Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak azért laknátok együtt...

Csak azért laknátok együtt valakivel, mert egy ideig még nem tudnál fenntartani sajátot, az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

26 vagyok, lány, 4 éve élünk együtt. A barátom házában élünk nemrég óta, most készült el kb lakhatóvá. Van egy 5 éves fia is, aki minden 2. hetet itt tölti. Nagyon megromlott a viszonyunk, kb nem is beszélgetünk, szex nincs. Azt mondta még évekig ne legyen gyerekünk, meg nincs rá pénz, ha becsúszna, akkor se tartsuk meg (az előző gyereke így lett, meg akkor nem tudna ennyit foglalkozni a már meglévő gyerekkel, de ha majd pár év múlva jobban állnánk, tőlem akkor szeretne csak, ha addig az övével bebizonyítom, hogy milyen jó vagyok, konkrétan csak jót szabad szólni róla, rászólni nem lehet, még ha rosszat csinál sem). Hónapról hónapra élünk, nélkülözünk, mert annyi hitelt vett fel a házra (óriási ház, de mivel az övé, nem szólhattam bele). Nekem egy millió forintom van a házban, papír szerint kifizet jövőre, de gyakorlatilag semmi esély rá. Azért kellett papír, hogy nehogy bármi részem legyen a házban, mert ez csak az övé lesz, ha együtt élünk, akkor használhatom, de ha nem lennénk együtt, ne legyen macera.

Már túl vagyok azon, ahogy kezel, beszél rólam, a jövőről, szinte lepattan, de nem tenne ki, mert így tiszta a ház, bevásárolok, főzök, játszom a gyerekével.A szexet lehet mással oldja meg, nem is érdekel már.

Ha lenne hova, elköltöznék. Amikor még jóban voltunk, támogatott, hogy végezzem el egy sulit, ez jövő nyárig tart. Addig nem tudnék annyit keresni mellette, hogy megéljek egyedül. Ilyenkor nagy görénység lenne, ha addig itt laknék, pláne hogy a pénzemet is szeretném viszont látni (erre is jó lenne valami biztosíték, ki mit javasol, hogy kell így megírni egy szerződést, most csak annyi van, hogy júni 30-ig megadja, 2 tanú aláírása, stb... de mi van ha nem adja meg, hova fordulhatok? Nem szakítottunk, de elélünk egymás mellett.

Hogy lehet így bírni? Mások évekig élnek szar házasságban, de itt legalább nincs kiabálás...

Szüleimhez nem költözhetek, mert ott lakik testvérem párja is, meg a nagymamám a régi szobámban. Nyártól keresnék rendesen, elmehetnék albérletbe.


2012. nov. 3. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
hát engem itt lefognak pontozni, de én kibírnám. az már nem olyan sok idő, és ha nem bánt meg nincs üvöltözés akkor nyárig már inkább maradnék, mint hogy az utcára kerüljek...
2012. nov. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi pénzt, egy számodra senkinek számító, már a kezdet kezdetén is bunkó f.sznak miért adtál? Azt ne mond, hogy a szerelem miatt!
2012. nov. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

"Nagyon megromlott a viszonyunk, kb nem is beszélgetünk"

Ezek után mi értelme a kérdésnek. Én hazaköltöznék. A papír ha hitteles akkor semmit nem kell csinálnod ha nem az akkor pedig így is úgyis élúszót.

2012. nov. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért tettem bele, mert ennyi hiányzott, hogy ide tudjunk jönni. Ha nem teszem bele, akkor a bank elvitte volna a házat. Akkor még más volt, de mióta bevallotta, hogy hát neki évekig bizonyítani kell (értsd a normálison felüli teljesítményt nyújtani mind a párkapcsolatban, mind a gyereke esetében, amit nem ért nekem miért nem elég az övé...), akkor utána hajlandó közösen gyereket vállalni, azóta a szememben megváltozott.
2012. nov. 3. 18:16
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Egyezz meg vele egy összegben amit beszámítanátok lakbérnek. Nem annyiban mintha valódi lakbér lenne, és lásd el továbbra is az otthoni teendőket. Vagy egy normál szobabér összegében, de akkor nem feladatod többé semmi más, csak a saját dolgaidat tartod rendben. A végén az 1 millióból ennyivel kevesebbet kapsz vissza.
2012. nov. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Én segítséget kérnék a szüleimtől!

A kölcsönpapírral pedig mindenféleképpen elmennék egy ügyvédhez. Ez nem kapcsolat. Itt is csak ülsz a langyos vízbe, és várod, hogy mi fog történni.

Csak az történik, amit meglépsz.

Sokan még a házassággal is szerződéssel mennek, Te meg csak úgy minden biztosíték nélkül odaadtad a pénzedet.

Nem ismerted a párodat, még is mindened odaadtad. Ezt is csak mi lányok követhetjük el. Én lépnék mindenképpen, és az alapja, hogy nem szeret.

2012. nov. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem mondtam, hogy ő természetesen nem szeretné, hogy elmenjek. És ha maradnék, nem szakítanánk, hogy, vége, hogy legyen a lakhatás, hanem csak maradna még így egy darabig.
2012. nov. 3. 18:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem fogod a pénzed viszont látni. Egyezz meg vele, h ezt az összeget, az 1 millát lelakod, mint egy albérlő, de amint tudsz, tovább lépsz. Ne maradj ezzel a pasival! Megegyeztek, h mondjuk 30.000 lenne az albérleti díj rezsivel és te ott lakhatsz így 33 hónapig. Addig kitanulsz, munkát keresel.
2012. nov. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett a vege? Ha. kerdezo elvegzi a hazimunkat miert.fizessen. lakhatasert? Van ahol a lakhatason kivul meg kosztot es fizetest is adnak a hazvezetononek.
2013. márc. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!