Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki legyen a keresztanya?

Ki legyen a keresztanya?

Figyelt kérdés

Úgy érzem magam, mint a Csipkerózsika mesében, ahol a 13. tündért nem hívták meg.A testvérem nagyobbik gyerekét is keresztelik a kisebbikkel együtt. Anno nálunk is így zajlott, de automatikuan az egyik gyerekem kanyja a testvérem lett. Valahogy magától jött, mert azt hittem így szokás. Nem is volt elvárás, csak névleg keresztszülő, adott esetben persze ad kisebb ajándékot, de nem erről szól.

Közben elváltam, az életem rosszra fordult. Tudom, h a testvérem és a lánya is furán néz rám. Biztosan ezért nem tiszteltek meg a keresztszülőségre, ami nagyon fáj. Helyette egy semmiközük hozzá, de fiatalabb, kisbabás, jómódú csajt, aki bekerült a rokonságba. OKos választás. Tagadhatatlan. Sajnos, nincs barátnőm, akinek elmondhatnám, ha valami fáj. Így itt panaszkodom el. Megint én vagyok a hülye, aki megsértődik. Ma meg is hívtak a keresztelőre. Megköszöntem, de magamban megfogadtam, nem megyek el. Ha keresztanyának nem voltam jó, akkor mi keresnivalőm van ott?!



#pénz #sértődés #keresztanyasság
2012. okt. 24. 01:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Te úgyis nagynéni leszel, minek még egy rokoni szál?
2012. okt. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Azt írod, hogy egyik gyermeked keresztanyja a testvéred. Tehát van legalább két gyereked. Kétgyermekes (vagy több?) családanyaként még azt firtatod, hogy mi keresnivalód van a testvéred gyerekének a keresztelőjén, ha nem te vagy a keresztanyja? A nagynénje vagy még akkor is, ha most épp nem vagy gazdag. Megsértődni lehet, de felesleges. Nyugodtan menjetek el, ezzel is erősítitek a családi köteléket. Ráfér. Ölellek mindnyájatokat és jobbakat nektek.
2012. okt. 24. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Kedvesem, Te ott is bajt látsz, ahol nincs is...

Nem kell ezen a keresztszülőségen vacillálnod, nem sértésként, mert meg elváltál azért nem Te lettél...

Ők így döntöttek..

A keresztelőre meg menj csak el szépen..és ne lássák a sértődöttségedet, mert nem jogos..

Kicsit(?) most borúsan látod a világot, talán a válásod miatt..De éppen ezért, ha elmúltak a felhők a fejed fölül, majd örülsz is ennek. Csak most azért mert Te rosz passzban vagy, ne sértd meg őket, hogy otthon maradsz.

Rád is kisüt még a nap, ne aggódj! Kivánom is, hogy így legyen !

2012. okt. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

Ugye azt tudod hogy aki elvált az nem lehet keresztszülő????


Ne játszd a sértődötett tök feleslegesen, menj el szépen a keresztelőre, mert ezzel nagyon megbántanád a testvéredet.

2012. okt. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Nincs ebben semmi,anno amikor nálunk volt keresztelő ugyanez az eset volt mert a férjem testvére megsértődött,hogy nem ő lett az egyik keresztszülő.A másik keresztszülő a tesóm lett.De úgy gondoltam majd a második gyereknél.Persze lehetett volna több keresztszülő is beírva és ezt mondtuk is neki,de ő ezt nem akarta.Így nem is jött el!Mondjuk nekem nem okozott gondot,hogy ő így döntött ez csak magát minősíti.

Ezután felvázoltam neki ha engem nem fognak felkérni keresztszülőnek a tesómék akkor sincs jogom megsértődni mert ez a saját döntésük,attól még én ugyanúgy szerethetem a gyereküket és nem az a fontos,hogy ki milyen "minősítésben van jelen a gyerek életében.

Menj el, evvel nekik nem teszel keresztbe ha otthon maradsz!

A testvér az akkor is testvér marad,ha nem lesz keresztszülő.

2012. okt. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Ne ezen agyalj, mert aki elvált az tényleg nem is lehet keresztszülő. Menj el és kész.
2012. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Hát már mért nem lehetne keresztszülő aki elvált?

Én még ilyet nem hallottam!

2012. okt. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

A keresztszülőknek is megkereszteltnek kell lennie, illetve megbérmáltnak. Fontos, hogy vallását gyakorló ember legyen, hiszen így van értelme annak, hogy ő keresztszülő. Neki ugyanis az a feladata, hogy segítse keresztgyermekét a hitbeli fejlődés útján. Emellett pedig támogassa a azülőket a megkeresztelt gyermek testi-lelki nevelésében.Persze ezt ma már sokan nem tudják, és az anyagi dolgokra fektetik a hangsúlyt.Fontos, hogy a keresztszülő szentségekhez járuljon, pl. gyónjon, szentáldozáshoz járuljon. Még egy gyakori példát leírok: ha egyházi házasságkötés után valaki elvált, és azt egyházilag nem érvénytelenítették, nem járulhat szentségekhez, tehát nem lehet keresztszülő. Bonyolultnak hangzik ez az egész, de így van értelme.

A lényeg, hogy menj el a keresztelőre, mert ez téged minősít, ha nem méssz el

2012. okt. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy aki elvált, az nem lehet keresztszülő.
2012. okt. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én voltam aki először írta hogy nem lehet a kérdező keresztszülő. Ezt, a többi válaszoló megerősítette. Megkérdezhetem hogy akkor mi a büdös francért lettem lepontozva?
2012. okt. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!