Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám leszoktatni a...

Hogy tudnám leszoktatni a páromat erről az idegesítő szokásáról?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy párommal semmit nem lehet előre tervezni. Soha nem tudja eldönteni, hogy akar-e valahova menni. Ha meghívnak bennünket egy szülinapra, házibuliba bárhova. "Mindenre az a válasz, hogy majd eldöntöm, még nem tudom!" Kezdetben elígérkeztünk, aztán az utolsó pillanatban lemondtuk, mert neki mégsem volt kedve. Ezt én nagyon rosszul viseltem, ezért újabban semmire nem ad választ. Ha esetleg szombat este közös programot szerveznénk barátainkkal, akkor azt még szombat este 8 órakor nem lehet tudni, hogy mi is csatlakozunk-e hozzájuk! Barátaink már megszokták, hogy nálunk semmi sem biztos. De én nem tudom megszokni. Utálom hogy párom kedvéhez kell alkalmazkodnom. Sőt én nagyon is tervezős típus vagyok, ha tudom hogy programom lesz szeretem beosztani úgy az időmet, hogy mindre sok kerüljön amit szeretnék. Párommal ez kivitelezhetetlen. Nem kevés konfliktusunk volt már emiatt. Mert úgy érzem, hogy tehetetlen vagyok és utálom hogy ő rendelkezik az időmmel...pontosabban az én programjaim is attól függnek, hogy neki épp milyen kedve van és várjak egész nap amíg méltóztatik kitalálni, hogy mégis mit szeretne.

Volt már amikor betelt a pohár, és direkt más programot szerveztem, ami persze egyáltalán nem tetszett neki. Eljátszott a sértődött kisfiút. Vagy direkt akkor mentem edzeni, amikor jönni akart hozzám és órákat kellett rám várnia, amire szintén megsértődött..de még sincs semmi változás.

A legrosszabb amikor külön programot szervezünk. Ő nem tudja időben eldönteni, hogy van-e kedve haverokkal beülni valahova..csak kb. este derül ki, én meg akkor már nem akarok telefonálgatni barátnőknek, hogy párom jól kicseszett velem csináljunk valami közös programot, ezért sajnos olyan is volt, hogy egyedül töltöttem a szombat estémet!

Adjatok valami tanácsot, mert egyszer az őrületbe fog kergetni ezzel a viselkedésével!

(3 éve vagyunk együtt. Jól megvagyunk, ezt a problémát leszámítva)

(Én/25 Ő/28)


2012. júl. 21. 14:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha valahová meghivnak benneteket, akkor ha NEKED van kedved, fogadd el, és ha ö megsem akar elmenni, akkor menj el egyedül. Ha megkérdezi, hogy miért, akkor elmondod, hogy TE ezt eltervezted, és attól, hogy NEKI nincs kedve sehová menni, neked még nem kell otthon gubbasztani.

Vagy mondja meg mindjárt, hogy nem akar majd menni, akkor te is mást tervezel, vagy pedig vegye tudomásul, hogy te nem akarod mindig az utolsó pillanatban lemondani a megbeszélsz programokat.

2012. júl. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hát tervezd a saját programod, aztán vagy veled megy, vagy nem. Nem vagytok összeláncolva!
2012. júl. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Persze, de ha esetleg az ő barátaihoz mennénk. Adott esetben szülinapi buliba, akkor nagyon kellemetlen lenne, ha beállítanék egyedül. Mert páromnak nem volt kedve elmenni a saját barátaihoz. Vagy ha direkt úgy szervezünk programot, hogy párocskák együtt, oda se mehetek egyedül.

Nem fog megváltozni soha?

2012. júl. 21. 15:15
 4/17 anonim ***** válasza:
Dettó nálunk is ugyanez a helyzet! Én is nagyon utálom, hogy kérdezem tőle, hogy holnapután akkor itt alszol? És az a válasz, hogy honnan tudja, azt se tudja, 5 perc múlva mi lesz. De és tényleg nem, nála mindig van valami változás, az utolsó percekben is akár. Igazából még én sem jöttem rá mit lehetne tenni ellene, én próbálok mindig egy B tervet is fenntartani magamnak. Ha mégse megyünk este sehova, vagy nem jön hozzám, stb, akkor kitalálok végszükség esetére vmi más programot, tennivalót is, ami szóbajöhet. De ha valaki tud jobb módszert, én is kíváncsi lennék rá!
2012. júl. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Noha 17 éves vagyok, de nálunk is ugyanez a helyzet... Viszont nálunk én vagyok az ilyen típus. Sokszor felhív a barátom, hogy akkor pl. ekkor meg ekkor találkozunk, és nekem is mindig az a válaszom, hogy "majd meglátom, lehet addig meghalok, nem tudom" Tudom, hogy ez nem helyes egyáltalán :S De ha nekem valamihez nincs kedvem akkor egyszerűen morcos vagyok, ha mégis azt a valamit kell tennem. + Nekem ez amolyan fura érzés, hogy ha megígérek valamit, akkor ahhoz kell utána igazítanom az egész napomat.. Ha nagyon akarom, akkor viszont letudom ezt küzdeni, mégpedig úgy, hogy rábólintok egyből a dolgokra, és utána meg már úgysincs visszaút. Lehet, hogy nehezen, duzzogva készülök el, de általában a végén sosem bánom meg, ha elmegyek valahová, hisz jó társaságban repül az idő:P
2012. júl. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Barátaink már megszokták, hogy nálunk semmi sem biztos. De én nem tudom megszokni."

Ezek szerint már csak téged zavar. Vagy toleráljátok egymás szokásait, vagy szakítsatok.


Én pl. utálom ha előre tudnom kell, hogy mit csinálok majd egy hét múlva. Hát mit tudom én, hogy mihez lesz kedvem akkor?! Nálunk szinte minden hétvége úgy alakul, hogy x ember mégsem jön,m vagy csatlakozik másik x akik azt mondták nem jönnek. Igaz, nem a páromról van szó, de hát ez van. Nincs kedve, nem jön, van kedve, jön. Maradtam már itthon is emiatt, pedig készültem, hogy bulizunk, aztán nem maradt kivel. Ez van, néztem a TV-t. Majd máskor.

2012. júl. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem még, hogy irtó rossz, hogy megígérem, hogy oké, jövő hét végén megyünk ide vagy oda. Aztán még sincs kedvem, nem akarom, egyetlen porcikám sem akarja, és az utolsó pillanatban lemondom. Nem vagyok az a nagyon udvariasság mániás fajta, de azért zavaró. Utálok megígérni olyasmit, ami valamikor a jövőben lesz és ezer dolog befolyásolhatja. Akkor már inkább nem mondok semmit, csak az utolsó pillanatban. Vagy előző nap.
2012. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
28 éves kora ellenére elég alacsony szinten van pl a felelősségtudata, vagy a döntésképessége. valszeg nem tanulta meg gyerekkorában. Alap, ha helyzet elé állitanak, akkor tudok dönteni, vagy ha megigérek valamit, akkor tartom a szavam. Ezt nem lehet elmagyarázni neki?
2012. júl. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

ma 19:39 Osztom a véleményed!

Számtalanszor próbáltam ezt elmagyarázni neki, vázoltam az álláspontomat kivetítettem ezt problémát a későbbi életünkre...stb.

2012. júl. 21. 20:07
 10/17 anonim ***** válasza:

ez a tisztelet és felelősség nagy fokú hiánya, bizony...


nálam ez már súrolja a bunkóság kategóriát. egy felnőtt ember sztem el tudja dönteni, hogy mit szeretne csinálni, hova akar menni. ez marha nagy kamu, h nem tervez semmit. az életében sem tervez? csak úgy él bele a világba?


egy ilyen emberrel nem szívesen alakítanék ki komoly kapcsolatot. sőt, az ilyen barátokat sem tolerálom. ha megbeszéltük, h péntek este kocsma, akkor max akkor nem megy el valamelyikünk, ha épp a halálos ágyán fekszik. mert a többiek számítanak rá, vele (is) szeretnének lenni, azért hívták el.

nyugodtan szervezz saját bulikat, én nem szenvednék csak mert a párom nem képes döntéseket hozni. játssza csak a sértődöttet. lehet, h egy idő után tanul belőle. csak ne add fel.

vagy ha nincs kedved játszmázni, akkor keress egy megbízhatóbb barátot.


nálunk ez úgy van, h mind a ketten tudunk tervezni, viszont a hétvégés esték különbulik, nem járunk el a másik társaságával különböző személyes okok miatt.

viszont ha meg van beszélve, h jövő héten szombaton strand, akkor nem pitsog jobbra balra, h nem tudom, ízé-hozé, hanem reggel beülünk a kocsiba és megyünk. mert megtiszteljük azzal a másikat, h nem baccuk át, nem ültetjük fel.

2012. júl. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!