Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit nehezebb elengednetek? A...

Kit nehezebb elengednetek? A párotokat vagy a családtagjaitokat?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy hónapra elmegy az illető máshova dolgozni vagy neked kell elutaznod mert soksok kilométerre tanulsz, és csak havonta jársz haza szituációkra gondolok. Főként azoknak szól, akinek van normális párkapcsolata és családja is, de olyanok véleménye is érdekel, aki csak bele tudja magát képzelni..:)


Én a családomtól válok meg nehezebben, páromtól könnyebben, pedig nagyon szeretem.


2012. okt. 22. 15:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Még csak bő fél éve költöztem el a szüleimtől - viszont még nem élek együtt párommal sem.

Szerintem a szüleimtől bátrabban vennék búcsút - ahogy Te említetted pl. egy hónapra. Az ő hiányukat a mai modern okosságok már valamelyest pótolni tudják: a beszélgetéseket, a napi csipcsup ügyek vagy felmerülő problémák kidumálását meg lehet oldani telefonon/interneten keresztül (hisz velük kb. ennyit osztasz meg a mindennapjaidból). Míg a párod hiányát sokkal-sokkal nehezebb viselni - lelkileg, mentálisan, fizikailag.

Hangsúlyozom, ez az említett kb. 1 hónapos időtartamra vonatkozik - bár valószínűleg hosszabb idő esetén is így éreznék, de akkor már jobban képbe jönne a szülők hiánya is!

2012. okt. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám 11 éves korom óta külföldön dolgozik, 3-4 hetet van kint, és ennyit itthon. Nehéz volt az elején megszokni és elfogadni, nem is lehet bepótolni azokat a heteket. De már olyannyira megszoktam, hogy az a fura ha itthon van. Nem kötődöm hozzá túl szorosan, Apuhoz jobban. Tesóm is 2 éve külföldözik, igaz ő 2hetente hazajön egy hétvégére. A sors iróniája, hogy a párommal is távkapcsolatban élek, ő is 1 hónapot van kint, hazajön 10 napra kb. Mikor kimegyek hozzá egy nyári turnusra, nincs honvágyam, különösebben nem hiányolok senkit. Nekem a búcsúzkodás már sajnos hobbi, ezért inkább nem is veszek senkitől érzékeny búcsút, hisz tudom, pár hét múlva újra látom :D

A mai világban, hogy itt a facebook, skype, stb. nagyon könnyű kapcsolatot tartani a szeretteiddel, nem kerül semmibe és nagyon kényelmes, mindent meg lehet beszélni, meg lehet mutatni, senki nem marad le semmiről. (ünnepeltünk már szülinapot, Karácsonyt, évfordulót skype-on)

de persze a párom van a szívem csücskében, így őt várom mindig jobban, ő szokott jobban hiányozni, de nem hisztizek az ilyesmiken. Ha én mennék külföldre biztos más lenne a kép(em), emellett biztos vagyok benne, hogy azt is megszoknám és akkor se dőlne össze a világ.

2012. okt. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
A párom nélkül nem bírnék ki egy hónapot. Család nélkül igen, pedig szeretem őket. De velük sosem bújok ágyba, nem sétálunk kéz a kézben, meg ilyen nyalánkságok, szóval szerintem ez a természetes.
2012. okt. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Kösssszi:)
2012. okt. 27. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!