Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem bírok sok ember...

Miért nem bírok sok ember szemébe nézni?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért de ha valakinek a szemébe nézek mindig úgy érzem hogy ki tud ismerni engem,ezért legtöbször csak a barátaim és családtagjaim szemébe merek nézni.Miért van ez és mit tehetek ellene?

#szem #család #barát #nem merek.
2012. nov. 2. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szociális fóbia vagy erős önbizalom hiány (esetleg rossz lelkiismeret)
2012. nov. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de viszont vannak olyan emberek akiknél késztetést érzek hogy a szemükbe nézzek
2012. nov. 2. 14:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Önbizalom hiány, gátlások. Nálam is ez volt. Fel kellett nőnöm egy kicsit, hogy egyenértékűnek érezzem magam másokkal.

Inkább a határozottabb fellépésű embereknek nem mertem a szemükbe nézni.

2012. nov. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hello xp válasza:
Lehet hogy szem problémaid vannak vagy önbizalom Hiányod van de az is lehet hogy nem birod el engedni magadat
2012. nov. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 yuda ***** válasza:
100%

Régebben volt egy ismerős nő, akinek senki nem szeretett a szemébe nézni, mert mindig vizsgált bennünket.

Abszolut megértelek és biztos vagyok benne, némelyik ember szemébe jobb bele sem nézni. Borzalmas.

Ez az ismerősöm konkrétan azt mérte fel állandóan, hogy szerinte ki-milyen lelkiállapotban van és ennek hangot is adott. Tudod ki kíváncsi az ilyen élő szondákra? :D

Én nem!

Pedig nem vagyok önbizalomhiányos, mint valaki írta.

Nem kell rögtön általánosítani.

Van az a bizonyos tekintet, amikor úgy néz a másik, hogy vizsgálgat, méricskél, szondáz, mint valami született és soha ki nem kapcsoló pszichológus... ne mondja senki, hogy ez normális.

Azt sem hiszem el, hogy beszélgetés közben az egyenes ember folyton a másik szemébe néz. Az olyan erőltetett lenne.

Hol odanézünk, hol vissza, de nem állandóan.

Gyerek versengés volt az a farkasszemezés. Ki pislogja el magát hamarabb.... ne vicceljetek már, hogy ezen a szinten guvvadjunk.

Egészségesen emberek, egészségesen -lazán. :)

2012. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az az érdekes,hogy miért zavar az Valakit,ha vizsgálgatva vagy analizálva néznek bele a szemébe?:)Mint a Kérdező és az utolsó Válaszoló is.Hát leírtátok,hogy ez zavar,tehát a választ: Azért nem tudtok belenézni,mert valamit takargattok (nehogy "kilássanak" valamit) és ez higyjétek el nem jó.Én nagyon érdekesnek találom ezt a témát!:)
2012. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt a szembenézést, meg a beszélgetést is gyakorolni kell. Senkinek sem jön magától. Gyakorolni meg úgy tudsz, hogy bárhova mész, megpróbálsz beszélgetni. Kezdetben csak boltban, eladóval, vonaton útitárssal. És ha ez már megy, akkor akár ismerkedhetsz is. Kérdezzél, ha lehet aktuális dolgot. Legyél kedves, mosolygós. Vannak iskolák, akik direkt kiküldik a tanulóikat kommunikálni. Idegenekhez odamenni. Pl. boltokban árut ajánlani stb. Tehát ezt tanulják. Tanuld te is. Kis mosoly, kedvesség, képzelőerő.
2012. nov. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Velem is ez van,önbizalomhiány.
2012. nov. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én senkinek nem bírok a szemébe nézni és egyenesen idegesít, ha más a szemembe akar nézni.
2012. nov. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt hogy kiismerni?
2012. nov. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!