Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 11 éve elváltam és a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

11 éve elváltam és a férjem nem fizette a gyerektartást és nem is látogatta a gyereket. Van-e lehetőség most évek múlva bírósági úton követelni az elmaradt gyerektartást, ha a volt férjem látni szeretné a gyereket és mi ennek a módja?

Figyelt kérdés
2009. jún. 29. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az utolso 6 honapot kerheted csak, a tobbi mar sajnos eluszott.

Irjal a birosagnak egy levelet, gyerektartas behajtasaval kapcsolatban. Lesz majd targyalas, ahol megallapitja a biro hogy az apa mennyit koteles fizetni.

2009. jún. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Nincs összefüggés a nem fizetés és a láthatás között ilyen értelemben.

Nem értelek, eddig nem zavart, hogy nem fizet? Csak most, hogy látni szeretné a gyereket?

Ha eddig is zavart, akkor miért nem kérted a behajtást? Ezt a pénzt a gyerekednek félrerakhattad volna ugyanis, szép kis kezdőtőke lett volna...

Most nem a teljes összeget, csak pár hónapot kérhetsz visszamenőleg. Kérd annak behajtását. Ő meg láthatja a gyereket...

2009. jún. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó hsz: gratulálok! Nagyon kevesen vannak - sajnos, ezen a fórumon még kevesebben -, akik tudják, hogy a gyermektartásdíj és a láthatás egymástól teljesen független jogosultságok-kötelezettségek és nem függenek össze.


Az előttem szólók helyesen válaszolták: ha a tartásdíjra jogosult a saját felróható hibájából nem érvényesíti a tartásdíjat, akkor csak 6 hónapra visszamenőlegesen lehet azt követelni, a többi elúszott.


Ügyvéd voltam.

2009. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a választ. Igazából nem szeretnék bírósághoz fordulni, tudom, hogy a gyerek sínylené meg. Nem akarok acsarkodást. Eddig is az volt a véleményem, hogy a gyereknek elsősorban apa kell és nem pénz. A volt férjem se egyiket, se másikat nem akarta. Most igen. Nem tudom mit tegyek, csak puhatolózom a lehetőségekről. Még egyszer köszi.
2009. júl. 3. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!