Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki legyen a keresztanya?

Ki legyen a keresztanya?

Figyelt kérdés

Úgy érzem magam, mint a Csipkerózsika mesében, ahol a 13. tündért nem hívták meg.A testvérem nagyobbik gyerekét is keresztelik a kisebbikkel együtt. Anno nálunk is így zajlott, de automatikuan az egyik gyerekem kanyja a testvérem lett. Valahogy magától jött, mert azt hittem így szokás. Nem is volt elvárás, csak névleg keresztszülő, adott esetben persze ad kisebb ajándékot, de nem erről szól.

Közben elváltam, az életem rosszra fordult. Tudom, h a testvérem és a lánya is furán néz rám. Biztosan ezért nem tiszteltek meg a keresztszülőségre, ami nagyon fáj. Helyette egy semmiközük hozzá, de fiatalabb, kisbabás, jómódú csajt, aki bekerült a rokonságba. OKos választás. Tagadhatatlan. Sajnos, nincs barátnőm, akinek elmondhatnám, ha valami fáj. Így itt panaszkodom el. Megint én vagyok a hülye, aki megsértődik. Ma meg is hívtak a keresztelőre. Megköszöntem, de magamban megfogadtam, nem megyek el. Ha keresztanyának nem voltam jó, akkor mi keresnivalőm van ott?!



#pénz #sértődés #keresztanyasság
2012. okt. 24. 01:42
1 2
 11/14 Ian Catman válasza:

Attól függ, ki mennyire tartja a vallást. Sok helyen ezt nagyon lazán veszik, egyszerű ceremoniális cím. Hívő katolikusoknál szoros a kötelék.

..egyet ne felejts.

Aki vállalja a keresztszülőséget, az azt vállalja, hogy bármi történik a szülőkkel, a gyereket sajtátjaként neveli fel. Ez óriási felelősség.

amikor mi a keresztszülőket felkértük, három nap gondolkodási időt kértek (mert földrajzilag messze messze laknak), de vállalták. És nagyon komolyan vették, és nagyon komolyan veszik. nem ér véget azzal, hogy néha megajándékozza a gyereket, figyeli a fejlődését, segíti, és nagyon komolyan veszi, hogy ha kell, ne adj Isten, második anyja legyen.

2012. okt. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Aki vállalja a keresztszülőséget, az azt vállalja, hogy bármi történik a szülőkkel, a gyereket sajtátjaként neveli fel. Ez óriási felelősség."


Hivatalosan ez nem így van. Ha a szülőkkel valami történne, nem a keresztszülőket keresik meg, hanem a nagyszülőket, nagynéniket.

2012. okt. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Mindegyikőtöknek köszönöm a válaszokat! Igazából helyre lettem téve, ezért is jó, ha idegenek válaszolnak, mert nincs részre hajlás. Tudatalatt egyértelműen az együttérzést akartam kiprovokálni, de ez nem sikerült. Nagyon helyes! Köszönöm.

Amúgy, a választott keresztanya is elvált!!!! nő, semmi bajom vele, kedves, aranyos.

Én magam 2 évvel ezelőtt konfirmáltam, mert az akkori álláshoz illet, hogy meglegyen. Felnőtt fejjel! Talán mindanniyan a válásra hegyeztétek ki a számomra bántó érzést, pedig nem erről van szó, mert sajnos a testvérem is elvált, és a k.anya is, mint írtam. A mai világ jellemző tendeciája :) Számomra az esett rosszul, h ezáltal leírtnak, lemínősítetnek éreztem magam, h én már erre sem vagyok jó. Nem vitatkozom veletek, elfogadom, h ebben az estben is rossz tükörből nézem a dolgokat, függetlenül attól, hogy minden sors szövevényes, millió apró mozzanat folyama. Ezért ugyanaza a dolog, ahányan vagyunk, annyiféle reakciót indít el. Viszont a leveleitek ismét a soraim ellen szólnak, be kell látnom, sorsok ide-oda, nekem nem kellett volna megsértődni, és nagynéniként helyem lett volna a keresztelőn.

A kérdésem előtt egyébként utána néztem, és amennyiben elkötelzett vallási felfogással történik a keresztelés, úgy tényleg egy bizalmi funkciót töltene be. Töltene!!! Magyarul, a keresztgyerek támogatását, szükség esetén felkarolását ruházzák rá a keresztszülőre. Nálunk ez visszamenően sem működött, talán 2 keresztanyám is van, de az egyiket szinte sosem láttam, a másik csak sima nagynéni(se). Minkettő anyám, apám testvérei. Igen, kedves válaszadó, 3 gyerekem van, egyik k.anya a tesóm lett anno. Másik kedves válaszadó, saaajnos, eltaláltad az érzékeny, sajnos javíthatatlan hibámat. Így lehet a kákán is csomót találni, bolhából elefánot. Leírom az önkritikát, és mégsem tudok vele azonosulni. Menjek orvoshoz?! Lehet, h ez lenne a következő válasz. Talán ne menjünk bele ennyire...mert magam is tudom, már az is abnormális dolog, h családi ügyekben neten, vadidegenektől kérek tanácsot. Köszönöm Neketek az érdeklődést, a tanácsokat, véleményeket.

2012. okt. 28. 13:01
 14/14 A kérdező kommentje:
Fordított jelet szántam a gyakori válások után :(
2012. okt. 28. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!