Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A tesom tőlem mindent beszólás...

A tesom tőlem mindent beszólásnak vél, amiért az egész család engem néz le. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

példa: ha valaki bakizik. nekem vicces, nevetek rajta, ahogy magamon is, ha én bakizok.

tesom úgy érzem azt hiszi ő amolyan hiperintelligens, aki soha nem bakizik, vagy egyszerűen kisebbségi komlexusos és sértésnek képes venni egy ilyen dolgot.

nos a család előtt jó hangosan mindenki hallatára leszidott, hogy én miért szólok be neki. erre mindenki engem kinézett, lenézett. magyaráztam pl ezt a baki dolgot de ahogy láttam senki nem fogta fel, csak néztek tovább, hogy mit szólok be én tesómnak..a férje próbált megvédeni, hogy csak vicceltem, de inkább jobbnak látta csendben maradni a továbbiakban.


szóval egy sértődékeny emberrel, hogy tudnék a szavaimra, válaszaimra vigyázni, amikre álmában sem gondolná senki, hogy azon be lehet sértődni.


2012. nov. 3. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy, hogy kerülöd a társaságát vagy ha muszály akkor meg nem beszélgetsz vele, ha meg nem figyel akkor kiadod magadból a röhögést.
2012. nov. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

vagy. volt hogy egy térképen mutogatott valamit a családnak - a kisujjával (így az öklétől senki nem látta igazán hova mutat) de senki nem szólt

én meg nagy nevetve mondtam, hogy olyan elmélyülten magyarázol úgy, hogy senki nem látja mit mutatsz, mert nem a mutatóujjaddal mutatsz :) na erre mutatóra váltott egy szájhúzás mellett és senki nem mert mégcsak megsem szólalni.

de voltaképp ha azt vesszük én voltam az egyetlen aki valóban figyelt arra mit magyaráz a térképen...mégis én vagyok a "beszólós"


de ok kommunikációt redukálom.

csak ezzel az a kockázat, hogy ha sok kommunikációban egy valamit vél beszólásnak szerintem kisebb horderejűen hatna, mint amikor nagyon kevés kommunikációból vesz majd valamit beszólásnak.

remélem érthető, hogy milyen veszélyét látom ennek.

2012. nov. 3. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:
"Senki nem mert megszólalni"Mert tudják, hogy utána jön a sértődés, amit nem szeretnek, te viszont meg mersz szólalni és így hallgathatják azt, amit el akartak kerülni.Ha tudod, hogy ilyen kiállhatatlan a természete, inkább egyáltalán ne szólj hozzá, bár fogadom, hogy akkor meg az lesz a baja.Csesztesd akkor, mikor nincsenek ott a többiek ;)
2012. nov. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

de pedig annyit hülyültünk együtt anno.

gondolkodtam hogy az anyaság teszi talán, hogy megszűnt laza lenni, valahol úgy érzem elveszítem a tesómat

de inkább nem dramatizálom.

köszi a választ

2012. nov. 3. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!