Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha anyám lelép és én a nevelőa...

Ha anyám lelép és én a nevelőapámmal maradok itthon akkor nekem jogomban áll elköltözni itthonról?

Figyelt kérdés

2012. nov. 4. 18:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért lettem lepontozva. Ezer kérdésben már meg lett is beszélve, hogyha az illető 16 évesen házasságot köt, akkor lehet kérni a gyámhivatalban a nagykorúsítást. Na nullázatok le, ahelyett, hogy utánanéznétek....
2012. nov. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

anyád hova lépett le?nem tudom hogy hol volt de már visszajött!

felelőtlen egy szülő tudom..sajnos! :S

hogyhogy ott hagyott? Azért lépett le mert összeveszett a nevelőapámmal


Apukád van? Van hol él? Tatabánya hozzá mehetsz? Nem kíváncsiak rám

kinek van felügyeleti joga feletted ? Anyámnak..szóval hivatalosan is itt lakok!

2012. nov. 12. 20:50
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

"Nem tudom miért lettem lepontozva. Ezer kérdésben már meg lett is beszélve, hogyha az illető 16 évesen házasságot köt, akkor lehet kérni a gyámhivatalban a nagykorúsítást. Na nullázatok le, ahelyett, hogy utánanéznétek...."



én nem nulláztalak le, de a Kérdező nem akar házasságot kötni, erről nincs szó, tehát irrelevánsa válaszod,

arról nem is beszélve, hogy nem tüntetted fel, hogy "akkor, ha házasságot köt" tehát max. csúsztatásnak megy el.

légy szíves máskor pontosan fogalmazni.

köszi

2012. nov. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
még csak most jött haza?? hogyhogy nem kíváncsiak? az én apám ázsiában él mégis bármikor mehetek hozzá ha gond van. egyszer már úgy volt hogy kiköltözöm hozzá de szerencsére kibékültem anyámmal.
2012. nov. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mivel kiskorú vagy, nem teheted azt amit akarsz. Nem költözhetsz a barátodhoz! Gyámügy haza visz.
2012. nov. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

azóta tanultam újat.


Szóval, ha már 16 éves múltál, kérheted a gyámhivatalnál a "szülői ház elhagyását".

Természetesen kell befogadó is, hivatalosan, nyilatkozattal, stb.

2012. nov. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!