Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan védhetném meg magam,...

Hogyan védhetném meg magam, ha szükséges? Már lassan félek egyedül kimenni az utcára.

Figyelt kérdés
Kis termetű, vékony alkatú fiatal lány vagyok, beteg is vagyok, emiatt elég gyenge. Egyre több olyan sztorit hallok, hogy ilyen lányokat kirabolnak, megerőszakolnak, megölnek stb. Legutóbb pl. annak a pécsi fiatal lánynak a sztoriját hallottam a tévében, és egyre jobban félek, ha egyedül kell mennem valahova, főleg késő délután, estefelé, akkor pánikolok, alig tudom megnyugtatni magam, és csak olyan helyen érzem magam jobban, ahol rajtam kívül sok ember van, főleg ha vannak rendőrök vagy közterület-felügyelők. Ma délután kellett mennem tanfolyamra, és teljesen görcsben volt a gyomrom, néha levegőt is alig kaptam, amikor egyedül kellett az utcán sétálnom, eddig is görcsöltem ilyen helyzetben, de ennyire durva még sose volt. Egy kb. 150cm magas, 42 kilós, gyenge lány egyedül hogyan védhetné meg magát, ha esetleg megtámadják?
2012. júl. 11. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Az nagyon hasznos, ha óvatos az ember, meg fel van készülve az ilyesmire, de azért a te esetedben ez már túl megy a normális határán, főleg, ha fényes nappal ennyire pánikolsz attól, hogy egyedül kell közlekedned.

Nagyon szörnyű dolog, ami Bándy Katával történt, de gondolj abba bele, hogy hány ember közlekedik egyedül az utcán (pláne nappal!) és ebből hányat támadnak meg.

Amúgy, ha valaki megtámad, a leghatásosabb, ha elfutsz, és hangosan segítségért kiabálsz. Mondanám, hogy legyen nálad valami önvédelmi eszköz, de bármi ilyet nagyon könnyen ellened is fordíthatnak, ezért a leghasznosabb ha elfut az ember és segítséget kér.

2012. júl. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hali.

én 148 cm 40kg-os lány vagyok. hidd el ha az utcán megbámulnak és beszolnak én is pánikot kapok. de egy a bibi, hogy engemet már raboltak ki és egyszer meg is erőszakoltak majd nem, mert szp lány vagyok azért is.probálj meg nem egyedl menni az utcán én is mindig igyekszem, hogy legyen velem valaki, de nincs senki akkor így jártam sajnos 16L

2012. júl. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Csak annyit tudsz tenni, hogy lehetőség szerint nem sétálsz egyedül, kerülsz bizonyos helyeket és óvatos vagy, körülnézel, mikor milyen ember van körülötted, ha gyanússá válik valaki, akkor ne menj a közelébe. Pénzt, értékes dolgokat ne nagyon vegyél elő nyilvánosan.

Szokták javasolni, hogy legyen nálad könnygáz, de ha hirtelen megtámadnak, főleg hátulról, nehéz előkapni. Talán zsebben érdemes hordani, ha elég kicsi.

Nem írtad, hol laksz, de Budapesten vannak bizonyos utcák, amiket nappal is érdemes elkerülni, aluljárókat meg pláne (mármint ezeket éjjel, bár akad egy-kettő, ahová nappal se szívesen megyek le).

Engem egyszer egy őrült nő kezdett el rángatni hátulról a villamosról fényes nappal. Már a megállóban gyanús volt, nem is kellett volna felszállnom arra a villamosra (hallgatni kell az ösztöneidre). Végülis ettől durvább nem történt, meg az utasok közül is megvédtek páran, de különben is tele volt a jármű.

Pár hete meg egy "kisebbségi" kezdett el követni egy forgalmas helyen. Ezt is megúsztam, de ha ez olyan helyen történik, ami nem ennyire zsúfolt, vagy este-éjjel van épp, nehezebb dolgom lett volna...Mindkét eset Budapesten történt, fényes nappal. Szóval én egy kicsit paranoiás lettem azóta. Mindig körül kell nézni, hogy milyen emberek vannak körülöttünk és kerülni kell a sötét helyeket, vagy azokat, ahol kevesen vannak. Legalábbis akkor mindenképp, ha az ember alacsony, gyenge csontú és nő.

2012. júl. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
paprika spray és ha baj van kiabálj!
2012. júl. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok

további élményeim privátban.

és amiket leírtam velem is fényes nappal trténtek

2012. júl. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
láttad már a paprika spray-es telefontokot?szerintem az neked tökéletes lenne,de csak simán a spray is a zsebedben!
2012. aug. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!