Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elköltöznétek a férjetekkel...

Ti elköltöznétek a férjetekkel külföldre, ha már nem jó a kapcsolatotok? Ő már 3 éve kint dolgozik és szeretné ha én is kimennék a gyerekekkel együtt.

Figyelt kérdés
De a házasságunk jónak éppen nem mondható. Sokat veszekszünk, teljesen elhidegültünk egymástól. A gyerekeknek viszont biztosan jobb életük lenne mint itt. Nem tudom van-e "jogom"megfosztani őket ettől csak azért mert én nem szeretem az apjukat?
2012. okt. 30. 08:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Ilyen alapon akkor bárkihez odaköltözhetnél aki a gyermekeid számára jobb életet tud biztosítani. Miből gondolod, hogy a jelenleg rossz házasságod nem lesz még rosszabb, ha már most sokat veszekedtek?


Jó lesz-e a gyermekek számára egy olyan családban élni, ahol az anyjuk és az apjuk folyton marja egymást, veszekednek, de anyagilag azért ott vannak a toppon?!


Nem tudom, én inkább nyugodtan, békében nevelném őket szerényebb körülmények között, mint állandó hajtépések közepette.

2012. okt. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Kimész,egy ideig a gyerekek miatt tűrsz,keresel munkát,és a elköltözöl a városon belül.
2012. okt. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Előtte mindenképp le kellene ülni a férjeddel és meg kellene beszélnetek a házasságotokat. Lehet, hogy jó lenne a gyerekeknek külföldön, azonban az nem biztos, hogy jó nekik, ha a szüleiknek megromlott a kapcsolata egymással. Nem tudom mióta rossz a házasságotok, mennyit próbálkoztatok a helyrehozásán, mennyi remény van még arra, hogy helyrejön. Ezeket át kell beszélni és utána dönteni.
2012. okt. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Jégtánc ***** válasza:
45%
Ha a gyerekek érdekeit nézed,akkor semmi értelme kimenni a férjeddel.Nekik az a jó ha nyugalom van,és nem az ha állandó veszekedés.Ha meg már nem szereted a férjed,akkor meg végképp semmi értelme csak a gyerekek miatt együtt élni.
2012. okt. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

szerintem pont azért vagytok elhidegülve mert ő kint dolgozik te meg itthon vagy.

Ha újra együtt lennétek , nem lesznek nagy anyagi gondok akkor akár még sikerülhet helyrehozni a házasságot.

2012. okt. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Első körben szerintem azt kell eldöntened, meg akarod-e javítani a házasságodat.
2012. okt. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
30%
Mi lenne, ha első lépésben megpróbálnád megjavítani, ami elromlott? Na ezért nem fogok házasodni, mert inkább eldobjuk, ami elromlott :(
2012. okt. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nektek kell eldöntenetek. Nem tudom, hány évesek a gyerekek, de akár őket is megkérdezheted, de a férjeddel mindenféleképpen meg kell beszélnetek.


Én csak azt írom le, hogy mit tennék a helyedben: Kiköltöznék, mert ugyan nem tudom, hogy mi volt az, amiért elhidegültetek, vagy egyszerűen csak megtörtént, nem tudom, hogy mióta ilyen rossz a kapcsolatotok, DE! a férjed hívott, lehet, hogy ha újra "normálisan" együtt, egymás mellett lennétek, akkor javulna a helyzet (persze ha még szeretnétek, és ha tennétek érte).


Másrészt, ha nem jön össze a kibékülés, és elköltöztök, akkor is jobb lesz a gyerekeknek, ha az apjuk nem 1000 km-re van tőlük, hanem mondjuk 10-re.


Mellékesen megjegyzem, hogy szerintem a gyerekeidnek jobb lenne külföldön, mint itt, főleg ha még kicsik, mert gyorsan megtanulnák az adott nyelvet, tudnának magyarul és a nyelvtudás azért mindenhol nagyon sokat számít.


De a lényeg mégiscsak az, hogy ezt csakis ti dönthetitek el, senki más. Mérlegeljétek az előnyöket, hátrányokat, aztán döntsetek.

2012. okt. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

1. lehet csak az a baj, hogy külön vagytok

2. a férjed hívott, lehet, hogy ő nincs is elhidegülve?

2012. okt. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Légy őszinte, legalább magadhoz! A sok veszekedés és elhidegülés "kiváltó oka" egész véletlenül nem az, hogy ő már 3 éve külföldön van? Nincs az az érzelmekre alapuló kapcsolat, ami ezt hosszútávon kibírná! Egy házasság sem a távolságra épül. Ha már te úgy fogalmazol, hogy a házasságotok "jónak éppen nem mondható" és "nem szereted az apukájukat", akkor LEGELŐSZÖR saját magadban tedd helyre a dolgokat:

1. valóban nem szereted már? Ha nem, miért élnél vele akár külföldön? Az anyagi jólét miatt? Hosszútávon nézve, nem leszel boldog, csak tűrsz. A gyerekeid miatt? Egy gyerek sem tart össze egy kapcsolatot, csak szintén tűrsz!

2. képes vagy egyedül, a saját lábadon élni a gyerekeiddel? Nem feltétlenül anyagilag, hanem inkább érzelmileg! (Sok ember azért nem változtat az életén, mert fél az egyedülléttől, vagy rögtön fejest ugrik egy másik kapcsolatba.)

3. a te férjed, te ismered, vajon ő miért szeretné, hogy kiköltözzetek ti is? Kizárólag a gyerekei miatt, vagy csupán hiányzik a családja?

4. a saját jólétéért dolgozik 3 éve külföldön, vagy a családjáért is?

Ha ezekre megtaláltad a választ, döntsd el, hogy képes vagy arra, hogy - a saját szavaidból ítélve - újra felépítsd a kapcsolatotokat, újra tudj érezni, illetve szeretni. Ha a válasz igen, semmi probléma! Ha nem, akkor mérlegelj! Megéri-e neked utána menni, ha nem fogod sohasem szeretni?

Ha ez is megvan, beszéld meg a férjeddel is.

2012. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!