Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 140 kilométer szakít el a...

140 kilométer szakít el a páromtól. Szeretnénk már családot, de szülővárosunkból egyikünk sem szeretne elmozdulni. Mit csináljunk, milyen kompromisszumokat ajánltok?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 16:09
1 2
 1/16 anonim válasza:

Egy harmadik város.

Pl te Békéscsabán élsz, ő meg miskolci, akkor költözzetek Nyíregyházára.

2012. okt. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

nézőpont kérdése...én baromira örülnék ha csak 140 kilométerre laknék a páromtól :)


de szerintem oda kell költözni ahol több a lehetőség, vagy akár a két város közé félúton egy harmadikba.

2012. okt. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Elvetette a lehetőségét, hogy az arany középutat válasszuk és egy köztes városba költözzünk. Én benne lennék, de a párom nem. Azt mondta, hogy nem fog ingázni naponta munkába, korábban kelni, több benzin, ... Állítása szerint az egyikünknek sem lenne jó.
2012. okt. 31. 16:36
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Hát pedig ha nem éltek egymás mellett abból baba nem lesz.

Vagy viszlát vagy egyikötök feladja, más nincs. Illetve van, a lottó ötös, akkor mehettek együtt Ibizára.

2012. okt. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha leírnád, mi szól melyikőtök városa mellett, könyebb lenne válaszolni.


- pl. munkátok? mennyit kerestek, mióta dolgoztok ott, van-e máshol lehetőségetek?

- vagy esetleg még tanul az egyikőtök?

- családdal ki mennyire tartja/szeretné tartani a kapcsolatot, valamint kit mennyire tudnak támogatni

- lakhatási körülmények hol jobbak? Van-e egyikőtöknek vagy akár mindkettőtöknek saját lakás/albérlet, és melyik az ideálisabb?

- autózással hogy álltok? jogsi, kocsi van?

- melyik városban több a lehetőség, normálisabb a légkör?


esetleg azt is leírhatod, konkrétan melyik városokról van szó.

2012. okt. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Azt a kérdést kihagytad hogy:


- lottózik valamelyikötök?


Nem vágod hogy egyikük sem költözne? Leirta kerek-perec. Levelező szex, még ezt tudom elképzelni.

2012. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az én városom (nő) az egyik az 5 legnagyobb magyarországi város közül, megyeszékhely. Itt ismerkedtünk meg, de ő váratlanul akkor kapott egy nagy lehetőséget otthonában egy sokkal kisebb városban. Mivel kapcsolatunk elején voltunk, én szerelmesen követtem. Noha még mindig szeretem, rájöttem, hogy mindig én áldozok a kapcsolatért, ő semmit nem tesz, neki ez így kényelmes. Akkor hazaköltöztem, mert én nagyon ragaszkodok a szüleimhez. Ő 10 évig más városokban élt, de most már nem akar eljönni otthonról. Amúgy ő is és én is a saját szüleinkkel lakunk családi házakban. Neki az én városomban volt munkahelye, albérlete, aztán egy jobb álláslehetőség miatt hazaköltözött. Én a saját vezetői állásomat ott hagytam miatta, utána mentem. Aztán mert nem bírtam ott élni, kevés adottsággal bír az a város nekem, a gyermekem felnevelését sem tudnám elképzelni (csak otthon lehetnék egy "rabszolga" de nem lenne hova menni), ezért felmondtam az ottani munkahelyem és hazajöttem szüleimhez. Nekem volt saját lakás, amibe beköltözhettünk volna, de neki nem kellett az én szülői támogatásom. Anyagilag hasonló helyzetben vagyunk, jogsi és kocsi van, szülői támogatás hasonló, csak nekem nincs azóta munkahelyem, mert nehéz elhelyezkedni és nem is merek, mert akkor még kevesebbet láthatnánk egymást. Szerencsétlen vagyok, hogy így hagyom magam tönkretenni, de megbolondított az a lila köd.
2012. okt. 31. 17:23
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy 5 éves távkapcsolatom, hasonló volt a távolság, mint nálatok. Az illető ide járt középiskolába, itt ismerkedtünk meg és azt mondta, hogy később is maradna itt, de nem maradt. Később 3 évig úgy volt, hogy csak hétvégente és nyári szünetekben találkoztunk. Sokat beszéltünk róla, ki hagyná el a városát, de egyikünk se akarta, így nehezen, de közös megegyezéssel szakítottunk.
2012. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk lehet, hogy mivel fiatalkori szerelem volt, így nem, de azért mégis megkérdezem: nem bántad meg ezt a "közös megegyezéssel való szakítást"?
2012. okt. 31. 17:51
 10/16 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy nagyon fiatalok voltunk, és mások voltak a céljaink, legalábbis a lakás szempontjából, hogy hol lakjunk. Így azért könnyebb volt, mintha most lenne ugyanez 26 évesen, egyrészt most már hajlandóbb vagyok a költözésre, másrészt már nem szívesen kezdenék mindent elölről. Megbánni nem bántam meg, rég volt, kb 20 éves voltam a szakításnál. Akkor ez tűnt helyes döntésnek, mert nem jutottunk dűlőre.
2012. okt. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!