Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy halott rokonnak azt...

Egy halott rokonnak azt "üzenni" hogy: puszilom. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Apukám 2 éve halt meg, 51 éves volt. Ma mentem ki a temetőbe. Mondtam az egyik rokonnak hogy ma megyek, erre azt mondja: puszilom, üdvözlöm apádat. Mondom mi van? Ezen teljesen kiakadtam hogy normális ember ilyet nem mond...Nem?
2012. okt. 31. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen felesleges kiakadni, nem rosszindulatból mondta.
2012. okt. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Te minek mész ki a temetőbe? Hogy megnézz egy siremléket és vrággal diszitsd. Vagy hogy még "közelebb" légy szerettedhez és "beszélgess" vele gondolatban.

Ha a második akkor ilyen erővel átadhatod az "üzenetet" apudnak. Sztem nem sértő.

2012. okt. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2%
Bocs ezen most jót nevettem.Egyáltalán tudja meghalt?vagy agyilag leépült a rokonod és elfelejtette.Normális valóban nem mond ilyent
2012. okt. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
81%
Ne legyél kiakadva! Az ember a temetésnél felfogja, hogy meghalt, de a lelkében még mindig él. Volt férjem egy tanács miatt egy évvel később hívta fel anyukáját és akkor roppant össze teljesen.
2012. okt. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Azért mondta ti surmók mivel a halottakhoz szoktak beszélni, van aki történetet mesél el, hogy mi történt, és igenis van aki mondja, hogy xy meg puszil reméli jó helyen vagy....ez nem bunkóság.. Istenem, sok veréb.
2012. okt. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy bunkó a rokon. Az ember sokszor csak a szokásos szöveget mondja, nem is gondol bele hogy az már lehetetlen. Nagyon valószínű hogy inkább csak annyi ragadt meg a rokon fülében, hogy a kérdező meglátogatja az édesapját. Bele se gondolt hogy az apukája már halott, így csak spontán jött a szokásos szöveg amit mindannyian mondunk. " Add át üdvözletemet" " puszilom én is" " mond meg neki hogy majd hívom" stb...

Pár éve én is hasonlóképpen jártam. A kolléganőmmel a buszon beszélgetünk, és megemlítette hogy másnap megy a szüleihez (halottak napja volt másnap) én bele se gondoltam hogy halottak napja lesz, és úgy búcsúztam el tőle hogy

"Akkor jó szórakozást kívánok".. Később esett le, hogy halottak napja lesz másnap.. Pedig nem vagyok bunkó, és rosszindulatú.. De hál istenek a kolléganőm nem vette sértésnek..

2012. okt. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra tippelnék amire utolsó..hogy vagy tökre kiment a fejéből és reflex mondat volt, vagy nem is tudta a történteket. Ne haragudj rá, attól nem lesz senkinek sem jobb:)
2012. okt. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Ilyesmin megharagudni??? Nem is értem ...
2012. okt. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Furcsa, ez tény, de megharagudni nem kell rá, nyilván nem rosszindulatból mondta. Lehet, hirtelen nem tudott mit kinyögni, ezért sikeredett így. Felejtsd el.
2012. okt. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mara Acoma ***** válasza:
100%

Én mamához és papóhoz járok ki a temetőbe. Kicsit kint vagyok, rendbe teszem a sírt. kicsit leülök és mesélek nekik. Hazafelé pedig: Na puszika mamó, megyek haza mert főzni kell, majd jövök még a héten. Addig is vigyázzatok magatokra:)


Nem lehet, hogy a Te rokonod is így gondolkodik?

2012. nov. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!