Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha anyám lelép és én a nevelőa...

Ha anyám lelép és én a nevelőapámmal maradok itthon akkor nekem jogomban áll elköltözni itthonról?

Figyelt kérdés

2012. nov. 4. 18:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Anyád otthagy téged? Amúgy rendes anya?
2012. nov. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mindenképp jogodban áll elköltözni.
2012. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
Ha ez a helyzet állna elő, nem vagy köteles a nem vér szerinti apával maradni. Van hová menned? Nehogy egy nevelő intézetben köss ki, mert az szörnyű lenne számodra.
2012. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

hát összeveszett nevelőapámmal és közölte hogy el megy itthonról és el is ment és most nem tudom hogy hova ment meg hogy haza jön-e egyáltalán..:S 15éves vagyok szóval még nem vagyok nagykorú..nevelőapám haza hozathatna a rendőrséggel vagy nem?

3.válaszoló: igen,lenne hová mennem..barátomékhoz(anyukájával,apukájával és a bátyjával él együtt szóval 4en vannak) mennék,barátom apukája szívesen befogadna mert őt meg kidobták otthonról amikor 17éves volt és ő nem tűri az ilyet..a házuk elég nagy szóval van bőven hely az apukája meg keres annyit hogy még egy gyereket el tudjon tartani és nyáron megyek nyári munkára akkor én is be tudnék neki segíteni de ahogy ismerem azt mondaná hogy rakjam csak el a pénzt..! Saját lányaként kezel..azt mondta hogy én vagyok az ő gyönyörű menye és hogy lányaként szeret..szóval nem lenne ott semmi gond..ott nem lennének mindennapi veszekedések..!

2012. nov. 4. 19:22
 5/16 anonim ***** válasza:

Házasok a szüleid mert ha nem jogilag a nevelőapád egy vad idegen akivel nem maradhatnál.

Nem irhatja alá az ellenörződ, nem dönthetne orvosi kérdésekben... ha nem vérrokonhoz költözöl valaki a környezetedből elöbb utobb értesiti a gyámügyet és intézetbe visznek. Legalább 1 tanárral póbáld átbeszélni a dolgot.

2012. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De csak a barátomék vannak akik szívesen befogadnának..!
2012. nov. 4. 19:38
 7/16 anonim ***** válasza:
Gyámügyön lehetne kérni a családba helyezést. Nem tudom mikor töltöd be a 16-ot de akkor kérheted a nagykorúsításodat is a helyzetre való tekintettel. Talán az lenne a legjobb,ha kihúznád vhogy 16-ig és akkor kérvényeznéd. Csak vigyázz, mert ha bemész a gyámügyre, nehogy véletlen berakjanak egyből intézetbe. Én a helyedben azt tenném, hogy megkérném a barátom szüleit, hogy menjenek be a gyámúgyre és érdeklődjenek feltételesen, név megemlítése nélkül, hogy mit lehetne tenni ilyen esetben. Ha jó választ kapnak, akkor meg elindíthatjátok a szükséges lépéseket. Ha rosszat, akkor meg tovább keresni a megoldást. Nevelőapukád foglalkozik veled,h v nem fogja érdekelni, h mi van?
2012. nov. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Hát 8hónap múlva leszek 16..! Nevelőapámat nem nagyon érdekelné hogy mit csinálok!
2012. nov. 5. 20:17
 9/16 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs nagykorusitás reméljük anyukád visszajön mert a barátodhoz se mehetsz jogilag gyerekrablással lehetne vádolni a szüleit szóval a gyámügyön el kell rendezni a papirokat.
2012. nov. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

anyád hova lépett le?

felelőtlen egy szülő

hogyhogy ott hagyott?


Apukád van? hol él? hozzá mehetsz?

kinek van felügyeleti joga feletted ?

2012. nov. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!