Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben is jár a...

Ebben az esetben is jár a gyerektartás?

Figyelt kérdés
Már nagyon régen elváltam a férjemtől, de van egy lányunk, aki mindig is velem lakott. Gyerektartás soha nem fizetett,de nem is erőltettem.. Nem ment túl jól neki, mi pedig viszonylag jól megéltünk. Az állásomat nem rég azonban elvesztettem. A lányunk már elmúlt 18 éves, de még nappali tagozaton tanul, tehát úgy tudom, még járna a gyerektartás. Már több hónapja kérem tőle, hogy fizessen, de egyszerűen nem akar. A lányomnak már jó ideje komoly kapcsolata van, és össze is házasodott a barátjával nyáron (most mind a ketten nálunk laknak). Fel lehet ennek ellenére is jelenteni a volt férjemet? Visszamenőleg hány hónapot lehet elkérni?
2012. okt. 31. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
6 honapra visszamenoleg lehetne igenyelni, de nincs birosag, aki ezek utan megitelne, plane hogy a "gyerek" mar hazas, tehat nem kell eltartanod es kora szerint is nagykoru.
2012. okt. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy nem jár, mert férjhez ment, hiába éltek egy háztartásban.
2012. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Eddig sem fizetett mert hagytad.Nagy lelkű voltál, most miből gondoltad majd önként és dalolva fog?naná nem akar,eddig sem akart.Téged meghatott a nyomora,mert neked jól ment.Most te vagy nyomorba de ez őt nem fogja meghatni.Ettől a házassággal elestél,hogy gy.tartást kapj.Én soha nem lennék ilyen büszke majd én küzdjek magam,ha akarta azt a gyereket akkor legyen része benne ha más kép nem úgy,hogy fizet.Miért legyen a gyerekemnek ezáltal kevesebb?Miért legyen 1cipője ha lehet 2is?
2012. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nem a ferjenek kene eltartani a feleseget? nagykoru es hazas
2012. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igényelhetsz, hiszen a lányod férjhez ment!
2012. okt. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mert férjnél van.
2012. okt. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
12%
nevelje és pénzelje az a gyereket, aki együtt él vele. a gyerektartás a férfiak kihasználása.
2012. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!