Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti költöznétek ilyen esetben?

Ti költöznétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem otthonról :)

Albérletben élünk, egy idős, nyugdíjas hölgy a főbérlőnk.

Úgy költöztünk ide, hogy tisztában voltunk vele: a lakás nincs a legjobb állapotban, de megbeszéltük hogy idővel - akár közös erővel - felújítgatjuk, a néni úgy megszeretett minket hogy felvetette az eltartási szerződést is a későbbiekre.

A nyári hónapok még viszonylag kellemesen teltek, de most kijöttek olyan problémák amikről nagy volt a hallgatás.

Az ablakunkon patakokban folyik be a víz nagyobb esők alkalmával (tetőablak), és hideg van. Szó szerint húz át a szél a lakáson.

Állandóan 18 fok van, ha nem megy a fűtés azonnal kimegy a meleg.

A néni ugyan említette hogy télen (értsd: -15 fok)hideg lesz, kaptunk kölcsön egy kivezetés nélküli - tehát alkalmanként használható - gázkonvektort.

Azzal a szobánkat nagy megerőltetések árán max. 20 fokig tudjuk fűteni jelen pillanatban (erősen aggaszt hogy mi lesz a téli fagyok idején).

Rájöttünk, egyáltalán nincs hőszigetelve a tetőtér ahol lakunk, valószínű inkább padlás volt mint lakórész, csak ügyesen bevezették az áramot meg a fűtést...

Mivel a számlák mind átalánydíjasok, havi 30k-t költünk gázra! ÉS ebben nincs benne a főzés, ugyanis mi palackozunk.

Ennyiből máshol 40 fokra fűthetnénk a lakást :/

Az meg már részletkérdés, anyáron miért kellett nekünk ezt kifizetni ugye...


Kezd betelni a pohár. Aranyos a néni, egyedül van, más hitelét nyögi a nyudíjából, tehát szüksége lenne a segítségre.

Eddig próbáltam segíteni neki, de ma belegondoltam: 22 éves vagyok, párom szintúgy. Autoimmunos vagyok, telefonos munkát végzek, mégis minden reggel berekedve vagy rosszulléttel ébredek a hűvös miatt.

A hatalmas számlák miatt a lakbérrel együtt bőven normális helyre költözhetnénk, melegbe...

De mivel engem kedves édesanyám kijelentett "otthonról", csak szívességből bejelentkezhettem ide állandóra.

Ha elköltözöm másik albérletbe mi lesz a lakcímemmel? Mi lesz a nénivel?

Szerződést nem volt hajlandó kötni, nem volt kaució, simán leléphetnénk... De nem akarom úgy otthagyni az átalánydíjaival, hogy rendesen feltornásztuk az áramfogyasztást. Ráadásul tudom, az a pénz nélkül amit tőlünk kiszipolyoz el van ásva.


Ti mit tennétek ebben a helyzetben?


2012. okt. 31. 22:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg nem egyszerű! Megnézettétek már, mennyibe kerülne a szigetelést rendbe rakni?
2012. okt. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
hát sajnálom szegény nénit... de fiatal vagy,és a párod is.. nem kéne hogy betegek legyetek,és tüdőgyulladás stb.. én a helyetekben szerintem költöznék.. azért csak jobb egy meleg lakás,kevesebb számlával mint h olyan betegek legyetek mint a kur*a élet..:S
2012. okt. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Aranyos a néni, egyedül van, más hitelét nyögi a nyudíjából, tehát szüksége lenne a segítségre"

Nehogymár sajnálatból legyetek ott, falusi körülmények között, ha nem tetszik eljösztök csak kérdés hogy hová, akarnátok menni?


Fizessetek ki neki valamennyi összeget az áramért, és keressetek mást

Új lakcímet be kell jelenteni majd, nem tudom hol(sose csináltam ilyet)

A néni meg él tovább ameddig jónak látja az ereje, manapság nem olyan világ van hogy vadidegent segítünk agyba főbe csakmert kedves és barátkozós, jegyezd meg üzletben nincs barátság

Ha még Januárban is a nénit fogod sajnálni ott fogtok kitelelni márciusig

Ti tudjátok

20/F

2012. okt. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Építész ismerősünk gyors kalkulációja alapján baráti áron másfél millió lenne a hőszigetelés, ilyen esetben mondhatni sajnos egy 100m2-es lakrészről van szó.


Hát, sajnos jószívű vagyok, a párom is és nekünk is meggyűlt már a bajunk a mai világgal :))

Az új lakcímmel ott a probléma hogy ha véletlenül rá is akadunk egy olyan főbérlőre aki hajlandó adózni utánunk, az is csak tartózkodási helyre lenne hajlandó bejelenteni.

De ha nincs állandó lakcímem akkor fogalmam sincs mi a helyzet, csövesnek számítok? :D

2012. okt. 31. 22:55
 5/15 anonim ***** válasza:

én biztos nem maradnek,nálunk is most lesz nyílászáró csere.

nagyon rossz lenne nektek ott telen!

a nénit én is sajnalom.

a másik az hogy a köv albiba nem biztos h állandóra be tudsz majd jelentkezni mert ezt a tulajok nem igazan szeretik.

2012. okt. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Eltartási szerződést komolyan mondta? Mert ha igen akkor azt azért megéri mérlegelni.

A barátod szüleihez nem tudsz esetleg bejelentkezni, vagy ahol ő van.

2012. okt. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Költözzetek máshová, a nénivel együtt :)

Azok a válaszolók meg, akik szerint hagyni kell a sorsára a nénit, nem tudom hogy éreznének, ha az ő nagymamájukról lenne szó.

2012. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem az az eltartási szerződés foglalkoztat.

Ha megkötnétek akkor a tiéteké lenne a ház ha a nénike meghalna?? Akkor mi a gond? Én ha eltartási szerződést kötnék, és tudnám hogy halál esetén az én házam lenne, simán megcsináltatnám a szigetelést. Még mindig olcsóbb másfél milliós kölcsönt felvenni és 5-8 év alatt visszafizetni, mint évekkel később 8-10 milliót felvenni hogy esetleg tudjak egy lakást venni..

2012. okt. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az eltartási szerződés csábítóan hangzik egy 200m2-es emeletes házra, míg rá nem jössz hogy mennyibe kerüle felújítani, lakhatóvá tenni , emellett minden hónapban birkózni a két másik tulajjal az "osztatlan közös" vízhasználat fizetése, és az ehhez kapcsolódó milliókra rugó elmaradás miatt.

Még csak eladni sem lehetne ésszerű áron az állapota miatt.

Nem, nem érné meg sajnos.

A párom is sütiben van a családjával, még ha őt hagynák visszajelentkezni (ő is bejelentkezett ide velem), engem nem mert meg vannak győződve róla hogy én uszítom ellenük a fiúkat (a szokásos történet, fiú szégyelli a családját nem foglalkozik velük, család meg azt hiszi azért nem keresi őket mert asszony nem engedi...)


Közben jöttek új válaszok, eltartásira visszatérve még nem tartunk ott, szóban köttetett a dolog, azóta enyhén érzem is hogy a legelső nézeteltérésnél jön a fenyegetőzés majd.

Még ha meg is lenne kötve, sajnos nem most lenne, addigra ketté fagyunk :)

Eddig is fizetgettünk tizenezreket hogy lakhatóbbá tegyük a lakást, ezt még gyorsan el lehet felejteni egy esetleges költözésnél, de milliókat már nem.

2012. okt. 31. 23:15
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor ha költöztök is mindenképp minimum 1. hónappal ellőtte szóljatok a néninek. A néninek nincsenek rokonai,gyerekei?
2012. okt. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!