Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem pofátlanság ez a család...

Nem pofátlanság ez a család részéről?

Figyelt kérdés
Nővérem ma kijelentette, hogy adjak neki 2000 forintot, mert bár nem kértem rá, ő azért nagylelkű volt és vett mindenfélét, például joghurtot meg túrórudit, meg eddig is olyan sok mindent vett (és ismétlem, nem kértem rá!), hogy igazán beszállhatnék. Hát k*va jó, amikor alig van pénzem és így utólag benyújtja a família a számlát. Én meg csináltam nekik tortát, amihez az összes hozzávalót a saját pénzemen vettem meg, azt még a felét csak anyám ette meg. És egy büdös szót nem szóltam, hogy jó akkor ennyi meg annyi pénzt adjatok bele. Vagy nővéremnek veszem a táblás Milka csokikat és egyszer nem mondta neki, hogy fizesse ki, ha már ő kért. Mi ez már? Egy családon belül hogy lehet egyáltalán ilyen? A hűtőben már külön kis dobozban kell tárolnom a saját dolgaim, nehogy az legyen, hogy véletlenül olyat eszek meg, amiért én nem fizettem... b@szki és ez egy család.
2012. okt. 25. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Most nem értem, zsebpénz van vagy külön keresete mindenkinek?
2012. okt. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Le kéne ülnötök ezt higgadtan megbeszélni. Más út nincs.
2012. okt. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem. Hány évesek vagytok? Otthon éltek és dolgoztok már? Vagy hogy van?
2012. okt. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Minek vesz valaki valamit, ha elkéri az árát, vagy minek készit valaki valamit, ha utána felhányja, nektek széjjel kell költöznötök és kész. Ez nem családi élet, hanem elszámoltató élet!
2012. okt. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szép család :(
2012. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

na, látom, nem jött válasz.

Szerintem mindenki vásároljon magának és akkor nincs gond. A torta meg, ha alkalomra készült, akkor 3-an összeadjátok rá a pénzt, az ünnepelt meg nem fizet bele.

Ha anyátok főz, akkor kérjen annyi rezsipénzt, amennyiből kijön a kaja, az extrákat vegye mindenki magának és dobozolja.

Ha meg eltartottak vagytok zsebpénzzel, akkor anyátok+apátok vegye a kaját és ti a nyalánkságokat. Ha egymásnak vesztek valamit, akkor el kell kérni az árát!!

Szerintem így normális.

Egyébként felnőttként nem éltem a szüleimmel, addig viszont eltartottak 100%-ig, ha felfaltam volna a hűtőt, azért sem szóltak volna.

Amikor meg keresetem volt, albérletbe mentem, de még akkor is vettek nekem dolgokat, sőt most is, hogy férjnél vagyok, vettek színezőt a gyereknek és nem kérték el az árát, sőt anyám fizetett a boltban, és előre szólt, hogy ő fizet, ez ajándék. Én meg nem számolom fel neki, hogy itt eszik nálunk pár napig, mert látogat minket. Vagy oda-vissza működik a dolog, vagy szigorú külön kassza van.

2012. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem jött válasz, mert nem ülök itt egész nap. Bocsi. Most jöttem vissza.


A lényeg, hogy bátyám és én még diákok vagyunk, de egyelőre még van azért vmennyi saját keresetünk. Nem sokáig, mert a munka megszűnik (ahol eleve protekcióval vagyunk), így télen nagyon kevés bevételem lesz (sok pénzt költök nyelvtanárra, ami mondjuk csak hobbi, de mind1). Szóval mióta dolgozunk, azóta ránk nem kell költeni. Bármi van, megvesszük magunk. Nővérem hazaköltözött, babát vár. Ő is nagyjából mindent megvesz magának, csak itt lakik. Ennyi. Apukámnak van bőven annyi keresete, hogy mindannyiunkat eltartsa, de ugye erre nincs szükség, mert zömében eltartjuk mi magunkat. Én is szoktam olyat, hogy ha magamnak veszek joghurtot, akkor a többieknek is. Vagy, ha csinálok tortát, hogy legyen vmi desszert ebéd után (semmiféle alkalom nem volt), akkor nem csinálok belőle gondot, elmegyek és, ha kell megveszem a hozzávalókat. És kész. Na és pont ezért nem értem, hogy most mi az, amibe bele kéne adnom? Ne vegyen nekem semmit, ha utólag benyújtja a számlát, főleg, ha úgy gondolom, hogy azért én mással ezt ki is egyenlítem. Ha mindenáron venni akar nekem vmit, akkor beszélje meg velem, mert nem kellemes érzés, hogy a keresetem olyan marhaságokra megy el, hogy túrórudi b@sszus. Magamtól nem vennék ilyeneket. Ha odajön hozzám azzal ,hogy tessék vettem neked, hát köszönöm elfogadom, csak akkor ne felejtse hozzátenni, hogy fizessem is ki. Mert akkor nem kérem. A félretett pénzem kelleni fog egyéb dolgokra is télen, nem ilyenre akarom költeni. Tehát engem az háborít fel, hogy utólag benyújtja a számlát.

2012. okt. 25. 21:00
 8/9 anonim ***** válasza:

engem is felháborítana, hogy fizessem ki, amit nem kértem. Meg kell beszélni, hogy vagy ajándékba adja, vagy ne vegyen semmit. Mert akkor nem kell, hiába veszi, egye meg ő.

A torta ebben az esetben ajándék.

2012. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A tortát nyilván annak szántam, eszembe se jutott, hogy akkor mindenki adjon bele. Dehogy is! Na de pont ezért írtam, hogy ha ők így, akkor én is úgy. De mielőtt ez is téma lenne, hangsúlyozni szeretném, hogy minket a szüleink neveltek arra, hogy egyetemre menjünk. Mindig is ezt hangoztatták. Nővérem jogász, bátyám közgazdász, én gyógyszerésznek tanulok. Egyik se olyan, hogy nagyon lehetne mellette dolgozni, s ezt tudják ők is. Bátyám tudott egyedül, meg én most egy kicsit és slussz passz. Tehát, ha ők neveltek minket erre, akkor abba nem gondoltak bele, hogy nagy valószínűséggel tovább el kell minket tartani, mint 18 éves korunk? Na mind1, ezt most csak mellékesen megjegyeztem. Természetesen igyekszem minél hamarabb önállósodni, de az egyetem akkor is 5 év, és a gyógyszerészet nem kimondottan az a szak, ahol nagyon ráér az ember, már csak az órarendje miatt sem...
2012. okt. 25. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!