Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk a 18 éves...

Mit tehetnénk a 18 éves öcsémmel? Nem hallgat meg minket, alig van itthon pedig csak jót akarunk neki. Nem tudom mi történhetett.

Figyelt kérdés
Nem tudom miért lett ilyen, anyám ugyanúgy szeret és nevelt minket. Valahogy rossz társaságba keveredett vagy nem tudom, de sose beszélt arról hogy kikkel barátkozik, ahogy láttuk 'normális' haverjai vannak. Kb nyár óta csak aludni jár haza (ha egyáltalán hazajön) vagy éjjel vagy nappal, aztán lelép és semmit nem tudunk róla. Féltem azt a hülye fejét. Megcsináltatta az első (nem kicsi) tetoválását, alig vannak tiszta pillanatai mert állandóan iszik. Szerintem drogozik is mert csillog a szeme meg látszik rajta, más a viselkedése. Néha agresszív, néha túlságosan boldog. Nem mindig lehet észrevenni, hogy ivott mert el tudja játszani, hogy józan. Iskolába jár, annyi esze van hogy legalább a kettes szintet teljesíti. Anyám állandóan idegeskedik, hogy mi lehet az öcsémmel vagy, hogy él-e még. Nagyon sokszor próbáltunk vele beszélni (egyedül vagy együtt) de nem lehet mert elkezd kiabálni, hogy semmi közünk hozzá és elmegy. Oké, elmúlt 18 de akkor is. Nem szeretnénk elveszíteni, szeretnénk ha normális élete lenne nem pedig egy utolsó alkoholista senki lenne aki a 20 évig sem fog élni csak ő ezt nem bírja felfogni. Néha legszívesebben megverném, hogy észhez térjen. Mit lehet ilyenkor csinálni azon kívül, hogy magára hagyjuk? Ha nem hajlandó velünk beszélni akkor nem tudunk segíteni.
2012. okt. 24. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom te lány vagy, de ha nem, az is mindegy. Az emberek nem egyformák, még akkor sem, ha testvérek.

18 éves és fiú. Mit csináljon? Üljön otthon és nézze a szülőket?

Nem azt mondom, hogy ez követendő példa, de miért akarnátok bekorlátozni?

A drogokat nem tudod abból megállapítani, hogy néha rosszkedvű, máskor meg szomorú. Ez emberi tulajdonság, és nem drogfüggőség.

2012. okt. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ismeritek a barátait? Honnan van pénze inni?

Érdemes valami konkrét teljesítendőhöz kötni az ellátmányát. Osztályfőnök? Iskolatárs? Valaki csak tud róla pár dolgot.

2012. okt. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Apádnak nagyon komolyan el kéne vele beszélgetni.
2012. okt. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Szórakozzon, élje ki magát de ezt szerintem máshogy is meg lehetne oldani, nem kell tönkretenni a szervezetét. Tudom hogy néz ki egy drogos, sajnos volt szerencsém tapasztalni. Pénzt kér a nagyanyámtól, pedig mondtunk már neki, hogy ne adjon, nyáron nem tudom honnan szerezte. 1-2 osztálytársával már beszéltem, ők nem tudnak semmit.
2012. okt. 24. 21:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Valahogy -akár segítséggel- szembe kellen néznetek azzal, hogy valamit nagyon elszúrtatok.

Az öcséd menekül előletek, és folyamatosan "segítségért kiabál", de Ti ehelyett okoskodtok neki, féltitek és úgy bántok vele, mint egy "hülyegyerekkel".

Ha nem érdekelnétek, haza se jönne, de újra és újra reménykedik valamiben, amit nem kapott/kap meg tőletek. De ez nem fog örökké tartani, egyszer csak feladja és végleg lelép, úgyhogy anyukádnak és Neked kellene elmennetek egy hozzáértő szakemberhez (pszichológus) végigbeszélni a témát, és tisztázni, hogy miben kellene másként viszonyulnotok hozzá a "siránkozás, féltés, jajgatás" helyett, mire is van VALÓBAN szüksége a fiúnak!

Akkor talán van esély, hogy megkapja azt, aminek most az illúzióját a drog adja meg és rendeződjön a kapcsolatotok, míg ha így folytatjátok, végleg elvesztitek.

2012. okt. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!