Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apámék több, mint félmillióval...

Apámék több, mint félmillióval lógnak nekem. Mit csináljak, hogy adjanak belőle?

Figyelt kérdés

15 éves múltam, nem szórtam soha életembe a pénzt, mindig megnéztem mit mennyiért veszek. De apámék mindig elkérték a pénzt, és nem nagyon adták meg. Volt 200.000 Ft-om, amit még amikor a házat építették vettek el. Arról lemondtam. De tavasszal vettek egy 200.000-at, majd most 300.000-at, és már csak 50.000 van. Nem vagyok elkényeztetett kulák meg mittudom mi, ballagásomra kaptam 250.000-et, nagyszülőktől 50.000, nagybácsitól 100.000 -at, a többit apránként.

Na most tönkrement a gépem. (több mint 5 éves laptop, amúgy nincs olyan baja, csak az aksi totálkáros, meg a touch-pad bal klikkje el van törve, meg már kicsi, gyenge az agya) És nem hajlandóak visszaadni 150.000-et, hogy vegyek egy újat. De amúgy meg ha veszek valamit, mindenért pofáznak, hogy minek költök meg minden, ők meg megvettek egy rossz lovat, ráköltöttek jó sokat, meg még eszik is, és semmit nem csinálnak vele, csak apám felvág vele. Arról nem is beszélve, hogy már lógnak is 2-300.000Ft-tal rokonoknak, de hülye apám még lovasszekeret akar csinálni, mert neki nem jó lenne egy használt. Csinál egy újat, és lesz vagy 200.000-ba. Útálom a hülyeségüket.


2012. okt. 24. 19:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%
Honnét volt a pénzed?
2012. okt. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
hogy a p*csába ne lennél elkényeztetve ha 250ezret kapsz egy k*rva ballagásra? retardált
2012. okt. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
26%

Nagyon sokat nem tehetsz, vvagy addig hisztizel ameddig nem adják vissza a pénzed felét, vagy beletörődsz hogy aapád meglopott. Meg ugye a szüleid mire fel kérik el a saját pénzed amiért nem bejelentett munkán dolgoztál meg érte hanem amolyan ballagási ajándékod ára. Ha dolgoznál suli mellett és elkérnének belőle 40-50%-ot azt megérteném, de ezt annyira nem. Ha ők kihangsúlyozták hogy ezt kölcsönkérik, mert ezért meg ezért kell nekik akkor egy idő után illene ha visszaadnák.

Nincs ötletem mit tehetnél, arról meg nem is beszélve ha már a többi rokonnak is lóg akkor mi lesz itt még, és kitudja mekkora tartozásuk van ez mellett amiről nem is tudsz.

2012. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
18%
Az a baj, hogy a szüleid primitívek. Apád tuti, de lehet anyád is. Te elég normálisan írsz, neked van eszed. Máskor ne adj lóvét senkinek.
2012. okt. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%
15 évesen hogy beszélsz a szüleidről??? A pénzért nem dolgoztál meg, hanem kaptad! Azért az nem mindegy. Persze nem szép, hogy elvették tőled, de akkor sem kellene így nyilatkoznod a szüleidről. Gondolom adnak enni, ruháznak, fűtenek rád. Az sincs ingyen.
2012. okt. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Figyelj, akkor kérd azt, amire szükséged van! Nem tudják odaadni a pénzt, akkor mondd, hogy kell most a suli miatt egy új laptop. Add el a mostanit, az is 10-20 E Ft, ha felteszed aukcióra, és tudsz venni egy másikat használtan jó akkuidővel. Elég 3 órás akksi? Nekem van egy ilyen eladó, 80E-ért a Tied lehet, kicsit fiatalabb a Te gépednél, gyors kis masina, 12" és 2 kg alatti, suliba is viheted.
2012. okt. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz csinálni.

Én apám több, mint fél millámat elitta... nem tudok menekülni a nyomorból, és még munkát se sikerül szereznem...

2012. okt. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem is eléggé el vagy kényeztetve. Nálunk ballagáskor volt egy ebéd a rokonokkal, és kb. ötezer forintokat kaptam és pl. olyasmit, hogy aranylánc stb. Szóval összesen nem volt harmincezerben sem, na mindegy...


Ráadásul ha jól értem, sokszor hitelt/kölcsönt vettek fel a szüleid és abból volt pénz? Mert akkor ne haragudj, de inkább gondolnál arra, hogy fogjátok visszafizetni, nem, hogy neked adják oda. Ha oda ígértek neked pénzeket a hitelből meggondolatlanul, az az ő hülyeségük, megértem, hogy rossz lehet, de nem tudsz mit csinálni.


Én is adtam már kölcsön párszor a szüleimnek, aztán előfordult, hogy másfél évet vártam, mire visszaadták. Nálunk nem nagy összegekről volt szó, 5-40 ezer5 forintokról. Mindig azt mondták nem tehetnek róla, nincs pénzük, nem tudják megadni, persze közben vettek maguknak italokat és mindenféle nassolnivalókat és csomó tök felesleges dolgot. Ezen én is ki voltam akadva, mert ha tartozok (tartoznék), akkor csak a legszükségesebbeket veszem meg és pont!

Fiatalabb koromban rengeteget szívtam emiatt, és nekem is elúszott valamennyi pénzem.


Amit tehetsz:

- ahogy előttem is írták, addig hisztizel, amíg meg nem adják

- beletörődsz, elvégre egy család vagytok, ha jól vettem ki a szavaidból így is van tartozásotok elég, örülj, ha nem kerül veszélybe a házatok stb.


Ja és ezután mindig legyen papír arról, ha kölcsönadsz, írjatok szerződést. Ez most egyesek számára biztos felháborítóan vagy furcsán hangzik,hogy családon belül ez megy, de én enélkül már egy vasat sem vagyok hajlandó adni, mert pokoli volt amit át kellett élnem, amikor egyszerűen nem voltak hajlandóak megadni a pénzem, én meg egy cipőt/kabátot/akármit sem tudtam venni magamnak a tél közepén.

2012. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem meg mindegy, hogy el van a e kényeztetve a kérdező. A lényeg, hogy nem a 15 éves gyerek pénzéből kell a szülőnek költekezni, kivéve akkor, ha éppen az éhhalál szélén állnak, és így a gyerekre is költik a pénzt. PL.: ha ebből vásárolnak be, vagy fizetik ki a számlákat. De akkor nálad nem erről van szó. Másik, meg hogy a kölcsön pénzt minden esetben vissza kell adni, lehetőleg minél hamarabb!!!

Viszont nem akarlak elkeseríteni de nagyon az az érzésem, hogy neked ez a pénzed már elúszott! Viszont javaslom, hogy a jövőben ha bármi spórolt pénzed lesz, az soha ne legyen téma közted és a szüleid között, ha pedig adni akarnak mond meg hogy nem adsz nekik ( ha csak nem éheznek, vagy éppen kikapcsolják nálatok az áramot). Sajnálom , hogy így jártál! Nagyon ronda dolog tőlük! Nekem is van egy 15 éves öcsém, aki nagyon spórol, kocsit szeretne majd venni egyszer, neki is olyan 500 körül lehet , de csak tippelünk, a pontos összeget meg se kérdezzük tőle, mert senkinek semmi köze hozzá! A szüleim pedig semmi szín alatt nem vennék el a pénzét!

2012. okt. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Velem is ez volt, bár én közel sem kaptam ekkora összegeket. Viszont tudtam, hogy a családunknak szüksége volt erre a pénzre, és sosem hánytorgattam fel. Mikor kicsit idősebb lettem, akkor láttam csak igazán a húgomnál, hogy egy ballagási családmeghívásos banzáj mennyibe kerül, 15 emberre simán számolhatsz egy 50-80 ezer forinttal, csak ételre és italra. Ehhez képest szinte semmiség, hogy azt a 15-20 ezer forintot anyámék elkérték....

A te esetben az egyetlen megoldás, hogy egyszerűen nem adod oda a pénzt, ha kérik. Mondjuk én mérlegelném, hogy szükségük van-e rá.

2012. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!