Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan védhetném meg magam?

Hogyan védhetném meg magam?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy van sok önbizalmam, de amikor olyan szituációba keveredek, egy másodperc töredéke alatt elszáll az összes. Pedig már gyerekem, családom van. Például: Anyám házában lakunk, amikor idejön és oszt szoroz engem, hogy mennyire semmirekellő egy anya vagyok egyszerűen nem szólok neki vissza, mert tudom, hogy az ő háza és jobban teszem, ha lapulok. Vagy az anyósom. Az olyan egy primitív nő, még 8 általánosa sincsen. Mindent hátulról mellbe közelít meg. Amint elkezd cseszegetni, neki azért nem szólok vissza, pedig elküldeném melegebb éghajlatra, mert nem akarok ilyen szintet képviselni, tudom, hogy úgy sem vagyok előrébb, mert érthetetlen. Vagy az áruházban a múltkor: Rámordított egy eladó, hogy ez lezárt terület, húzzak el onnan. Pedig le sem volt zárva. Úgy ledermedtem, nem szóltam semmit. Hogy fejlesszem az önbizalmamat? Szegény férjemet még ok nélkül is úgy eltudom küldeni a levesbe, de másokat nem sajnos, akik megérdemelnék.
2012. nov. 3. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Állj a sarkadra, és ereszd ki adott pillanatban a nyilaidat rájuk. Megérzik, hogy veled sem lehet mindent, és egy kicsit visszavesznek.
2012. nov. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
anyád nyakán élsz, a hapsikád anyjáról meg csúnyán beszélsz. az igazi önbizalom mögött valós teljesítménynek kell állnia.
2012. nov. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem élünk együtt anyámmal, ö ajánlotta fel, hogy jöjjünk ebbe a házba, nekünk van sajátunk, csak igy könnyebben látogat, mert közelebb van... a hapsikám, ahogy te fogalmazol, ennyi az értelmi szinted, a férjem. akkor most rólad is csunyán beszéltem?
2012. nov. 3. 16:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is: mindenkivel azt lehet megcsinálni, amit hagy, hogy megcsináljanak vele. Hidd el, egyszer, csak egyetlen egyszer mondanád meg anyukádnak, hogy nem vagy rossz anya, egyszer mondanád az anyós szemébe, hogy legyen egyenes veled, legközelebb máris meggondolnák, ugassanak-e neked.


Így leírás alapján te vagy mindenki boxzsákja, akinek baja van, odamegy hozzád, megmondja a frankót, te úgyis szépen csendben végig fogod hallgatni. És látod, ez a baj.


Próbáld meg, hogy nem elfojtod a dolgokat, hanem mindenkinek mondd a szemébe, hogyha szemét veled.

2012. nov. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!