Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadnátok azt, ha a...

Hogyan fogadnátok azt, ha a férjetek beleszólna abba, mit adtok a szüleiteknek ajándékba?

Figyelt kérdés
Hárman vagyunk testvérek.Nyáron elhatároztuk hogy a szüleinknek konyhabútort adunk ajándékba. Férjem rögtön kijelentette,hogy ő ebbe nem egyezik bele,hogy ilyen nagy összeget áldozzunk erre. Nagyon megharagudtam rá ezért a kijelentéséért,és a "beleegyezése nélkül" kifizettem a bútorok rám eső részét. Azt tudni kell,hogy az összeget a saját fizetésemből spóroltam ki,a családi költségvetést nem érintette. A héten megtudta a férjem,és hatalmas patáliát csapott miatta. Ő rám haragszik,mert a tudta és beleegyezése nélkül egyeztem bele abba,hogy kifizetem a bútorcsináltatás egy részét. Én pedig rá haragszok,mert sajnálja ezt a szüleimtől valamint azért,mert emiatt patáliázik velem. Szerintetek kinek van "igaza"? Tényleg olyan nagyot hibáztam? Nem is szól hozzám,sőt,még azt is felvetette,hogy ha ennyire nem tartom tiszteletben azt,amit ő mond váljunk el. Mit kellene tennem?
2012. okt. 27. 11:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%

Sokszor leszel még két tűz között. Sajnos utólag már nehéz ezt rendezni, Még az ötlet idején kellet volna visszatérni rá, vagy a tesóid segítségét kérni a tárgyaláshoz, vagy valami köztes megegyezésre jutni.

Most már Ti vagytok egy család, és a Te kereseted mint ahogy a férjedé is közös, és megbeszélés tárgyát képezi, hogy mi legyen vele.

Beszéljétek át, és egyezzetek meg pl egy összegben, ami a tágabb család ajándékaira fordítható külön megbeszélés nélkül és mi legyen a határ, ahol közösen fogtok dönteni ezután.

2012. okt. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
44%

neked van igazad. így hogy a saját pénzedből ment így meg pláne meg amúgy is. rossz viszonyban van amúgy anyukádékkal?


de nekem ez is gyanús, hogy ha ennyire nem tartod tiszteletben a véleményét akkor válljatok el... ez nekem olyan mondvacsinált indok mintha ő már amúgy is kiakarna lépni ebből a kapcsolatból..

2012. okt. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
56%

Jesszus... Ha emiatt el akar válni, akkor nagy gondok vannak és az nem a konyhabútor. Ebből a kijelentésből én azt gondolom, hogy a konyhabútor csak egy jó indok, hogy veszekedést indítson..ilyet mondani, jó ég.


Egyébként én ugyanúgy cselekedtem volna, mint te. Amennyiben a család nem sínyli meg azt az összeget, amit te rááldoztál a konyhabútorra, úgy kifizettem volna én is. Egyébként pedig nem egyeüdl fizetted, hanem a testvéreiddel együtt volt egy közös ajándék, márcsak ezért is belementem volna ebbe.


Annyiban igaza van a férjednek, hogy ha nagy összeg, akkor arról nem árt beszélni, hiszen elvileg házasságban nincs olyan, hogy enyém tied, minden közös, és a nagyobb kiadásokat illik megbeszélni. Ennek ellenére azt mondom, hogy a szüleitek biztos sokat tettek értetek és megérdemelnek ennyit tőletek.

2012. okt. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
73%

Én megfordítanám a kérdést: hogyan fogadnám azt, hogy a házastársam szerint van én pénzem, te pénzed?


Szerintem az a normális, ahogy a férjed áll hozzá, hogy egy különösen nagy értékű kiadást mindig meg kell beszélni és egyetértésben költeni mindenre. Nem azt mondom, hogy a szülőknek ne lehessen ilyesmit kifizetni, szóval a férjed részéről is hiányolom a kompromisszumkészséget, de a másik háta mögött intézni valami olyat, amiről tudom, hogy nem egyezne bele, na az tényleg elég csúnya dolog.

2012. okt. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is az elején kellett volna visszatérni rá, én is mérges lennék ha utólag tudnám meg.

Attól is függ, hogy álltok anyagilag.

2012. okt. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
4%
Elválni.
2012. okt. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
59%

# 4/6


100%-ig igaza van.

2012. okt. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
Az õ szüleit is segititek, mert lehet, hogy ez a fájó neki. Nehéz válaszolni a kérdésedre, de talán elõbb-utóbb megbékél a helyzettel. Vagy vegyél a szüleinek is valamit.
2012. okt. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%

Párod szüleinek is vesztek drágább dolgokat?

Párodnak is van félretett pénze amit arra költ amire akar?

2012. okt. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát.

Pont azért csodálkoztam a reakcióján,mert nagy jóban van a szüleimmel.

Azt még hozzáteszem,hogy a költségvetésünk úgy néz ki,hogy a fizunk egy része közös számlára megy,ebből fedezzük a családi kiadásokat,a másik része pedig saját számlára megy,és ezt mindig arra költjük,amire akarjuk. Én ebből,vagyis a saját pénzemből fizettem ki. Ha ruhákra költöttem volna,tuti 1 szót sem szólt volna,ezért is lepődtem meg azon,hogy így kiakadt,mint most.

Ritkán veszekszünk és eddig azt hittem,minden rendben a kapcsolatunkkal.

2012. okt. 27. 11:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!