Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy jössz ki a sógornőddel?...

Hogy jössz ki a sógornőddel? Egyikünknek be kell hódolni a másiknak?

Figyelt kérdés

Én rettenetesen utálom, egy harc az egész kapcsolatunk.

De a férjem érdekében valahogy konszolidálni kellene a kapcsolatot. Ez sikerült már valakinek?


2012. nov. 1. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Két sógornőm van, mindkettővel tökéletesen jól megvagyunk.

Nem tudom elképzelni sem, miken, miben lehetne velük harcolni, vagy miért kellene egyiknek-másiknak behódolni?

Ők is élik az életüket a saját párjukkal, én is el vagyok a saját életemben. Ha találkozunk, beszélünk, amiről éppen beszélünk.

Arra vigyázok, hogy névnap, szülinap, karácsony ne legyen részemről elfeledve, véletlenül se bántsam meg őket.

2012. nov. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is két sógornőm van, mindkettővel teljesen jó a kapcsolatom. Egy évben csak néhányszor tudunk találkozni, mert elég nagy távolság választ el minket, így főleg a családi ünnepeken édesanyáméknál szoktunk találkozni pl. karácsonykor, húsvétkor, a szüleim születésnapján, stb. Ilyenkor nagyon sokat beszélgetünk, elmeséljük kivel mi történt az elmúlt időben, hogy vannak a gyerekek, stb. Mi még fiatalok vagyunk, én és a sógornők huszonévesek, a férjek (azaz a bátyáim) 30 felett kicsivel. Hasonló az érdeklődési körünk, az anyagi helyzetünk, a gyerekek is közel egyidősek. Nem marjuk egymást sem a gyereknevelés miatt (nem szólunk bele, hogy ki hogyan neveli őket), sem azért, mert "bezzeg ti kétszer annyiból éltek havonta, mint mi", sem semmi egyébért. Szeretem őket, és örülnék is neki, ha többet tudnánk találkozni.
2012. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is utálom a sógornőmet. A férjem viszont imádja. Állandó konfliktusforrás a kapcsolatunkban a kedves nővére. Egy akarnok, aki ha kitalál valamit, azt tűzön-vízen át, de megvalósítja. Mindig mások segítségével. Összerándul a gyomrom, ha telefonál az öccsének, mert tudom, hogy megint kitalált valamit és egy újabb szívességet kér. Imád a középpontban lenni, egy igazi energiavámpír. Kb. hetente jön tőle egy telefon, jó esetben csak azt mondja el, hogy a gyereke milyen színűt kakilt, rosszabb esetben pénzt kér, vagy hogy fuvarozzuk el az autónkkal, vagy ugorjunk el a boltba tamponért, pelenkáért, de volt rá példa, hogy a fogamzásgátlóját is velünk vetette meg. Visszafizetni a kölcsönöket meg nem nagyon szereti. És rettentően kritikus! Ő sem tökéletes, még csak szépnek sem mondható, de hatalmas önbizalma van. Szerinte ő a tökéletes, mindenki más meg...

Engem előszeretettel piszkál hogy de nagy a hasam, meg a seggem, stb.


Próbáltam már figyelmen kívül hagyni a hülye fecsegését, meg a beszólásait, de ezzel csak azt értem el, hogy jól érezte magát tőle, hogy sikerélménye van.

Próbáltam már visszaszólni neki. Veszekedés lett belőle.

Nem tudom, mi lenne a megfelelő megoldás. Az is közrejátszik persze, hogy a Te sógornőd milyen természetű.

2012. nov. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Mivel képtelen elfogadni engem, én viszont nem vagyok a lába kapcája, sem a kiskutyája, hát egy ideje beelegeltem tőle. Részemről nem létezik addig, amíg nem bánt. De ha bánt, mindig megkapja azt a pofont, amiért megharcol. Verbálice, nem szó szerint.(Ha valóban megütne, akkor valóban vissza is adnám neki.)
2012. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es voltam: miért kellene behódolni az egyiknek a másik felé? Mi ez, hatalmi harc?


Ha nem kedveled, akkor is élhetsz úgy, hogy megtartod önmagad, a saját értékeidet, és nem törődsz vele.


(Ps: kit látsz te a sógornőd helyett? Az anyukádat?)

2012. nov. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Én egy picit távolságtartó vagyok. :) Teljesen más jellem a sógornőm, mint én, mondjuk nagyon alkalmunk sincs úgy igazából beszélgetni, csak általános dolgokról szoktunk. Az én sógornőm elég gazdag, így másképp látjuk az élet dolgait, neki sok esetben semmiség, ami nekem nem az. Alapvetően nem volt konfliktusunk, de mondom mások, kissé önzőek (sógorom ugyanígy), ami nekik jó, az jó, mással meg nem igazán foglalkoznak. :) Ezt egyébként a férjem is hasonlóan látja.
2012. nov. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Két sógornőm van.

Az egyikkel nagyon jó a kapcsolatom, sok közös programunk van, jól kijövünk egymással.


A másik viszont érdekes. Ő nem kíván a férje (párom idősebbik bátyja) családtagjaival kapcsolatot fenntartani, a másik sógoromat egyenesen utálja (nem szimpatikus neki), csak a saját családja a jó.

Sokat nem találkozunk, mert az év nagy részét más országban töltik a munka miatt, de ha összefutunk, sokat nem beszélünk.

A viselkedését senki nem érti, nem ártott neki senki. Anyósom és apósom tündéri emberek, segítőkészek, és a párom meg a bátyja is rendesek. Párom szerint sok mindent nem lehet tenni, mert évek óta ilyen (több, mint 10 éve vannak együtt a sógorommal), és a lány is mondta, hogy neki ez így jó.

Szerencsére a férje nem ilyen.

2012. nov. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!