyisd ki a szád, és ne legyél ennyire életképtelen. Apukád ne érdekeljen, először ezt intézd el, ha kiderül, hogy mi a fene van, utána gondolkozhatsz, hogy mi legyen.

Sok sikert!

Majd írj mi van :)

2012. okt. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ne számolgassatok. Netto 72 ezer a minimálbér. Pótlékok nélkül. Bár most változott a pótlék számítás.
2012. okt. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!