Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt a szitut,...

Hogyan kezeljem ezt a szitut, család, anyagiak?

Figyelt kérdés
Férjem anyuja olyan anyagi helyzetbe került tavasszal h vagy utcára teszik (apeh-autó-lakás) vagy kisegítjük. Odaadtuk minden megtakarításunkat (férjem ragaszkodott hozzá h ne papírozzunk, mert mégiscsak az anyja), majd anyuka eladja a lakást és visszaadja a kölcsönt és a maradékból albérletben elél 10-20évig. 2hónapot ígért, ennek 6hónapja. Épp a kölcsön odaadásakor estem teherbe a második gyermekünkkel, a lakásra állítása szerint egyetlen jelentkező sem akadt és most előállt azzal hogy mégsem adja el a lakását, mert ha áron alul kelne el,abba ő belebetegedne/öngyilkos lenne és akkor a férjem árva marad és ugye én azt nem akarom? Helyette hitelt venne fel, aminek a férjem legyen a kezese, de ha nem megy a törlesztés, a lakása lesz a fedezet, eladjuk, tehát a kezesség végülis semmi.... vagy eladja most az autóját, odaadja azt a pénzt, ami kevesebb mint a kölcsön fele és akkor valószínűleg bebukjuk a maradék összeget. Elmondtam neki hogy konkrétan őmiatta tolódnak havonta a számláink (azelőtt soha nem számolgattam hó végén az aprót), nincs pénzem a szülést kifizetni (van már egy gyermekünk), de nem hatotta meg. Férjem pedig belemenne a kezességbe, mert még mindig azt hiszi, visszakapjuk valahogy a pénzt.Albérletben élünk, ha valaha lakást vennénk, gondolom a kezességet ott is figyelembe vennék? Mindig igyekeztem a konfrontációt anyóssal is, a férjemmel is anyós dolgai miatt, de úgy érzem itt már csak én látok reálisan. Nem akarom hogy a párkapcsolatunk rámenjen erre, de a számlák, a terhesség miatt és amiatt hogy tényleg nincs semmilyen tartalékunk, elég feszült vagyok és ők ketten meg struccpolitikát játszanak, papír nincs, de a férjem amúgy sem menne bíróságra. Most zsaroljam őt az unokákkal? vagy veszekedjek a férjemmel minden nap amíg nem lép? mindig az a válasz h ne bsztassam már, van elég baja más frontokon. Mit tennétek? Köszönöm
2012. okt. 25. 09:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el a ferjednek meg az anyosodnak egyszerre, hogy a kezesseg konkretan azt jelenti, hogy ha az ados nem fizet, akkor meg sem probaljak rajta behajtani, mennek egyenesen a kezeshez. Ha az eddigi adossagot nem tudta anyos visszafizetni, akkor a havi torlesztoreszletekkel hogy boldogulna? Es ti mit fogtok csinalni, amikor majd a ferjed fizetesee raterhelik a 33szazalekos letiltast a mama hitele miatt? Egyebkent pedig ha valaki kezesseget vallal egy hitelnel, a bankok ugy kezelik, mintha az o hitele lenne, tehat amig az a hitel nincs visszafizetve, ti nem vehetnetek fel masikat.
2012. okt. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
34%

Mennyi hitelt venne fell?

Legalább a lakás megmaradna örökségnek. Persze ha fizetné a hitelt, és nem töletek várná el.

2012. okt. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Ott rontottátok el, hogy nem írtatok papírt a kölcsönről. Az én nagyapám az unokatesójának adott így 1 millát, és most meg tagadja. Hitelt semmiképp se vegyetek fel. Inkább amit tudtok tegyetek pénzzé(gondolok itt a mami házára, nem fog belebetegedni, csak mondja). A terhességet nem vállaltam volna be a helyedben, de ha már így alakult tegyél meg mindent(zsarolás, férjed baszogatása), mert ez így nem állapot.

2012. okt. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetbe én is voltam. Azóta is bánom, hogy nem papíroztuk le a dolgokat. Ha férjed rád nem hallgat én mindenképp rábeszélném legalább arra, hogy egy kívülálló véleményét is hallgassa meg. Azaz ügyvédi tanácsot kérnék a helyedben. De addig is menteném a menthetőt, azaz adja el az autóját! Az a pénz legalább visszajön...
2012. okt. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Átutalva adtátok neki a pénzt, akkor van bizonyíték. Bár akkor is mondhatja hogy ajándékba volt. Viszont ajándékot is vissza lehet kérni érdemetelenség esetén! Mindenképp keress fel egy ügyvédet, ha nem is indítotok pert, jó ha a tanácsai alapján cselekedtek. Férjednek pedig mondd meg, h döntse el,h az anyja hülyesége vagy a gyereke jövője fontosabb-e neki.
2012. okt. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
68%

szegénykém!nagyon sajnállak!!!

és hidd el megértem mit érzel mert a férjem kb ugyanilyen az anyjával.nem mondhatok az anyjáról rosszat mert ugye az anyja,pedig ő is tisztában van vele hogy korán sem tökéletes.mi azért nem tudunk saját ház irányába lépni mert az anyja akkor nem tudná fizetni a hitelt meg a rezsit is.csak a hitelt fizeti az anyja (50ezer),a rezsit mi (90ezer) plusz minden ami kell egy háztartásba és a kaját is mi fizetjük.én főzök,én takarítok 2 gyerek mellett ,a pici 4 hós a,a nagy 4 éves.


szóval értelek.a drága anyucijuk......

nem sok mindent tudsz tenni,ha nem akarod hogy állandóan veszekedjetek a férjeddel!szerintem nem éri meg.mondjuk ez se jó amit én csinálok hogy nem szólok semmiért,kerülve a konfliktust.próbáld megtalálni az aranyközéputat.tudom nehéz mert nekem se megy.


kitartás!azért tedd szóvá a dolgokat csak finoman.mondjuk hogy mi lesz ha megszületik a baba,meg hogy két gyerekkel kicsi lesz az albérlet és ha elmegy kezesnek a mai világban nem kaptok hitelt se.....

2012. okt. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Miután így viselkedett az anyósod, nem hiszem, hogy bele kellene menni kezességvállalásba.

Papír hiánya valóban alapvető hiba, Apu is kért kölcsön a szüleitől, biztosítékként pedig a szülei kaptak tulajdonrészt egy telken, ami Apu nevén van/volt eddig. No mindegy.


Szóval anyósod hitelből akarná visszafizetni a felétek fennálló tartozását, és ehhez a hitelhez szeretné a férjed (az ő fia) kezességét? Ez elég nevetséges...

Maximum úgy, hogy a férjed azonnal magkapja a lakás teljes tulajdonjogát, a kedves mama haszonélvezete nélkül. Na ekkor lenne biztosíték a lakás, de ugye ha gond van a törlesztéssel, akkor a bank nem várja meg, amíg értékesíteni tudjátok a kérót, hanem azonnal követeli a kezestől az egyösszegű (!) kifizetését a tartozásnak.

Szóval sok szempontból nem jó ötlet ez.

Miért nem oldjátok meg hivatalosan ugyan, de magatok közt, közjegyző és tanúk előtt aláírt papírokkal (szerződéssel) az alábbit? Nem kell bank, mert a bankok nem "könyörülnek", felesleges bevonni őket!!

Miért nem fizeti nektek közvetlenül a mama azt a pénzt, amit a hitel törlesztésére szánt? Írtok egy papírt, hogy mondjuk kamatmentesen (mert mégiscsak egy édesanyáról van szó)visszafizeti havont 30e Ft-jával, X évig. Ha nem tud utalni a mama, mert nincs bankszámlája, akkor természetesen ti mindig adtok átvételi elismervényt a részletről. A szerződésben pedig lefektetitek azt, hogy ha 3 hónapig nem fizet, akkor utomatikusan a férjed nevére kerül a lakás haszonélvezete, vagy a tulajdonjoga a mama haszonélvezete nélkül. Ez lenne a logikus, már persze akkor, ha a mama nem eleve el akarná sunnyogni a fizetést. Ugyanis szerintem esze ágában nincs visszaadni nektek a tartozást, arra számít, hogy felveszi szépen a hitelt, ő majd nem fizeti, áthárul a fiára, ti pedig még egyszer kifizetitek a kölcsönt amit neki adtatok, csak ugye sok-sok kamattal. Nem igazán éri meg, szerintem...

2012. okt. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 7-es válaszoló felvetése tűnik a legkézenfekvőbbnek...


Vagy egy másik verzió (nem ismerjük a ház értékét, sem a tartozás nagyságát, így csak látatlanban):


Vegyétek meg tőle Ti a házat... Önerőnek beszámítani a tartozást, a maradékra vesztek fel hitelt, amit megkap a kedves mama. És utána mint albérlő ( mondjuk egy barátibb, de azért reális összegért) maradna a házban, rendes bérleti szerződéssel.


Így nektek megmaradna a ház, mint örökség, és a bérleti díj fedezné a havi törlesztést. Igaz, most kp-t nem látnátok belőle a tartalékaitok helyett, de legalább nem úszna el véglegesen a pénzetek.


Harmadik verzió: segítsetek vevőt találni a házra. Ha elkezdi az érzelmi zsarolást, akkor te folytasd... hogy ha nem kapjátok vissza a pénzt, akkor nem tudjátok fizetni az albérletet, és akkor a fia az egész családjával az utcára kerül, és ugye Ő ezt nem akarja?


Így a pénzetek meglesz, viszont a későbbiekben a ház, mint örökség, nem...

2012. okt. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad, hogy anyósodnak van-e bármilyen jövedelme? Nyugdíja?

Mennyiből él meg? Van lehetősége (koránál, egészségénél fogva) dolgozni?


Két variáció van, ha önmaga nem tudja magát fenntartani és nem a saját hibájából van ekkora sz.rban, akkor a gyerekének igenis kutya kötelessége őt segíteni (még az új alkotmányba is belefoglalták ezt...).

Viszont ha valójában tudna magáról gondoskodni csak a ti segítségeteket kihasználva akar kényelmesebb életet élni, akkor álljatok a sarkatokra és nyugodtan konfrontálódj a nagyival...

2012. okt. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen beszéld le a férjed arról hogy kezes legyen mert ha nyósod nem tudja fizetni a hitelt akkor bizony a férjedre marad a fizetés amit már egy összegben kell kifizetni.Van egy ismerősöm ő is két kezest vitt ahhoz hogy hitelt kapjon,nem fizette most a kezeseknek benyújtotta a számlát a bank.800000 ezret kell kifizetniük egy összegbe...Amúgy meg anyuka adjon lejjebb az igényeiből ha nem tudja fenntartani magát vagy a házat adja el vagy az autót.Szerintem (én legalábbis)Leülnék velük beszélni ha kell erélyesebben is mert ez így nem mehet tovább,magyarázd el mindkettőjüknek hogy jön a baba az kell hogy fontosabb legyen,legalább is a férjednek mindenféleképpen hiszen most már te és a gyerekei a családja.Keményíts be hogy ez nem mehet tovább a saját családotok megélhetésének rovására megy az anyós problémája.Legközelebb pedig ha pénzt adtok valakinek mindenképpen írjatok papírt mégha megalázó is mert manapság előfordul hogy az ember a saját rokonaiban sem bízhat meg!
2012. okt. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!