Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak, akik 30-40-50 évig...

Vannak, akik 30-40-50 évig boldogok együtt, egész életükben. Vannak, akik pár év után megalázzák egymást. Miért?

Figyelt kérdés

Mindkettőre ismerek példát, és nem értem, hogy is van az, hogy vannak párok, akik egész életükben szeretik, tisztelik egymást, boldogok, nem verik át egymást, és mindenben(tényleg jóban-rosszban) kitartanak a másik mellett.

És vannak, akik pár év után teljesen elhidegültek egymástól(megcsalás, átverés a férfi részéről, mint sokszor lehet hallani), lesz*romság, hazugságok egymás után stb.

Vajon mitől függ, hogy hogyan alakul egy kapcsolat? Én 10 éve vagyok kapcsolatban, és mindennél jobban szeretnék egész életemben a párommal lenni, boldogan, ahogy eddig is. Mi lehet az egész életen át tartó hűséges, boldog kapcsolat titka szerintetek?


2012. okt. 24. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Közös célok, tisztelet, tolerancia. Engem már 15 éve ez fűz a férjemhez. Azt nem árt elfelejteni, hogy mindenkinél vannak nehézségek, de nem mindenki kezeli ugyanúgy. Van, aki meg tud bocsátani egy megcsalást, van, aki rögtön elválik. Van, aki akkor is vonzódik a párjához, ha meghízik, vagy őszül, van, aki ekkor kezd tőle elhidegülni. Ha elhidegülünk, meg kell próbálni egyszer, aztán még egyszer és még egyszer felmelegíteni, mielőtt rögtön kilépnénk belőle. Sokan nem küzdenek a házasságért, első adandó alkalommal lelécelnek. De ha a kölcsönös tisztelet megvan, akkor lehet viharos, lehet harmonikus, de mindig boldogság lesz a vége.
2012. okt. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Mert vannak intelligens emberek, és vannak tahók. Ez így volt, így van és így is lesz. Így kerek a világ. Ennél persze ezt kulturáltabban is leírhattam volna, de az hosszú lenne.
2012. okt. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

mert senki nem tanitja meg a fiataloknak hogy kell egy parkapcsolatot fentartani mert az emberek onzoek hianyzik beloluk a hit az alazat es azt hiszik minden potolhato es mindent meg lehet venni penzert.Fogyasztoi tarsadalom sajnos a paok hamar feladjak es mast keresnek nem tisztelik a masikat es onzoek.

Tisztelet a kivetelnek.

2012. okt. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha két teljesen különböző vérmérséklet, életút, terv, személyiség találkozik, abból az esetek többségében nem lesz hosszú, boldog kapcsolat, hiába is hirdeti ezt a csillámporos-habcsókos média. A szerelem nem elég. Ha ezt valaki nem tudja/akarja beismerni, csúnya meglepetés érheti 5-10 év házasság után.


Szóval a jó kapcsolat titka egyrészt a jó választás, másrészt meg az, hogy egyformán dolgozzanak azért, hogy a kapcsolat úgy működjön, hogy mindkettejük számára kielégítő és boldogító legyen. Lehetsz te az igazival is, ha képtelen vagy őt megbecsülni, mert elfelejtetted, hogy bizony szükség van néha a megértésre, a szép szóra, arra, hogy ne tegyél olyat, amivel áthidalhatatlan szakadékot növesztesz kettőtök közé.


Egyszóval, ha nem illetek össze, és még csak nem is tesztek semmit kettőtökért - mert bizonyos áldozatokra igenis szükség van a kapcsolat érdekében (pl. nem árt lemondani a másik fütykösről, ha már egyszer van egy párod, akivel értékes kapcsolatotok van.) akkor az a kapcsolat lassú/gyors halálra van ítélve. Ellenkező esetben viszont szerencsésnek, ritka kivételnek érezhetitek magatokat.


Egy szónak is száz a vége: találd meg a megfelelőt, és ha kölcsönösen úgy látjátok jónak, közdjetek a kapcsolatotokért. Ennyi a nagy titok.

2012. okt. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi 47 éves házasok vagyunk. Nem voltak extra céljaink. Egyszerűen kiegyensúlyozott életet akartunk. Természetesen nálunk is voltak hullámvölgyek (veszekedések, egyéb problémák), de ezeken mindig sikerült túljutni. Azt hiszem, hogy ezt a 47 évet annak köszönhetjük, hogy nem merültünk el a részletekben, apróságok miatt nem "téptük egymást", hanem mind a kettőnknek olyan a szemlélete, hogy egy életünk van és ezt próbáljuk úgy élni, hogy az jó legyen. Az otthonunkat úgy alakítottuk, hogy az ne bútor- és egyéb kirakat legyen, hanem igazi otthon, hogy oda mindenki szívesen jöjjön haza. Amikor a gyerekeink kicsik voltak, sokat mentünk velük kirándulni, télen szánkózni, és ez mind-mind az összetartozást erősítette. A kérdésekben megfogalmazott hűségnek és boldog kapcsolatnak szerintem egy titka van: egyiket sem kell forszírozni, nem kell róla álmodozni és akkor észrevétlenül ott van veled, veletek. Abban a pillanatban, hogy beszélsz róla, már valami sántít.

Manapság sajnos a fiatal szülők közül kevesen engedhetik meg maguknak, hogy annyit legyenek a gyerekeikkel, mint mi. Ha mégis együtt vannak, egész gondolatvilágukat átszövik a munkahelyi, a megélhetési problémák és érthető módon fáradtak ahhoz, hogy a másik hibáit természetes módon tudják kezelni.

2012. okt. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

csak egyenrangú kapcsolatok működőképesek.


az összes többi nem az.

2012. okt. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
*felek a kapcsolatban
2012. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért a komment, hogy ott legyen ez a kérdés a megválaszoltjaim között, mert tetszenek ezek az okfejtések. Bocs az offért!
2012. okt. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

Azt tudom, hogy Mi azért lehetünk még mindig együtt, mert megtanultuk, hogy az esetleges problémákat megoldanunk kell és nem otthagynunk.


Azért, mert a mai napig úgy viselkedünk Egymással, mint a kapcsolatunk első pillanatában, azzal a különbséggel, hogy már ismerjük a másikat és azzal, hogy megismertem Őt, mindent ami szép, és mindent ami kevésbé, csak még inkább belé szerettem, és nem elhidegültem.


Mert most sem váltak természetessé a tények, hogy mennyire tökéletesnek tartjuk a másikat. Az esetek nagy százalékában arra ébredek reggelente, hogy néz és mosolyog, aztán ha kinyitom a szemem, közli velem, hogy gyönyörű vagyok. Pedig eltelt húsz év.


Minden nap együtt ebédelünk, még akkor is, ha szörnyen összevesztünk.

Volt olyan, hogy egy hétig nem szóltunk egymáshoz, és én egy hétig minden nap leírtam, hogy mikor, miről, miért jutott Ő, vagy Mi az eszembe.


Talán pont az a lényege az egésznek, hogy már tudom, hogy ott lesz, mindig ott lesz, és ebbe a helyzetbe nem csak egyszerűen belefekszem, mintha egy kényelmes ágy lenne, hanem igyekszem tenni azért, hogy maradjon is így, és élvezem, hogy tehetek érte, a Kapcsolatunkért, Magunkért.

2012. okt. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akik sokáig együtt vannak azok szeretik elfogadják egymást, és mind a 2 fél hajlandó engedni. akik meg 1-2 év után veszekednek azoknál nincs így!
2012. okt. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!