Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt mondják 22-25 év között...

Azt mondják 22-25 év között már "ciki" a szülők nyakán élni és "illik" elköltözni. De ennyi idősésen mégis hova, hiszen addig tanulnak nem?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 21:39
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Az albérlet szerintem csak viszi a pénzt, az nem éri meg.
2011. ápr. 25. 21:39
 2/32 anonim ***** válasza:
71%
Ezt az irigyek mondják, nem kell velük foglalkozni. Én sem foglalkozom velük. Éljen albérletben, aki cikinek érzi, nem velem b*szik ki.
2011. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
63%
Általában pont azok az emberek vélekednek így, akiknek ilyen idösen még reggel az anyjuk csinálja a szendvicset.
2011. ápr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
98%

Lehet, hogy egyesek szerint ciki. Szerintem viszont mindenki úgy él, ahogyan szeretne, és ahogyan arra lehetősége van.


Van, aki 22-25 évesen még nem akarja magukra hagyni a szüleit. Ha például neki még nincsen saját párja, vagy nem keres annyit, amennyiből fent tudna egyedül tartani egy lakást, vagy albérletet.

2011. ápr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
52%

A válasz lehet igen is meg nem is: ha még tanulsz, akkor nem gond, hogy a szülökkel élsz, de ha már végeztél, akkor idöszerü saját lábadra állni.

Egyébként szerintem akkor lehet valakit felnöttnek tartani, ha nem a szüleivel él, hanem önállóan, vagy egyedül vagy partnerrel.

2011. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
44%
Ezt azok az irigyek mondják akik a családjuk elől egy lukba menekültek.
2011. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem tartjuk cikinek. Most 20 vagyok, nem tudom, hogy fog alakulni a jövőm, még egyetemre járok, kolis vagyok, ha úgy alakul, hogy utána itthon kell laknom, akkor az lesz. Nekünk nincs pénzünk se lakásra, se albérletre, meg nekem se lesz olyan állásom, hogy havi 200 ezreket keressek majd vele havonta... Aki szerint ciki, az vehet nekem lakást, vagy találjon nekem társat, akivel összeköltözhetek -.-'
2011. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
52%

sok oka van:

-manapság sokan továbbtanulnak, akár 30 éves korukig is. Én is anyával lakom, néha kellemetlen a veszekedés miatt, pedig nagyon szeretem anyát és nem tehetek arról, hogy nem találtam munkát

-Munkát találni nagyon nehéz, ha mégis van, nem könnyű összekaparni a pénzt egy jó lakásra


És végül a másik válaszom:

Nekem ciki, ha valaki érettségi után nem tanul tovább és "hamar" költözik el (pl. 24 évesen), ha már összeházasodott. Én büszke vagyok arra, hogy sok iskolát végeztem el, rengeteg barátot és tapasztalatot szereztem

2011. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az idősebbek mondják, vagy azok akiknek van párkapcsolatuk.


Én 21 éves voltam mikor a szomszédasszony azt mondta, hogy "Egy ennyi idős lánynak már a saját lábán kellene állnia" És mégis hogy? Mikor még tanultam, és barátom sem volt....

Nem mondom, ismerek sok velem egykorút (22 évest) aki elköltözött otthonról, de a pasijával, úgy, hogy mindketten dolgoznak. Másként nem lehet.

2011. ápr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Illik-nem illik... de ennyi idősen nem keresnek annyit, hogy albérletbe menjenek, eltartsák magukat, megvegyék a bérletet, ruhákat, és mellette persze tegyenek félre.


Szerintem inkább attól függ, hogy a fiatalok hogyan állnak hozzá.

Más az, hogy valaki ad valamennyit a fizetéséből a közös költségekre, kiveszi a részét a házimunkából, rendben tartja a saját szobáját, és megint más hogy elvárja a kiszolgálást, legyen kaja a hűtőben, pakoljanak el helyette, mellette a szülőktől folyton pénzt kér a következő bulira és márkás cuccokra.

2011. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!