Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen "illik" elköltözni...

Hány évesen "illik" elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval az lenne a kérdésem, hogy elköltözzek-e vagy sem.

Nyáron fogom kezdeni a munkát, akkor lesz önálló fizetésem. Megtehetném, hogy elköltözöm, de a családom ezt nem akarja én sem különösképpen, szeretem őket, szeretek itt lakni, teljesen jóban vagyunk és ők mondták, hogy így tudok félretenni és sokkal könnyebb lesz az életben.

Viszont attól félek meg fognak szólni, vagy ez mindenhol hátrányosan fog érinteni.

A fizetésem futni fogja azt, hogy külön éljek albérletben, de ez ebben az esetben szerintem iszonyú nagy pénzkidobás, az ablakon hajigálnám ki a pénzt, amiért keményen dolgozom.


Szóval most mit tegyek? Ti megszóltok egy 24 éves nőt, ha az dolgozik, normális fizetésért, de mégis otthon lakik? Vagy feleslegesen izgulok, mert ezért senki sem néz rám csúnyán?


Előre is köszönöm!


2012. nov. 4. 13:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
47%

bárcsak engem engedtek volna kulon lakni?!?!? jo rá is csesztem az othon maradással.

Ha teheted menj.

2012. nov. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én nem tudnék úgy szexuális kapcsolatot létesíteni valakivel, hogy az édesanyám/apám ott van a mellettünk lévő szobában... :D

Szerintem nem gáz, ha otthon laksz, de akkor néha vásárolj a hűtőbe kaját, szállj be a rezsibe ilyesmi.. :)

2012. nov. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
68%
Amikor családot alapítasz, addig maga hülyeség. Minek tartanál fent még egy lakást, miközben neked és a szüleidnek is kényelmesebb lenne az élete egy házban megosztott költségekkel?
2012. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
78%

24 évesen nincs vele baj.


Szerintem 30 felett ciki otthon lakni a szülőknél.

2012. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 A kérdező kommentje:

Jó, most a szextől tekintsünk el :DD Megoldom én azt :D Ebben a tekintetben nem kell félteni :D


A rezsivel és a kajával az a helyzet, hogy azt mondták anyuék, hogy egyetlen fillért sem fogadnak el tőlem, nekik ez szinte semmiféle plusz kiadást nem jelent és ha már nem tudnak házat venni nekem, akkor legalább így hadd segítsenek, hogy nem terhelnek rám plusz költségeket és nem kényszerítenek rá, hogy plusz költségeket vállaljak esetlegesen egy albérlettel.


Gyerekem férjem egyébként nincs és nem is gondolom, hogy az elkövetkező 10 évben családot alapítok :)

2012. nov. 4. 13:36
 6/87 anonim ***** válasza:
95%
Ha úgy érzed, hogy eljött az ideje menj. Bár én személyszerint ha kényelmesen érzem magam ebbe a helyzetbe /mármint, hogy otthon élek/ akkor maradnék. Később ha mondjuk több pénzem összegyűlik akkor vennék egy jobb házat.
2012. nov. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
97%
Nem másokkal kéne törődni, hanem magaddal. Az a lényeg, hogy neked mi a jó! Kit érdekel, hogy mások mit szólnak.
2012. nov. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
11%

Én 18 évesen költöztem el otthonról, hétvégente hazajártam

meglátogatni a szüleim.


Szerintem aki 24 évesen nem elég érett arra, hogy elköltözzön otthonról, és erre ilyen kifogásokat hoz fel, hogy szeret otthon meg pénzt kellene spórolni, az egyszerűen gyerekes, életképtelen.


Mikor akarod elkezdeni az önálló életet, ha nem most?


Meg aki ilyen tanácsokat ad, hogy családalapítás előtt felesleges saját lakás... na igen... remek meglátás :) a barátjával, ha van, csücsüljenek egész nap a szülői házban a lányszobában és tervezgessék a családalapítást... annyira életszerű...


Amúgy egy kis garzont még Pesten is fenn lehet tartani kb. 40-ből, az nem akkora pénzkidobás. Szerintem megéri, egy önálló, normális életért cserébe.


Én 100%, hogy nem kezdenék olyannal, aki ennyi idősen sóherkedik önállósodni. Gyerekes, ha telne rá.

2012. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
6%
az is gáz és szégyen, hogy eddig ott laktál. 18 után el kell költözni.
2012. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
70%

A sors kifürkészhetetlen, Én 22 évesen elköltözte, azóta is jól megvagyok, albérlet mellett is tudtam félretenni, miután meg párom is lett még könnyebb volt és most veszünk lakást.

Ettől függetlenül én is szeretem a családom, ők is engem, de én vágytam az önálló életre ahol saját magamat kell fenntartani és megismerni, hogy ez mivel jár.

2012. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!