Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez? Ilyenkor mit...

Miért van ez? Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Anyáékal mostanában kezdtünk el úgy jobban kijönni.

De már ismét elviselhetetlenek. Nem hiszik el, hogy ez nekem mennyire sok tud lenni.

Heti 3-4 alkalommal mindig össze veszünk valamin.

Sok az már nekem, hogy mindig igérgetnek, többnyire ebből van már elegem.


A mostani vitánk kb. 4 évre nyúlik vissza. Akkor is pályaválasztás előtt álltam mint most. Akkor semmit nem engedtek nekem. Úgy vegyétek, hogy a papírokat sehova nem adhattam be csak oda ahova ők akarták. /rossz neve van az egész környéken, meg gyenge is, én vagyok itt az évfolyamon az egyik legjobb tanuló/

Akkoriba hiába mondogattam, hogy nem akarok ide jönni mert én erősebb sulira vágyo nem. Tojtak szószerint rá. Akkoriba azt mondták, hogy ha egyetemre továbbtanulok abba dönthetek. Na persze ebbe is bele akarnak szólni.

Úgy vannak vele, hogy most ettől is elakarnak tíltani mondván, hogy maradjak a sulimba. /még jó múltkorába azt mondta of., hogy indítana technikumot. Azóta már egyszer beszéltünk igazgatóval /a csoportunk/ ő azt mondta, hogy nem valószínű, hogy indítani fogok.

Anyáék mindig azt hajtogatják, hogy maradjak itt aztán tovább tanulok. Persze ha nem indul akkor meg szívtam mert nem lesz miből fizetni a tandíjat megint egy évre itthon ragadok ami megint az én hibám lesz.


Ez apróság az összes többihez képest. Millió meg egy ilyen dolgot tudnék mesélni. És persze okot nem tudnak rá adni. A miért kérdésre mindig az a válasz, hogy mert nem. Semmi értelmes válasz.


2012. nov. 4. 16:50
 1/5 anonim válasza:
25%

"én vagyok itt az évfolyamon az egyik legjobb tanuló"


Kamu. Ilyen helyesírással nálunk simán megbuknál magyar nyelvtanból.

2012. nov. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1, Ez nem a kérdésre válaszol

2, Engem írásból nem osztályoznak a nyelvtannak csak az elméleti részéből mert diszlexiás vagyok. Erre nem gondoltál? /idióta/ Kül. ha csak ilyenneket tudsz válaszolni akkor ez nem neked való hely.

3, Biztos van neked is valami amiben nem vagy jó. Én is beletudnék kötni.

2012. nov. 4. 17:28
 3/5 anonim válasza:
Szerintem sok dologba nem szólhatnak bele a szülők, és itt se szólhatnának bele.Tanácsok adhatnak,de ez a te életed.Nem tom mi bajuk ,de én a helyükbe inkább örülnék hogy a gyerekem tovább akar tanulni!Meg a 4 évvel ezelőtti incidensről is ez a véleményem.Te fogod később sajnálni hogy nem ugy alakult az életed ahogy akartad!Kövesd azt az utad amit elterveztél!
2012. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ez elég kellemetlen. Nekem anno a középsulit sikerült demokratikusan a szüleimmel együtt kiválasztani, viszont az egyetemet most már rám bízzák. Persze, kapom a megjegyzéseket (nem sértően, csak mondogatják, hogy gondoljam meg jól, stb.) de alapvetően nem szóltak bele, elfogadják, hogy milyen irányban szeretnék továbbtanulni. Le kéne ültetned őket és elmagyarázni, hogy neked mások a terveid, mint nekik. Ez a te életed, a te döntésed és megalapozza az elkövetkezendő éveidet. Legvégső esetben, ha nem engednek, állj a sarkadra és add be a jelentkezési lapot a tudtuk nélkül. Sok sikert. :-)
2012. nov. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Amúgy igen ezen gondolkodok én is, hogy titokba végig csinálnom.

Többször próbáltam normálisan nyugodt módon beszélni velük. De persze az lett a vége, hogy leordítottak, hogy mekkora egy h*lye vagyok és, hogy nekem nem ott lenne a helyem, meg, hogy sírva jönnék haza az első héten. Ez szokott lenni ált. az utolsó nyugodt mondat.

Köszi a választ

2012. nov. 5. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!