Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne anyámat leszokt...

Hogyan lehetne anyámat leszoktatni arról, hogy a munkahelyem miatt szekáljon?

Figyelt kérdés
Ő napközis tanár, az volt mindig is, keres 100000 ft-ot, nyilván rendesen bejelentve. Én egy laza helyen kötetlen munkaidőben dolgozok, vendéglátóiparban, általában minimálbér körül bejelentve, de 110-250 között kapok. Itt dolgozok már 2 éve, nincs diplomám (neki 2 is), csak érettségim, meg 4 szakmám, szeretem is ezt csinálni, nem egy megerőltető munka, ha kevés a vendég. Ha találkozunk, mindig azzal jön, hogy milyen sz@r helyen dolgozok, keressék normális állást, a család többi tagja előtt is oltogat. Ha kilépek innen, max a Tescoba tudok elmenni hirtelen, tán még oda sem, nem olyan egyszerű új állást találni, csak ő ezt nem fogja fel. Meg akkor addíg, amíg keresném az újat, miből élne a feleségem, és a kislányom? A gyes meg a családi nagyon kevés, azt a 40000-et mindig félrerakom a kislányomnak számlára.

2012. okt. 23. 18:19
 1/4 Serenity-cica válasza:
100%
mond el neki szepen, hogy szereted a munkadat es ezert csinalod. meg hogy mindenkinek jobb, ha olyat csinalsz, amit szeretsz.
2012. okt. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

De mit szeretne, hogy mit csinálj?

Egyszer határozottan mond el neki, hogy szereted amit csinálsz, és ebből még a családodat is el tudod tartani, innentől kezdve találjon magának más elfoglaltságot!

2012. okt. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Ugyan, ne foglalkozz már vele :D

Csak piszkálja a csőrét hogy ő a diplomájával meg sem tudja közelíteni a te fizetésed.

A párom szülei is ilyenek.

Anyósom óvónő, hitelei miatt keres 40 ezer forintot.

Apósom gépészmérnök, ezzel sikerült egy gondnoki munakhelyet találnia alig több, mint minimálbérért.

A páromat összevakartam, hozzásegítettem egy szakmához, olyan tökéletes abban amit csinál, hogy már gyakornokként többet keresett mint anyósom és apósom együttvéve, és persze azóta utálnak is engem az ősök.

Nem elég hogy a fiuk simán lepipálja őket diploma nélkül, ha én nem lennék max. raktárosként tengődne, ők is tisztában vannak vele.

Ők is próbálták "jobb útra terelni" egy ideig a párom, de hál'Istennek nem jött össze nekik :)

2012. okt. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Állítsd le anyukádat. Ha már feleséged és gyermeked van kötelességet eltartani őket. Csak azért, hogy anyud jobban érezze magát nehogy ott hagyd a munkahelyed, főleg ha szereted is! Nem áll úgy Magyaqro., hogy kedvedre válogathassunk a munkahelyek közt
2012. okt. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!